សំណង់អគារកម្ពស់៣០ជាន់ រលំដោយសាររញ្ជួយដីនៅបាងកកកម្ម ករយ៉ាងហោច៤៣នាក់ជាប់នៅក្នុងនោះ
អគារ​សំណង់​កម្ពស់​៣០​ជាន់ សម្រាប់​ការិយាល័យ​រដ្ឋាភិបាល​ថៃ នៅ​ទីក្រុង​បាងកក បាន​បាក់​ដួល​រលំ​ទាំងស្រុង ហើយ​បាន​ធ្វើ​អោយ​កម្មករ​យ៉ាងហោចណាស់ ៤៣​នាក់ បាន​ជាប់​នៅ​ក្នុង​នោះ ខណ​:​មានការ​រញ្ជួយ​ដី​មួយ ដែល​រាលដាល​មក​ពី​ការ​រញ្ជួយ​ដី​នៅ​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា ។…
អគារ​សំណង់​កម្ពស់​៣០​ជាន់ សម្រាប់​ការិយាល័យ​រដ្ឋាភិបាល​ថៃ នៅ​ទីក្រុង​បាងកក បាន​បាក់​ដួល​រលំ​ទាំងស្រុង ហើយ​បាន​ធ្វើ​អោយ​កម្មករ​យ៉ាងហោចណាស់ ៤៣​នាក់ បាន​ជាប់​នៅ​ក្នុង​នោះ ខណ​:​មានការ​រញ្ជួយ​ដី​មួយ ដែល​រាលដាល​មក​ពី​ការ​រញ្ជួយ​ដី​នៅ​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា ។
ទីក្រុង​បាងកក មានការ​រញ្ជួយ និង​ញ័រ រហូត​ដល់​ធ្វើ​អោយ​មនុស្ស​រត់​ចេញពី​អគារ បន្ទាប់​ពី​ទទួល​រង​ការ​រញ្ជួយ​បន្ត​មក​ពី​ការ​រញ្ជួយ​ដី​ដ៏​ខ្លាំង នៅ​ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា ដែល​មាន​ព្រំដែន​ជាប់​ប្រទេស​ថៃ ។
សារព័ត៌មាន​បាងកក​ប៉ុ​ស្ត៍​របស់​ថៃ បាន​រាយការណ៍​នៅ​រសៀល ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែមីនា​ថា បាងកក​បាន​រញ្ជួយ ដោយសារ​តែ​ការ​រញ្ជួយ​ដី​កម្រិត​៧,៤ រិច​ទ័​រ​កំពុង​កើត​មាននៅ​ប្រទេស​ថៃ ។
មនុស្ស​នៅ​ក្រុង​បាងកក​បាន​គេច​ចេញពី​ក្នុង​អគារ ខណ​:​ការ​រកស៊ី​មួយ​ចំនួន​បាន​បិទ​បណ្តោះអាសន្ន ។
ប្រទេស​មី​យ៉ា​ន់​ម៉ា ឬ​ភូមា កំពុង​តែ​ទទួល​រង​រញ្ជួយ​ដី​ដ៏​ខ្លាំង​មួយ ដោយ​ធ្វើ​អោយ​មាន​រញ្ជួយ​រហូត​ដល់​ក្រុង​បាងកក​ប្រទេស​ថៃ ។
ការ​រញ្ជួយ​នេះ​បាន​ធ្វើ​អោយ​មានកា​រញ្ជួយ​ដល់ទី​ក្រុង​បាងកក​ប្រទេស​ថៃ​ផង​ដែរ​។ ប៉ុន្តែ​ទោះបីជា​យ៉ាង​ក៏​ដោយ គេ​មិន​ទាន់​មាន​របាយការណ៍​អំពី​ការ​ខូចខាត និង​គ្រោះថ្នាក់​ចំពោះ​មនុស្ស​នៅឡើយ​ទេ ៕