ខឹ.ង​ម្តាយ​សុំ​លុយ​១​ពាន់​រៀល​មិន​បាន ទាញ​កាំបិតប៉័ងតោ​កា.ប់​​ស្លាប់​​ក្នុង​ថ្លុក​ឈាម
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ៖ កូនប្រុស​ចិត្ត​តិរច្ឆាន​ម្នាក់​​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន ខណៈ​ដែល​ខឹង​សុំ​លុយ​ម្ដាយ​ចំនួន​១,០០០​រៀល​(​មួយ​ពាន់​រៀល​) យក​ទៅ​ទិញ​បារី ប៉ុន្តែ​​ម្ដាយ​មិន​ឱ្យ ហើយ​ថែម​ទាំង​ស្ដីបន្ទោស​មិន​ជួយ​ការងារ​ផ្ទះ ស្រាប់តែ​កូនប្រុស​ស្ទុះ​ទៅ​ទាញ​​កាំបិតប៉័ងតោ​កាប់​លើ​ម្តាយ​តែ​ម្តង​ ។​ ហេតុការណ៍​ឃាត់ខ្លួន​កូនប្រុស​ចិត្ត​តិរច្ឆានរូបនេះ​…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ៖ កូនប្រុស​ចិត្ត​តិរច្ឆាន​ម្នាក់​​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន ខណៈ​ដែល​ខឹង​សុំ​លុយ​ម្ដាយ​ចំនួន​១,០០០​រៀល​(​មួយ​ពាន់​រៀល​) យក​ទៅ​ទិញ​បារី ប៉ុន្តែ​​ម្ដាយ​មិន​ឱ្យ ហើយ​ថែម​ទាំង​ស្ដីបន្ទោស​មិន​ជួយ​ការងារ​ផ្ទះ ស្រាប់តែ​កូនប្រុស​ស្ទុះ​ទៅ​ទាញ​​កាំបិតប៉័ងតោ​កាប់​លើ​ម្តាយ​តែ​ម្តង​ ។​ ហេតុការណ៍​ឃាត់ខ្លួន​កូនប្រុស​ចិត្ត​តិរច្ឆានរូបនេះ​ កើតឡើង​កាលពី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​ចំណុច​ក្នុងភូមិ​ព្រៃ​ឫស្សី ឃុំ​ជាំ​សង្កែ ស្រុក​ភ្នំស្រួច ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​។
នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា កាលពី​វេលា​ម៉ោង​០១​និង​១០​នាទី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​ចំណុច​ក្នុងភូមិ​ព្រៃ​ឫស្សី ឃុំ​ជាំ​សង្កែ ស្រុក​ភ្នំស្រួច មាន​ករណី​ឃាតកម្ម​មួយ​កើតឡើង​ដោយ​កូនប្រុស​ប្រើ​កាំបិតប៉័ងតោ​កាប់សម្លាប់​ម្ដាយបង្កើត​។ ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​មានឈ្មោះ នឿ​ន ណែ​ត ហៅ​ខ្នែ​ត ភេទ​ប្រុស អាយុ​២២​ឆ្នាំ រស់នៅ​ជាមួយ​ឪពុក​ម្តាយ​ក្នុងភូមិ​-​ឃុំ​ខាងលើ បាន​យក​កាំបិតប៉័ងតោ​(​កាប់​ពី​ខាង​ខ្នង​)​កាប់​ទៅ​លើ​ម្ដាយបង្កើត​ឈ្មោះ​យួន ផា​ន អាយុ​៤៧​ឆ្នាំ រស់នៅ​ផ្ទះ​ជាមួយ​គ្នា ចំ​សៀតផ្កា​លើ​ត្រចៀក​ខាង​ស្ដាំ​ចំនួន​០១​កាំបិត បណ្ដាល​ឲ្យ​ស្លាប់​។
ប្រភព​ព័ត៌មាន​ពី​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ទៀត​ថា មុន​ពេល​កើតហេតុ​ ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​ខាងលើ ​នៅផ្ទះ​តែ​២​នាក់​ម្ដាយ ពេល​ដែល​ជនសង្ស័យ​កំពុង​ដេក​អង្រឹង ​ហើយ​បាន​សុំ​លុយ​ម្ដាយ​១,០០០​រៀល​(​មួយ​ពាន់​រៀល​) យក​ទៅ​ទិញ​បារី​ជក់ ប៉ុន្តែ​ម្ដាយ​មិន​ឲ្យ​ហើយ​ថែម​ទាំង​ស្ដីបន្ទោស​មិន​ដែល​ជួយ​ធ្វើ​ការងារ​ ។ ពេល​នោះ​ ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​បាន​ស្ទុះ​ទៅ​យក​កាំបិតប៉័ងតោ​នៅ​លើ​តុ កាប់​ទៅ​លើ​ម្ដាយ​ហូរ​ឈាម​ជោកខ្លួន ​។ ពេល​ធ្វើ​សកម្មភាព​កាប់​រួច​បាន​បោះ​កាំបិតប៉័ងតោ​ចោល​ និង​បាន​ដើរទៅ​ដេក​នៅ​ក្នុង​អង្រឹង​នៅ​មុខ​ផ្ទះ ចំណែក​ម្ដាយ​ជា​ជន​រង​គ្រោះ​បាន​ដើរ​ចូល​ទៅ​ក្នុងផ្ទះ​ ។
នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​បញ្ជាក់​ថា លុះដល់​ម៉ោង​០២​ និង​២០​នាទី​ថ្ងៃ​១៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ឪពុក​ត្រឡប់​មក​ពី​កាប់​អុស​វិញ  បាន​ដើរ​ចូល​ក្នុងផ្ទះ​ទើប​ឃើញ​ប្រពន្ធ​(​ស្ត្រី​រង​គ្រោះ​ម្ដាយ​) ​របស់​ខ្លួន​ដេក​ស្លាប់​នៅ​ក្នុងផ្ទះ​បាត់​ទៅ​ហើយ​ ។
ក្រោយ​ពេល​កើតហេតុ​ កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​ទទួល​ព័ត៌មាន​ចុះ​ដល់​កន្លែង​កើតហេតុ និង​បាន​ហៅ​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ នឿ​ន ណែ​ត ហៅ ខ្នែ​ត មក​សាកសួរ​ ។ ជនសង្ស័យ​បាន​ឆ្លើយ​សារភាព​ថា រូប​ខ្លួន​ពិតជា​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​កាំបិតប៉័ងតោ​កាប់សម្លាប់​ម្ដាយ​ប្រាកដ​មែន ​។ ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​ជា​កូន​បាន​បញ្ជាក់​អំពី​មូលហេតុ​ថា សុំ​លុយ​ម្ដាយ​ចំនួន​១,០០០​រៀល​ (​មួយ​ពាន់​រៀល​) យក​ទៅ​ទិញ​បារី តែ​ម្ដាយ​មិន​ឱ្យ ថែម​ទាំង​ស្ដីបន្ទោស​ថែម​ទៀត ទើប​ខ្លួន​កាប់​តែ​ម្តង​ទៅ​ ។
បច្ចុប្បន្ន​ ជនសង្ស័យ​ដៃដល់​ត្រូវ​ឃាត់ខ្លួន​សួរនាំ និង​កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូន​ទៅ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ដើម្បី​ចាត់ការ​បន្ត​តាម​ផ្លូវច្បាប់​ ៕