ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ ដើម្បី​រក្សាសុខ​សុ​ត្ថិ​ភាព​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ និង​អនុវត្តន៍​គោលនយោបាយ​ភូមិ​-​ឃុំ​មាន​សុវត្ថិភាព​នោះ កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​ដឹកនាំ​ដោយ​លោក​វរសេនីយ៍ឯក ច​ន សុ​ភិត អធិការ​នគរបាល បាន​ធ្វើការ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​សហការ​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ទាំង​១៥ លោក​មេ​ភូមិ…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ ដើម្បី​រក្សាសុខ​សុ​ត្ថិ​ភាព​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ និង​អនុវត្តន៍​គោលនយោបាយ​ភូមិ​-​ឃុំ​មាន​សុវត្ថិភាព​នោះ កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​ដឹកនាំ​ដោយ​លោក​វរសេនីយ៍ឯក ច​ន សុ​ភិត អធិការ​នគរបាល បាន​ធ្វើការ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​សហការ​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ទាំង​១៥ លោក​មេ​ភូមិ និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន ដែល​មានការ​កាន់កាប់​អាវុធ​កែ​ឆ្នៃ​ខុសច្បាប់​(​កាំភ្លើង​ខ្យល់​)​ដែល​បាន​លាក់​ទុក​នៅ​ក្នុងផ្ទះ ឬ​លាក់​ទុក​នៅ​តាម​ដីចំការ​នានា សូម​ប្រមូល​យក​មក​ប្រគល់​ជូន​សមត្ថកិច្ច​ប៉ុស្តិ​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ឃុំ ។
បើ​យោង​តាម​ការ​ដឹកនាំ​ចង្អុលបង្ហាញ និង​បទបញ្ជា​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​របស់​លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឃឹម សុក​ខៃ ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ លើ​កិច្ច​ការងារ​ពង្រឹង​សន្តិសុខ សុវត្ថិភាព​ក្នុង​មូលដ្ឋាន កម្លាំង​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ បាន​ចុះ​ធ្វើការ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​សហការ​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ទាំង​១៥ លោក​មេ​ភូមិ និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន ដែល​មានការ​កាន់កាប់​អាវុធ​កែ​ឆ្នៃ​ខុសច្បាប់​(​កាំភ្លើង​ខ្យល់​)​លាក់​ទុក​នៅ​ផ្ទៈ ឬ​តាម​ដីចំការ​នានា សូម​ប្រមូល​យក​មក​ប្រគល់​ជូន​សមត្ថកិច្ច​ប៉ុស្តិ​នគរបាល​រដ្ឋបាល ។
លោក ច​ន សុ​ភិត អធិការ​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​បញ្ជាក់​ថា ការ​អនុវត្តន៍​ផ្សព្វផ្សាយ​ចាប់តាំងពី​ថ្ងៃ​ទី​៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ រហូត​មក​ដល់​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែកុម្ភ​: ឆ្នាំ​២០២៦ កំលាំង​ជំនាញ​សន្តិសុខ នៃ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ បាន​ប្រគល់​ទទួល​អាវុធ​កែ​ច្នៃ​គ្រប់​ប្រភេទ​(​មិន​មាន​ម៉ាក​)​ចំនួន​៤៩​ដើម ដែល​ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​ប្រគល់​ជូន​ប៉ុស្តិ​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ទាំង​១៥​ឃុំ យក​មក​រក្សា​ទុក​នៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ ប​ណ្តោៈ​អាសន្ន​សិន ដើម្បី​យក​ទៅ​កម្ទេច​ចោល​៕