ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យម្នាក់ ករណីលួ.ចលុយជាង ១ ម៉ឺនដុល្លារ
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ កម្លាំង​មូលដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ តាម​ពាក្យបណ្តឹង​របស់​ជន​រង​គ្រោះ ខណ​ដែល​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​លុយ​ជន​រង​គ្រោះ​ជិត​១២០០០​ដុល្លារ ក្រោយ​ពេល​ឃាត់ខ្លួន​ចោរ​បានឃើញ​លុយ​ប្រមាណ​ជាង​៥០០០​ដុល្លារ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​។ ការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ជា​ចោរលួច​លុយ​ជិត​១២០០០​ដុល្លារ​ខាងលើ​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ស្ថិត​នៅ​ក្នុងភូមិ​ស្រល់ ឃុំ…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ កម្លាំង​មូលដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ តាម​ពាក្យបណ្តឹង​របស់​ជន​រង​គ្រោះ ខណ​ដែល​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​លុយ​ជន​រង​គ្រោះ​ជិត​១២០០០​ដុល្លារ ក្រោយ​ពេល​ឃាត់ខ្លួន​ចោរ​បានឃើញ​លុយ​ប្រមាណ​ជាង​៥០០០​ដុល្លារ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​។
ការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ជា​ចោរលួច​លុយ​ជិត​១២០០០​ដុល្លារ​ខាងលើ​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ស្ថិត​នៅ​ក្នុងភូមិ​ស្រល់ ឃុំ យាយ​ម៉ៅ​ពេជ្រនិល ស្រុក​ភ្នំស្រួច ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ។
មន្ត្រី​កងរាជអាវុធហត្ថ​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ គឺ​មាន​ករណី​ចោរកម្ម​លួច​ទ្រព្យសម្បត្តិ​មួយ​បាន​កើតឡើង (​លុយ​ចំនួន​១១៨០០​ដុល្លារ និង​លុយ​ខ្មែរ​ចំនួន​៤០០០០០​រៀល កាលពី​វេលា​ម៉ោង​៧​និង​៣០​នាទី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ មាន​ប្រជាពលរដ្ឋ ឈ្មោះ យឹ​ម កំសត់ ភេទ​ស្រី អាយុ​៥៤​ឆ្នាំ មុខរប​កសិករ រស់នៅ ក្នុងភូមិ​ស្រល់ ឃុំ​យាយ​ម៉ៅ​ពេជ្រនិល ស្រុក​ភ្នំស្រួច ខេត្តកំពង់ស្ពឺ បាន​តេ​ទំនាក់ទំនង តាម​រយៈ​លេខ​ទូរស័ព្ទ​អន្តរាគមន៍​សង្គ្រោះ​បន្ទាន់ ដែល​មាន​លេខ​១២៩២ (HoteLine)1292 បាន​រាយការណ៍​មក​កម្លាំង​កងរាជអាវុធហត្ថ​ស្រុក​ថា មាន​ករណី ជន​មិន​ស្គាល់​អត្តសញ្ញាណ បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​យក​ទ្រព្យសម្បត្តិ​របស់​ខ្លួន​អស់ សរុប​(​លុយ​ចំនួន​១១៨០០​ដុល្លារ និង​លុយ​ខ្មែរ ចំនួន​៤០០០០០​រៀល​) ស្ថិត​នៅ​ក្នុងភូមិ​ស្រល់ ឃុំ​យាយ​ម៉ៅ​ពេជ្រនិល ស្រុក ភ្នំស្រួច ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​។
មន្ត្រី​កងរាជអាវុធហត្ថ​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​បន្ត​ឱ្យ​ដឹង​ថា ក្រោយ​ពី​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន ភ្លាម​ៗ​នោះ​កម្លាំង​មូលដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ស្រុក​ភ្នំស្រួច បាន​ចុះ​ទៅ​ដល់ទី​តាំង​កេ​ី​ត​ហេតុ បាន​ធ្វេ​ី​ការ​ឃាត់ខ្លួន​ជន សង្ស័យ​ម្នាក់​មានឈ្មោះ ប្រាក់ ម៉េ​ង​លី ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៦​ឆ្នាំ មុខរប​មិន​ពិតប្រាកដ ស្នាក់​នៅ​ភូមិ​ឃុំ​ខាងលើ មានស្រុក​កំណើត ក្នុងភូមិ​ជ័យ​សេនា ឃុំ​តា​កែន ស្រុក​ឈូក ខេត្តកំពត​។ ក្រោយ​ឃាត់ខ្លួន​កម្លាំង​ជំនាញ​ដកហូត​វត្ថុ​តាង​ប្រាក់​ចំនួន​៥៣០០​ដុល្លារ (​ដែល​ជា​របស់​ជន​រង​គ្រោះ​)​។
បច្ចុប្បន្ន​ជនសង្ស័យ រួម​ជាមួយ​វត្ថុ​តាង បាន​បញ្ជូន​ទៅ បញ្ជាការដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដើម្បី​កសាង​សំណុំរឿង​ចាត់ការ​បន្ត​តាម​ផ្លូវច្បាប់​៕