បន្ទាយមានជ័យ ៖ អ្នកបើកបររថយន្តបាញ់ស៊ីម៉ងត៍ម្នាក់ឆ.ក់សន្ល.ប់ នៅពេលបញ្ជារថយន្តបាញ់ស៊ីម៉ុងត៍អាចប៉ះខ្សែភ្លើងឆ.ក់ ដែលហេតុការណ៍នេះបានកើតឡើង នៅថ្ងៃទី៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅភូមិគោរដ្ឋាន សង្កាត់អូរអំបិល ក្រុងសិរីសោភ័ណ ។
អ្នកដឹងហេតុការណ៍ប្រាប់ថា ៖ នៅពេលអ្នកបើកបររថយន្តបាញ់ស៊ីម៉ងត៍ត្រូវបានអគ្គិសនីឆ.ក់ គឺបានបញ្ជារថយន្តបាញ់ស៊ីម៉ងត៍ដែលកំពុងតែបញ្ជារៀបចំរងចាំ តែរថយន្តក្រឡុកស៊ីម៉ងត៍មកដល់ នៅពេលដែលកំពុងបញ្ជារថយន្ត ដើម្បីតម្លើងបំពង់បាញ់ស៊ីម៉ងត៍ បណ្តាលឆ.ក់សន្ល.ប់ ត្រូវបានអ្នកជិតខាងដឹកតាមរថយន្តទៅកាន់មន្ទីរពេទ្យសង្គ្រោះបន្ទាន់ ។
អ្នកដឹងហេតុការណ៍បានបញ្ជាក់ថា ៖ មូលហេតុដែលអ្នកបើកបររថយន្តបាញ់ស៊ីម៉ងត៍បណ្តាលឆ.ក់សន្ល.ប់ អាចបណ្តាលមកពីអ្នកបើកបររថយន្តបានបញ្ជារៀបចំបំពង់បាញ់ស៊ីម៉ងត៍ត្រៀមមុនរថយន្តក្រឡុកស៊ីម៉ងត៍មកដល់ ដើម្បីបាញ់ស៊ីម៉ងត៍ប្លង់សេជាន់ទី២ នៅពេលបញ្ជារៀបចំបំពង់ទុយោបានប៉ះខ្សែភ្លើងធំ បង្គោលតាមផ្លូវ បណ្តាលសន្ល.ប់ត្រូវបានសង្គ្រោះ ។
ប្រជាពលរដ្ឋ បានលើកឡើងថា ៖ ធ្វើការគ្មានការប្រុងប្រយ័ត្ន នៅពេលបញ្ជារថយន្តធ្វើប៉ះខ្សែភ្លើងបណ្តាលឆ.ក់សន្ល.ប់ សំណាងជួយសង្គ្រោះបានទាន់ពេលវេលា កុំអីអាចគ្រោះថ្នាក់ដល់អាយុជីវិត ៕