បន្ទាយ​មាន​ជ័យ ៖ កម្លាំង​កងរាជអាវុធហត្ថ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ ក្នុង​ចំណោម​២​នាក់​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​កាំបិត​ខ្វែវ​គំ​រា​.​ម​យក​ទូរស័ព្ទ​អាយ​ហ្វូ​ន​១៤ ចំនួន​១គ្រឿង ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ទៅ​សាលាដំបូង​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ។…
បន្ទាយ​មាន​ជ័យ ៖ កម្លាំង​កងរាជអាវុធហត្ថ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ ក្នុង​ចំណោម​២​នាក់​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​កាំបិត​ខ្វែវ​គំ​រា​.​ម​យក​ទូរស័ព្ទ​អាយ​ហ្វូ​ន​១៤ ចំនួន​១គ្រឿង ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ទៅ​សាលាដំបូង​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ។
លោក​វរៈសេនីយ៍ត្រី សុខ ឡេ​ង មេបញ្ជាការ​កងរាជអាវុធហត្ថ​ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ​បាន​ប្រាប់​ថា ៖ ជនសង្ស័យ​មានឈ្មោះ ឃ្លោក សំបូរ ហៅ​ផៃ ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៩​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​គោរ​ដ្ឋា​ន សង្កាត់​អូរ​អំបិល ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ។
លោក​បាន​បញ្ជាក់​ថា ៖ ក្រោយ​ទទួល​បណ្តឹង​ឈ្មោះ ទូច ហូ​សា​ណា ភេទ​ប្រុស អាយុ​២១​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ជាមួយ​គ្នា បាន​ប្តឹង​ជនសង្ស័យ​២​នាក់ មាន​១.​ឈ្មោះ ឃ្លោក សំបូរ ២.​ឈ្មោះ ច​ន បាន​យក​កាំបិត​ខ្វែវ​គំ​រា​.​ម​យក​ទូរស័ព្ទ​ម៉ាក់​អាយ​ហ្វូ​ន ១៤ ចំនួន​១​គ្រឿង កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នៅ​ចំណុច​ភូមិ​គោរ​ដ្ឋា​ន សង្កាត់​អូរ​អំបិល ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ។
លោក​វរៈសេនីយ៍ត្រី សុខ ឡេ​ង បាន​បញ្ជាក់​ថា ៖ ក្រោយ​ទទួល​បណ្តឹង​កម្លាំង​មូលដ្ឋាន​កងរាជអាវុធហត្ថ​ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ សហការ​ជាមួយ​ការិយាល័យ​ជំនាញ​ស្រាវជ្រាវ​កំណត់​មុខសញ្ញា​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​១​នាក់ ឈ្មោះ ឃ្លោក សំបូរ និង​វត្ថុ​តាង​មានកាំបិត​ខ្វែវ​១ និង​ទូរស័ព្ទ​១​គ្រឿង របស់​ជន​រង​គ្រោះ​ដោយ​បង្ក្រាប​ឃាត់​នៅ ថ្ងៃ​ទី​២៧ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ចំណុច​ភូមិ​គោរ​ដ្ឋា​ន សង្កាត់​អូរ​អំបិល ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ។
ក្រោយ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ត្រូវ​បាន​នាំ​យក​មក​សាកសួរ​តាម​ចម្លើយ សារភាព​ពិត​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​យក​កាំបិត​ផ្គាក់​គំរាម​យក​ទូរស័ព្ទ​១​គ្រឿង របស់​ជន​រង​គ្រោះ​ជាមួយ​ឈ្មោះ ច​ន ដេ​ល​កំពុង​គេចខ្លួន ពេល​នេះ​កម្លាំង​កំពុង​ស្រាវជ្រាវ​រក​ចាប់ខ្លួន​យក​អនុវត្តន៍​តាម​ច្បាប់ ៕