ខេត្ត​បន្ទាយ​មាន​ជ័យ ​៖ ខឿន​មាត់​ស្ទឹង​ខាងកើត​ជាប់​ស្ពានថ្ម​ឆ្លងស្ទឹង​ដែល​រង​ការ​បាក់​ស្រុត​ដោយ​ទឹកជំនន់​ត្រូវ​កសាង​ឡើង​វិញ​ដោយ​ថវិការ​ខេត្ត​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​ស្ថិត​ភូមិ​.​សង្កាត់​ព្រៈ​ពន្លា ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ​។ លោក ស្រេង សុផល អភិបាលក្រុង​សិរី​សោភ័ណ​បាន​ប្រាប់​ថា​៖​ឃឿ​ន​មាត់​ស្ទឹង​ខាងកើត​ជាប់​ក្បាលស្ពាន​ថ្មី​ឆ្លងស្ទឹង​សិរី​សោភ័ណ​ត្រូវ​បាន​ជួសជុល​និង​កសាង​ឡើង​វិញ…
ខេត្ត​បន្ទាយ​មាន​ជ័យ ​៖ ខឿន​មាត់​ស្ទឹង​ខាងកើត​ជាប់​ស្ពានថ្ម​ឆ្លងស្ទឹង​ដែល​រង​ការ​បាក់​ស្រុត​ដោយ​ទឹកជំនន់​ត្រូវ​កសាង​ឡើង​វិញ​ដោយ​ថវិការ​ខេត្ត​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​ស្ថិត​ភូមិ​.​សង្កាត់​ព្រៈ​ពន្លា ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ​។
លោក ស្រេង សុផល អភិបាលក្រុង​សិរី​សោភ័ណ​បាន​ប្រាប់​ថា​៖​ឃឿ​ន​មាត់​ស្ទឹង​ខាងកើត​ជាប់​ក្បាលស្ពាន​ថ្មី​ឆ្លងស្ទឹង​សិរី​សោភ័ណ​ត្រូវ​បាន​ជួសជុល​និង​កសាង​ឡើង​វិញ ក្រោយ​រង​ការ​ខូចខាត​ដោយ​ទឹកជំនន់​ឆ្នាំ​កន្លង​ទៅ​និង​រង​ការ​ប្រេះ​បេតុង​ផ្លូវ​ពី​ក្បាលស្ពាន​ទៅ​ដល់​មុខ​វត្ត​ព្រៈ​ពន្លា​។
លោក​បាន​បញ្ជាក់​ឃឿ​ន​បេតុង​ដែល​រង​ការ​ខូចខាត​បាក់​ស្រុត​ដោយ​ទឹកជំនន់​ត្រូវ​បាន​កសាង​និង​ជួសជុល​ឡើង​វិញ​ដោយ​ថវិការ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​ដែល​បាន​កសាង​ឃឿ​ន​ជាប់​ស្ពានបេតុង​ឆ្លងស្ទឹង​ដើម្បី​អោយ​ស្ពានថ្ម​រឹង​ម៉ាំង​និង​អោយ​បាន​យូរអង្វែង​ដែល​ជា​អំណោយ​សម្តេច​តេ​ជោ ហ៊ុន សែន កាល​អតីតៈ​ជា​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី នៃ​ព្រៈ​រាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​។
លោក ស្រេង សុផល បាន​បញ្ជាក់​ថា​៖​ដោយឡែក​ផ្លូវ​បេតុង​ជាប់មាត់​ស្ទឹង​ខាងកើត​ពី​ចំណុច​ក្បាល​ស្ពានថ្ម​ដល់​មុខ​វត្ត​ព្រៈ​ពន្លា​ដែល​រង​ការ​ខូចខាត​បាក់​និង​ប្រេះ​បេតុង​ដោយ​ទឹកជំនន់​កាលពី​កន្លង​ទៅ​ផ្លូវត្រូវ​គម្រោង​ធ្វើការ​ជួសជុល​ឡើង​វិញ​ដូច​គ្នា​ដើម្បី​អោយ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ទៅ​មក​ដោយ​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ ៕