ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ៖ បុរសម្នាក់​បាន​រងរបួសហូរ​ឈាម​ជោគ​ខ្លួន​ ដោយសារ​តែ​ត្រូវជន​ដៃដល់​វាយ​មួយ​ដៃចំមុខ ​។ បន្ទាប់មកជនរងគ្រោះក៏បានទៅប្តឹងសមត្ថកិច្ចចុះមកអន្តរាគមន៍នៅកន្លែងកើតហេតុ ​ប៉ុន្តែ​ក្នុង​​ពេល​កំពុង​ប្រត្តិបត្តិការ​ឃាត់ខ្លួនជនដៃដល់ ស្រាប់តែ​ជន​ដៃដល់​ទាញ​​ដាវ​កែ​ច្នៃ​ដេញ​កាប់​មក​លើ​កំលាំង​សមត្ថកិច្ច​ បណ្តាល​ឱ្យលោកមេប៉ុស្តិ៍ម្នាក់រង​របួស​ធ្ងន់ធ្ងរ ។​…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​ ៖ បុរសម្នាក់​បាន​រងរបួសហូរ​ឈាម​ជោគ​ខ្លួន​ ដោយសារ​តែ​ត្រូវជន​ដៃដល់​វាយ​មួយ​ដៃចំមុខ ​។ បន្ទាប់មកជនរងគ្រោះក៏បានទៅប្តឹងសមត្ថកិច្ចចុះមកអន្តរាគមន៍នៅកន្លែងកើតហេតុ ​ប៉ុន្តែ​ក្នុង​​ពេល​កំពុង​ប្រត្តិបត្តិការ​ឃាត់ខ្លួនជនដៃដល់ ស្រាប់តែ​ជន​ដៃដល់​ទាញ​​ដាវ​កែ​ច្នៃ​ដេញ​កាប់​មក​លើ​កំលាំង​សមត្ថកិច្ច​ បណ្តាល​ឱ្យលោកមេប៉ុស្តិ៍ម្នាក់រង​របួស​ធ្ងន់ធ្ងរ ។​
ករណី​ខាងលើ​នេះ​បាន​កើតឡើង​កាលពី​វេលា​ម៉ោង​០៣​និង​៤៥​នាទី​រសៀល ថ្ងៃ​ទី​២៤ ​ខែមីនា​ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ចំណុច​ភូមិ​ត្រពាំង​ស្យា ឃុំ​ស្វាយ​រំពារ ស្រុក​ប​សេដ្ឋ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ។
​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ ទឿ​ង សារី​ម ភេទ​ប្រុស អាយុ២៧​ឆ្នាំ​ មុខរបរ​មិន​ពិតប្រាកដ រស់នៅ​ភូមិ​-​ឃុំ​ខាងលើ​​ចំណែកជន​រង​គ្រោះ​ឈ្មោះ ផា​ន ឡាក់​មួយ ភេទ​ប្រុស អាយុ​៤០​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​-​ឃុំ​ជាមួយ​គ្នា​ ។ ដោយឡែកលោកវរសេនីយ៍ត្រី ឡោ ឡាបាំង ជានាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលឃុំស្វាយរំពារ បានរង​របួស​ប្រអប់ដៃ​ឆ្វេង​ដេរ​អស់​ចំនួន​៧​ថ្នេរ និង​ត្រូវ​របួស​កូនដៃ​ខាងស្តាំ​ផង​ដែរ​។
នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​ឈាន​ដល់​ការ​ប្រើ​ហិង្សា និងយក​ដាវ​កែ​ច្នៃ​កាប់​លោកនាយ​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ស្វាយ​រំពារ​រង​របួស​នោះ​ គឺ​មាន​ជនសង្ស័យម្នាក់​​ឈ្មោះ ទឿ​ង សារី​ម បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​កាន់​ដាវ​កែ​ច្នៃ​០១​ដើម​ចូល​ទៅ​ក្នុងផ្ទះ​របស់​ជន​រង​គ្រោះ​ឈ្មោះ ផា​ន ឡាក់​មួយ ខណៈ​ដែលជនរងគ្រោះ​​កំពុង​ដេក​នៅ​ក្រោមផ្ទះ​។ ភ្លាម​នោះ​ជន​រង​គ្រោះ​បាន​ដើរ​ចេញពី​កន្លែង​សម្រាក​ទៅ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បានដៃ​ដល់​វាយ​មួយ​ដៃ​ចំ​កណ្ដាល​មុខ​ បណ្ដាល​ឱ្យ​បែក និងហូរ​ឈាម​ជោក​ដួល​​ទៅលើ​ដី រួច​ហើយ​ជន​ដៃដល់​បាន​​គេចខ្លួន ។
មន្ត្រី​នគរបាល​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បានឱ្យ​ដឹង​ទៀត​ថា ​ក្រោយ​កើតហេតុ ជន​រង​គ្រោះបាន​រាយការណ៍​ទៅ​សមត្ថកិច្ច នគរបាល​មូលដ្ឋាន ។ ភ្លាម​ៗ​នោះ​កំលាំង​ជំនាញ​ព្រហ្ម​ន​ណ្ឌ​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​សហការ​ជាមួយ​ប៉ុស្តិ​ស្វាយ​រំពារ​ចុះ​ដល់​កន្លែង​កើតហេតុ​ ដើម្បី​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជន​ដៃដល់​ ប៉ុន្តែ​​ក្នុង​ពេល​កំពុង​ប្រត្តិបត្តិការ​ឃាត់ខ្លួនជន​ដៃដល់នោះ ស្រាប់តែជនដៃដល់​បាន​ទាញ​យក​ដាវ​កែ​ច្នៃ​ដេញ​កាប់​មក​លើ​កំលាំង​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល ត្រូវចំលោកនាយ​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ឃុំស្វាយ​រំពារ ចំនួន​២​ដាវ បណ្តាល​ឱ្យរង​របួស​ធ្ងន់ធ្ងរ ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ទៅ​គ្លីនិក​ដើម្បី​ព្យាបាល​។
បច្ចុប្បន្ន​កំលាំង​ជំនាញ​ព្រហ្មទណ្ឌ​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ​បាន​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់ យក​មក​សួរនាំ​នៅ​អធិការដ្ឋាន​ស្រុក​ប​សេដ្ឋ ។
បើ​តាម​ចម្លើយ​សារភាព​របស់​ជនសង្ស័យ​ដៃដល់ ថា​ខ្លួន​ពិតជា​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​វាយ​លើ​ជន​រង​គ្រោះ​ឈ្មោះ​ផា​ន ឡាក់​មួយ​ និង​យក​ដាវ​ធ្វើ​សកម្មភាព​កាប់​លើ​ជន​រង​គ្រោះជា​នាយ​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​ឃុំ​ស្វាយ​រំពារ ប្រាកដ​មែន ។ មូលហេតុ​គឺ​៖ ជនសង្ស័យ​ដៃដល់ ខឹង​ជាមួយ​ជន​រង​គ្រោះ​ឈ្មោះ​(​ផា​ន ឡាក់​មួយ​) ដោយសារជនរងគ្រោះ​ជេរ​ប្រមាថ​ទៅ​លើ​រួប​ខ្លួន​នូវ​ពាក្យ​អសុរោះ​ពេក ។
​សូមបញ្ជាក់ថា ជន​សង្ស័យ​ដៃដល់ជា​មនុស្ស​កាច​សាហាវ និង​ធ្លាប់​ចូល​មណ្ឌល​អប់រំ​កែប្រែ​ម្តង​រួច​មក​ហើយ ប៉ុន្តែ​នៅ​តែ​មិន​រៀងចាល ហើយ​នៅ​តែ​ប្រព្រឹត្ត​អំពើ​ហិង្សា​ទៀត​៕