នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​កម្ពុជា ផ្ញើ​សារលិខិត​រំលែក​ទុក្ខ ជូន​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ថៃ និង​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍​ជាន់ខ្ពស់ មីន អោ​ង​ឡាំង បន្ទាប់​ពី​សោកនាដកម្ម​គ្រោះ​រញ្ជួយ​ដី
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ សម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នេះ…
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ សម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នេះ បាន​ចេញ​សារលិខិត​រំលែក​ទុក្ខ ជូន​លោក​ជំទាវ Paetongtarn Shinawatra នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​ថៃ ចំពោះ​សោកនាដកម្ម​គ្រោះ​ធម្មជាតិ​រញ្ជួយ​ដី ដែល​បាន​បំផ្លិចបំផ្លាញ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ក៏​ដូច​ជា​ការ​បាត់បង់​អាយុជីវិត និង​ការ​រង​របួស​មនុស្ស នៅ​ទីក្រុង​បាងកក ព្រះរាជាណាចក្រ​ថៃ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ។
ជាមួយ​គ្នា​នេះ សម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត ក៏​ចេញ​សារលិខិត​រំលែក​ទុក្ខ​ជូន ឯកឧត្តម​នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍​ជាន់ខ្ពស់ មីន អោ​ង​ឡាំង ប្រធាន​ប្រឹក្សា​រដ្ឋបាល​រដ្ឋ​សាធារណរដ្ឋ នៃ​សហភាព​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា ចំពោះ​សោកនាដកម្ម​គ្រោះ​ធម្មជាតិ​រញ្ជួយ​ដី ដែល​បាន​បំផ្លិចបំផ្លាញ​ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ក៏​ដូច​ជា​ការ​បាត់បង់​អាយុជីវិត និង​ការ​រង​របួស​មនុស្ស នៅ​តំបន់​ម៉ា​ន់​ដា​ឡេ សាធារណរដ្ឋ នៃ​សហភាព​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ផង​ដែរ ។