ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ ជនសង្ស័យ​ជា​ចោរលួច​ម៉ូតូ​ម្នាក់​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​បាន​ភ្លាម​ៗ ខណៈ​ដែល​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​ម៉ូតូ​ម៉ាក​សង់​មួយ​គ្រឿង​ចេញពី​ស្រុក​ពញាឮ ខេត្ដកណ្ដាល ស៊េរី​ចាស់ ហើយ​បាន​ជិះ​មក​ដល់​ទឹកដី​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ នៃ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ប្រទះ​ឃេ​ី​ញ​ម៉ូតូ ស៊េរី​ថ្មី​ជាង​ក៏​ចុះ​ទៅ​ធ្វេ​ី​សកម្មភាព​លួច​យក​តែ​ម្ដង​។ ការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ជា​ចោរលួច​ម៉ូតូ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​កាលពី​ល្ងាច​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែកុម្ភៈ…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ ជនសង្ស័យ​ជា​ចោរលួច​ម៉ូតូ​ម្នាក់​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​បាន​ភ្លាម​ៗ ខណៈ​ដែល​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​ម៉ូតូ​ម៉ាក​សង់​មួយ​គ្រឿង​ចេញពី​ស្រុក​ពញាឮ ខេត្ដកណ្ដាល ស៊េរី​ចាស់ ហើយ​បាន​ជិះ​មក​ដល់​ទឹកដី​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ នៃ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ប្រទះ​ឃេ​ី​ញ​ម៉ូតូ ស៊េរី​ថ្មី​ជាង​ក៏​ចុះ​ទៅ​ធ្វេ​ី​សកម្មភាព​លួច​យក​តែ​ម្ដង​។
ការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ជា​ចោរលួច​ម៉ូតូ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​កាលពី​ល្ងាច​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​ក្នុងភូមិ​ដំណាក់​ស្មាច់ សង្កាត់​វាល​ពង់ ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​។
លោក ជុន សូ​ឃូ​ន អធិការ​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ចោរលួច​ម៉ូតូ​ខាងលើ​នេះ ដោយ​បានការ​បញ្ជា​ដឹកនាំ​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ពី​លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍ទោ ឃឹម សុក​ខៃ ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្ដកំពង់ស្ពឺ និង​ការ​ណែនាំ​ពី​លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍​ស្នងការ​រង​ផែន​ការងារ​នគរបាល​ព្រហ្មទណ្ឌ កំលាំង​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ បាន​សហការ​ស្រាវជ្រាវ​រហូត​ឃាត់​បាន​មុខសញ្ញា​លួច​ម៉ូតូ​ពី​ស្រុក​ពញាឮ ខេត្ដកណ្ដាល ។
លោក​វរសេនីយ៍ទោ ជុន សូ​ឃូ​ន អធិការ​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ បាន​បន្ត​ឱ្យ​ដឹង​ថា យោង​តាម​ពាក្យបណ្តឹង​របស់​ជន​រង​គ្រោះជា​ម្ចាស់​ម៉ូតូ​មានឈ្មោះ ដុំ វុ​ទ្ធី ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៦​ឆ្នាំ រស់នៅ​ក្នុងភូមិ​ដំណាក់​ស្មាច់ សង្កាត់​វាល​ពង់ ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​ថា ម៉ូតូ​ដែល​ជនសង្ស័យ​លួច​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០១៩ (​បិទ​តែម​ឡើង​ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០២២) ព៌​ណ​ខ្មៅ ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ​កំពង់ឆ្នាំង 1I-8122​។ ខ្លួន​បាន​ទុក​ម៉ូតូ នៅ​ចំណុច​ចិញ្ចើម​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៤៤ ស្ថិត​ក្នុងភូមិ​ដំណាក់​ស្មាច់ សង្កាត់​វាល​ពង់ ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ ស្រាប់តែ​ជនសង្ស័យ​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​យក​ទៅ​បាត់ បន្សល់​ទុក​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ហុងដា​ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០១២ ពណ៌​ខ្មៅ គ្មាន​ផ្លា​ក​លេខ​មួយ​គ្រឿង​។
លោក​អធិការ​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​បាន​បន្ត​ទៀត​ថា ក្រោយ​ទទួល​បាន​ពាក្យបណ្តឹង​ពី​ជន​រង​គ្រោះ នគរបាល​ស្រាវជ្រាវ​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ សៀន កុសល ភេទ​ប្រុស អាយុ ៣៩​ឆ្នាំ រស់នៅ​ក្នុងភូមិ​ទេពប្រណម្យ ឃុំ​វិហារ​ហ្លួង ស្រុក​ពញាឮ ខេត្តកណ្តាល ពេល​សួរនាំ ជនសង្ស័យ​បាន​ឆ្លើយ​សារភាព​ថា រូបគេ​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​ម៉ូតូ​របស់​ជន​រង​គ្រោះ ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០១៩ (​បិទ​តែម​ឡើង​ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០២២) ព៌​ណ​ខ្មៅ ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ​កំពង់ឆ្នាំង 1I-8122​ពិតប្រាកដ​មែន​។ ហើយ​ម៉ូតូ​ដែល​រូបគេ បន្សល់​ទុក​មួយ​គ្រឿង ពណ៌​ខ្មៅ ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០១២ គ្មាន​ផ្លា​ក​លេខ​នោះ គឺជា​ម៉ូតូ​ដែល​រូប​ខ្លួន​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​លួច​បាន​សម្រេច​មក​ពី ស្រុក​ពញាឮ ខេត្ដកណ្ដាល និង​បាន​ជិះ​មក​ដល់​ទឹកដី​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ នៃ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ប្រទះ​ឃេ​ី​ញ​ម៉ូតូ​មួយ​គ្រឿង ចត​ចោល​ទំនង ហើយ​ថ្មី​ជាង​ម៉ូតូ​ដែល​ខ្លួន​លួច​បាន​នោះ ក៏​ចុះ​ទៅ​ធ្វេ​ី​សកម្មភាព​លួច​យក​តែ​ម្ដង ព្យាយាម​ជិះ​គេចខ្លួន​ដែរ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បាន​សមត្ថកិច្ច​ឃាត់ខ្លួន​បាន​។
លោក​អធិការ​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​បាន​បញ្ជាក់​ថា​÷ ដោយ​បាន​អនុញ្ញាត​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​បាន​ធ្វេ​ី​ការ​ប្រគល់​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ពណ៌​ខ្មៅ ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០១៩ (​បិទ​តែម​ឡើង​ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០២២) និង​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ពណ៌​ខ្មៅ ស៊េរី​ឆ្នាំ​២០១២ គ្មាន​ផ្លា​ក​លេខ​នោះ ជូន​ម្ចាស់​ដើម​យក​ទៅ​ប្រេ​ី​ប្រាស់​វិញ​ហើយ​។ រីឯ​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ នគរបាល​ក្រុង​ឧដុង្គ​ម៉ែ​ជ័យ​បាន​កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូន​ទៅ​ការិយាល័យ​ជំនាញ​នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដើម្បី​ចាត់ការ​បន្ត​តាម​ផ្លូវច្បាប់​៕​