ក្លិប​អ្នកកាសែត​កម្ពុជា​ បើក​កិច្ច​ពិភាក្សា​រវាង​អ្នក​សារព័ត៌មាន និង​អ្នកជំនាញ​ក្នុង​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ
រាជធានី​ភ្នំពេញ ​៖ ​ក្លិបអ្នកកាសែត​កម្ពុជា ​បាន​បើក​កិច្ច​ពិភាក្សា​រវាង​អ្នកកាសែត​ និង​អ្នកជំនាញ​ក្នុង​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុង​គោលបំណង​ចូលរួម​ផ្សព្វផ្សាយ​ចំណេះដឹង​ហិរញ្ញវត្ថុ និង​ការ​ប្រើប្រាស់​ឥណទាន​ប្រកបដោយ​ការ​ទទួលខុសត្រូវ ​។ យោង​តាម​លិខិត​របស់ក្លិប​អ្នកកាសែត​កម្ពុជា (​ក​.​អ​.​ក​)…
រាជធានី​ភ្នំពេញ ​៖ ​ក្លិបអ្នកកាសែត​កម្ពុជា ​បាន​បើក​កិច្ច​ពិភាក្សា​រវាង​អ្នកកាសែត​ និង​អ្នកជំនាញ​ក្នុង​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ ក្នុង​គោលបំណង​ចូលរួម​ផ្សព្វផ្សាយ​ចំណេះដឹង​ហិរញ្ញវត្ថុ និង​ការ​ប្រើប្រាស់​ឥណទាន​ប្រកបដោយ​ការ​ទទួលខុសត្រូវ ​។
យោង​តាម​លិខិត​របស់ក្លិប​អ្នកកាសែត​កម្ពុជា (​ក​.​អ​.​ក​) បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ក​.​អ​.​ក សហការ​ជាមួយ ក្រេ​ឌី​ត យូ​រី ខេ​ម​បូ​ឌា (CBC) រៀបចំ​វេទិកា​ពិភាក្សា​សារព័ត៌មាន​ដូច​ប្រធានបទ​ខាងលើ ដើម្បី​ផ្តល់​ឱកាស​ដល់​អ្នក​សារព័ត៌មាន សំខាន់​អ្នក​សារព័ត៌មាន​ផ្នែក​សេដ្ឋកិច្ច បាន​ស្វែង​យល់​អំពី​តួនាទី​ នៃ​ប្រព័ន្ធ​ចែករំលែក​ព័ត៌មាន​ឥណទាន​នៅ​កម្ពុជា ក្នុង​ការ​លើកកម្ពស់​ស្ថិរភាព​វិស័យ​ហិរញ្ញវត្ថុ​នៅ​ក្នុង​ទីផ្សារ​ឥណទាន​, និន្នាការ​ នៃ​ទីផ្សារ​ឥណទាន និង​ឥរិយាបថ​អ្នក ប្រើប្រាស់ រួម​ទាំង​ស្ថានភាព​ឥណទាន​នៅ​កម្ពុជា​សម្រាប់​ឆ្នាំ​២០២៤ ​។
តាម​រយៈ​ នៃ​កិច្ច​ពិភាក្សា​នោះ​អ្នក​សារព័ត៌មាន ក៏​នឹង​ទទួល​បាន​នូវ​ចំណេះដឹង​បន្ថែម​ទាក់ទង​នឹង​សិទ្ធិ របស់​អតិថិជន និង​ច្បាប់​ដែល​បាន​តម្រូវ​ក្នុង​ការ​ប្រើប្រាស់​ប្រព័ន្ធ​ចែករំលែក​ព័ត៌មាន​ឥណទាន​នៅ​កម្ពុជា សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុង​ការ​ទទួល​បាន​ឥណទាន​ជាមួយ​លក្ខខណ្ឌ​សម​ស្រប​សម្រាប់​ទាំង​ស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុ ក៏​ដូច​ជា​ការ ការពារ​សិទ្ធិ​របស់​អតិថិជន​ផ្ទាល់ខ្លួន​ពី​ហានិភ័យ​ឥណទាន និង​វិធី​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​នៅ​ពេល​ប្រវត្តិ​ឥណទាន មាន​ភាព​មិន​ប្រក្រតី​ផង​ដែរ ​។
ក​.​អ​.​ក ចាត់​ទុក​កិច្ច​ពិភាក្សា​នេះ ​មាន​សារសំខាន់​ខ្លាំង​ណាស់​សម្រាប់​អ្នក​សារព័ត៌មាន​ផ្នែក​សេដ្ឋកិច្ច​ ដោយពួក​គេ​នឹង​ទទួល​បាន​ នូវ​ចំណេះដឹង​បន្ថែម​អំពី​ការ​ប្រើ​ឥណទាន​ប្រកបដោយ​ទំនួល​ខុស​ត្រូវ និង​ស្ថានភាព ឥណទាន​នៅ​កម្ពុជា​សម្រាប់​ឆ្នាំ​២០២៤ ៕​