ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ៖ កូនប្រុស​ចិត្តខ្មៅ​ម្នាក់ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន ខណៈ​ដែល​កូនប្រុស​សុំ​លុយ​ម្តាយ​ចំនួន​១០០​រៀល​មិន​បាន និង​ទាស់​ពាក្យ​សម្តី​ជាមួយ​ម្តាយ​ឪពុក​ស្តីបន្ទោស កើត​ចិត្ត​ខឹង​ក៏​ទៅ​ទាញ​កាំបិត​ផ្គាក់​គំរាម​សម្លាប់​លោក​មានគុណ​ទាំង​ពីរ​នាក់ ដោយ​ទ្រាំ​នូវ​ទ​ង្វើ និង​ការ​គំរាមកំហែង​មិន​បាន ក៏​ដាច់​ចិត្ត​ប្តឹង​នគរបាល​អន្តរាគមន៍​តែ​ម្តង…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ៖ កូនប្រុស​ចិត្តខ្មៅ​ម្នាក់ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន ខណៈ​ដែល​កូនប្រុស​សុំ​លុយ​ម្តាយ​ចំនួន​១០០​រៀល​មិន​បាន និង​ទាស់​ពាក្យ​សម្តី​ជាមួយ​ម្តាយ​ឪពុក​ស្តីបន្ទោស កើត​ចិត្ត​ខឹង​ក៏​ទៅ​ទាញ​កាំបិត​ផ្គាក់​គំរាម​សម្លាប់​លោក​មានគុណ​ទាំង​ពីរ​នាក់ ដោយ​ទ្រាំ​នូវ​ទ​ង្វើ និង​ការ​គំរាមកំហែង​មិន​បាន ក៏​ដាច់​ចិត្ត​ប្តឹង​នគរបាល​អន្តរាគមន៍​តែ​ម្តង ។
នគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង​បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​ឃាត់ខ្លួន កូនប្រុស​ចិត្តខ្មៅ​ទាញ​កាំបិត​ផ្គាក់​គំរាម​សម្លាប់​លោកឪពុក​អ្នក​ម្តាយ​បាន​កើតឡើង កាលពី​វេលា​ម៉ោង​៤ និង​១០​នាទី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៧ កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ឈ្មោះ ប៉ុក ពេជ្រ ភេទ​ប្រុស អាយុ​៦៦​ឆ្នាំ រស់នៅ​ក្នុងភូមិ​ដក់ពរ ឃុំ​វ​ល្លិ៍​សរ ស្រុក​សំរោង​ទង ខេត្តកំពង់ស្ពឺ បាន​មក​ដាក់​ពាក្យបណ្ដឹង​ទៅ​លើ​ឈ្មោះ ពត សា​រ៉ាត់ ភេទ​ប្រុស អាយុ​៣៤​ឆ្នាំ ត្រូវជា​កូនបង្កើត ករណី​ហិង្សា​ក្នុង​គ្រួសារ​ទាញ​កាំបិត​គំរាម​សម្លាប់​ឪពុក​ម្តាយ ។
នគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង​បាន​បន្ត​ថា តាម​ការ​រៀបរាប់​របស់​ឪពុក​ឈ្មោះ ប៉ុក ពេជ្រ បាន​រៀបរាប់​ថា មុន​កើតហេតុ វេលា​ម៉ោង​១០​និង​៤០​នាទី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ឈ្មោះ ពត សា​រ៉ាត កូនប្រុស​បង្កើត បាន​សុំ​លុយ​ម្តាយ​ចំនួន​១០០​រៀល និង​បាន​ទាស់​ពាក្យ​សម្តី​ជាមួយ​ម្តាយ​ឈ្មោះ អ៊ឹម ថោ​ង អាយុ​៦៧​ឆ្នាំ បន្ទាប់​មក ឪពុក​បានឮ​ក៏​និយាយ​ណែនាំ​លើ​កូន ស្រាប់តែ​កូនប្រុស​បាន​ស្ទុះ​ទៅ​ទាញ និង​កាន់​កាំបិត​ផ្គាក់ គំរាម​កាប់សម្លាប់​លើ​លោកឪពុក​និង​អ្នក​ម្តាយ​របស់​ខ្លួន ។
នគរបាល​ស្រុក​សំរោង​ទង​បាន​បញ្ជាក់​ថា ក្រោយ​ពី​ទទួល​ពាក្យបណ្តឹង​ពី​ឪពុក នៅ​វេលា​ម៉ោង​០១​និង​៣០​នាទី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៨ កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ កម្លាំង​ផ្នែក​ព្រហ្មទណ្ឌ​ស្រុក​សំរោង​ទង បាន​សហ​ការ​ជាមួយ​កម្លាំង​នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​រដ្ឋបាល​ឃុំ​វល្លិ​សរ បាន​ឃាត់ខ្លួន​ឈ្មោះ ពត សា​រ៉ាត់ ជា​កូនប្រុស មក​សាកសួរ​ករណី​ខាងលើ ។ កូនប្រុស​បាន​ឆ្លើយ​សារភាព​ថា រូប​ខ្លួន​ពិតជា​បាន​កាន់​កាំបិត​ផ្គាក់​គំរាម​កាប់​ឪពុក​របស់​ខ្លួន​ពិតប្រាកដ​មែន ។
ក្រោយ​ឃាត់ខ្លួន​កូនប្រុស​ខាងលើ ដកហូត​វត្ថុ​តាង កាំបិត​ផ្គាក់​ចំនួន​១ និង​បាន​កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូន​ទៅ​ការិយាល័យ​ជំនាញ​នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដើម្បី​ចាត់ការ​បន្ត​តាម​ផ្លូវច្បាប់​៕