រឿងចោរភ្ជ.ង់កាំភ្លើ.ងអ្នកបើកឡានលើផ្លូវល្បឿនលឿនដឹងការពិតហើយ
ទាក់ទង​នឹង​ហេតុការណ៍​នេះ ក្រុមការងារ​ព័ត៌មាន និង​ប្រតិកម្ម​រហ័ស​នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នេះ បាន​ចេញ​សេចក្ដី​បំភ្លឺ​បញ្ជាក់​ជូន​សាធារណជន និង​បណ្តាញសារព័ត៌មាន​ភ្លាម​ៗ​រួច​ហើយ ។ ប្រភព​ដដែល​បាន​បញ្ជាក់​ថា…
ទាក់ទង​នឹង​ហេតុការណ៍​នេះ ក្រុមការងារ​ព័ត៌មាន និង​ប្រតិកម្ម​រហ័ស​នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នេះ បាន​ចេញ​សេចក្ដី​បំភ្លឺ​បញ្ជាក់​ជូន​សាធារណជន និង​បណ្តាញសារព័ត៌មាន​ភ្លាម​ៗ​រួច​ហើយ ។
ប្រភព​ដដែល​បាន​បញ្ជាក់​ថា ករណី​ជនសង្ស័យ​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​អា​វុ​.​ធ​ភ្ជ​.​ង់​រថយន្ត​អ្នក​ធ្វើ​ដំណើរ​នៅ​ចំណុច​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន គឺជា​ករណី​ឆ​.​ក់​ទេ មិនមែន​ប្ល​.​ន់​រថយន្ដ​ឡើយ ។ សមត្ថកិច្ច​ឱ្យ​ដឹង​ថា មុខសញ្ញា​សង្ស័យ​មាន​ចំនួន​២​នាក់ ជិះ​ម៉ូតូ​២​គ្រឿង​ធ្វើ​សកម្មភាព​ឆ​.​ក់​ទៅ​លើ​ជន​រង​គ្រោះ កំពុង​ជិះ​ម៉ូតូ នៅ​ចំណុច​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៤ ឯណោះ​ទេ ។
ប្រភព​ដដែល​បាន​បន្ត​ថា ក្រោយ​ពេល​ដែល​ធ្វើ​សកម្មភាព សមត្ថកិច្ច​បាន​ប្រតិកម្ម​បញ្ហា​នេះ​ភ្លាម ហើយ​សមត្ថកិច្ច​ក៏​ឃាត់ខ្លួន​បាន​ជនសង្ស័យ​១​នាក់ ប៉ុន្ដែ​ក្នុង​កិច្ច​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​សមត្ថកិច្ច​ដេញ​តាម​ជនសង្ស័យ​រត់គេច​ខ្លួន​ទៅ​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន និង​បាន​ភ្ជ​.​ង់​រថយន្ត​ជន​រង​គ្រោះ ក្នុង​បំណង​យក​រថយន្ដ​ជិះ​គេចខ្លួន ដែល​នេះ​មិនមែន​ជា​ករណី​ប្ល​.​ន់​ទេ ។
ក្រោយ​ភ្ជ​.​ង់​យក​រថយន្ដ​នៅ​លើ​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន​បាន​ហើយ ជនសង្ស័យ​បន្ដ​បើក​គេចខ្លួន ហើយ​សមត្ថកិច្ចបាន​ដេញ​តាម និង​ចេញ​ពួនស្ទាក់ ដើម្បី​តាម​ចាប់​ជនសង្ស័យ​ដែល​ភ្ជ​.​ង់​យក​រថយន្ត​រូប​នេះ ។
ក្រោយ​ដឹង​ថា កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​កំពុង​ដេញ​តាម​ជនសង្ស័យ​ក៏​បាន​បើករថយន្ត​យក​ទៅ​ប្លុង​ចោល នៅ​ក្នុង​ទឹកដី​ស្រុក​អង្គស្នួល ហើយ​បាន​ទៅ​ភ្ជ​.​ង់​អ្នក​បើករថយន្ត​លុ​ច​ស៊ី​ស ពណ៌​ខ្មៅ​មួយ​គ្រឿង​ទៀត​ដោយ​បង្ខំ​ឱ្យ​ជន​រង​គ្រោះ​បើក​ជូន ដើម្បី​គេចខ្លួន​ពី​សមត្ថកិច្ច​បន្ដ​រហូត​បើក​ចូល​ទឹកដី​ខណ្ឌ​កំ​បូល​ក៏​ត្រូវ​កម្លាំង​នគរបាល​មូលដ្ឋាន​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ស្ទាក់ ហើយ​ជនល្មើស​ចុះ​ពី​រថយន្ត​រត់គេច​ខ្លួន​តែ​ម្តង ។ ពេល​នេះ កម្លាំង​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ​កំពុង​តាម​ស្វែងរក​ជនសង្ស័យ​ដែល​រត់គេច​នោះ ៕