៧-​ឈ្មោះ ចាន់ ដា​រ៉ា ភេទ ប្រុស
៨-​ឈ្មោះ ភ​ន វិសាល ភេទ ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ
៩-​ឈ្មោះ គា សម្ភព ភេទ ប្រុស
និង​១០-​ឈ្មោះ សុគន្ធ ពិ​ទូ ភេទ ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ ។
តាម​លោក​វរៈសេនីយ៍ឯក ម៉​ម សា​វន នាយការិយាល័យ​ព្រហ្មទណ្ឌ​កំរិត​ស្រាល នៃ​ស្នងការ​នគ​បាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ដោយ​អនុវត្ត​តាម​បទ​បទ​បញ្ជ​របស់​លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ជួន ណា​រិ​ន្ទ អគ្គស្នងការ​រង​នគរបាល​ជាតិ និង​ជា​ស្នងការ​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ និង​ដឹកនាំ​បញ្ជា​ផ្ទាល់​ដោយ​លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍ត្រី ប៊ុ​ន សត្យា ស្នងការ​រង ផែនការ​ងារ​ព្រហ្មទណ្ឌ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​១២, ថ្ងៃ​ទី​១៤ និង​ថ្ងៃ​ទី​១៥ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ កម្លាំង​ការិយាល័យ​នគរបាល​ព្រហ្មទណ្ឌ​កំរិត​ស្រាល បាន​សហការ​ជាមួយ​នគរបាល​នៅ​តាម​បណ្ដាល​ខណ្ឌ​នានា ធ្វើការ​ស្រាវជ្រាវ​ឃាត់ខ្លួន​បាន​ជនសង្ស័យ​ចំនួន ១០​នាក់ ជា​ក្រុម​ក្មេង​ទំនើង ឈ្មោះ យើង​ស្រឡាញ់​គ្នា (YSK) និង​ជើង​ចក់​(​ស​) ពាក់ព័ន្ធ​ប្រព្រឹត្ត​បទល្មើស អំពើ​លួច​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស (​ធាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ និង​ឆក់​កាបូប​) និង​អំពើ​ហិ​.​ង្សា​ដោយ​ចេតនា​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស និង​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូចខាត​ដោយ​ចេតនា​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស យក​ដុំ​ថ្ម​គប់​លើ​ជន​រង​គ្រោះ និង​ខូចខាត​ម៉ូតូ ។
លោក​វរសេនីយ៍ឯក ម៉​ម សា​វន​បានឱ្យ​ដឹង​ទៀត​ថា ជនសង្ស័យ​ទាំង​១០​នាក់ បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​យ៉ាង​សកម្ម ចំនួន ៦​ករណី រួម​មាន ៖
-​ករណី​ទី​១ អំពើ​លួច​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស​ដោយសារ​ការ​ប្រើ​អំពើ​ហិង្សា ធាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៥​នៅ​ចំណុច​ផ្លូវ​ក្រ​វ៉ា​ត់​ក្រុង​ទី​៣ ភូមិ​តាំង​រនាម សង្កាត់​ប្រទះ​ឡា​ង ខណ្ឌ​កំ​បូល រាជធានី​ភ្នំពេញ ។
-​ករណី​ទី​២ ធ្វើ​សកម្មភាព​ពាក់ព័ន្ធ​យក​ម៉ូតូ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ចំណុច ផ្លូវ​ក្រ​វ៉ា​ត់​ក្រុង​ទី​៣ ភូមិ​៣ សង្កាត់​ស្វាយ​រលំ ក្រុង​តា​ខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល​។ (​ក្រុម ក្មេង​ទំនើង​ឈ្មោះ យើង​ស្រឡាញ់​គ្នា (YSK) ។
-​ករណី​ទី​៣ ធ្វើ​សកម្មភាព​ធ្លាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១២៥ ពណ៌ ខ្មៅ សេរី​ឆ្នាំ​២០២៥ ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ​ភ្នំពេញ​១LG-៤០៨០ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​៣១ ខែមករា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ចំណុច​ដី​ឡូ​តិ៍​គ្មាន​លេខ ផ្លូវជាតិ​លេខ​២ ភូមិ​កណ្តាល សង្កាត់​រលួស ខណ្ឌដង្កោ រាជធានី​ភ្នំពេញ ។
-​ករណី​ទី​៤ ធ្វើ​សកម្មភាព​ធាក់​ប្លន់​យក​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ហុងដា​សេ​១ វា​សេ​១២៥ ពណ៌ ខ្មៅ សេរី​ឆ្នាំ​២០២៣ ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ​ភ្នំពេញ ១JP-៩៥៣៩ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១០ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ចំណុច​ផ្លូវ​ព្រ​លាន​យន្ត ហោះ​ថ្មី ភូមិ​ព្រែក​ហូរ ក​ហូរ​លិច​១ សង្កាត់​ព្រែក​ហូរ ក្រុង​តា​ខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល ។
-​ករណី​ទី​៥ អំពើ​លួច​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស​ដោយសារ​ការ​ប្រើ​អំពើ​ហិង្សា (​ឆក់​កាបូបស្ពាយ​ម៉ាក​GENTLE MOMAN និង​ប្រើប្រាស់​ដោយ​ខុសច្បាប់​នូវ​សារធាតុ​ញៀន ប្រព្រឹត្ត​នៅ​ចំណុច​មុខ​ផ្ទះ​លេខ​១២៤​អ៊ី​០ ផ្លូវ​កម្ពុជា​ក្រោម​(១២៨) ភូមិ​៣ សង្កាត់​មនោ​រម្យ ខណ្ឌ​៧​មក​រា រាជធានី​ភ្នំពេញ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៥​ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ។
-​និង​ករណី​ទី​៦ អំពើ​ហិង្សា​ដោយ​ចេតនា​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស និង​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូចខាត​ដោយ​ចេតនា​មាន​ស្ថាន​ទម្ងន់ទោស យក​ដុំ​ថ្ម​គប់​លើ​ជន​រង​គ្រោះ តែ​ពុំ​មាន​របួស និង​ខូចខាត​ម៉ូតូ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១២ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​ចំណុច​មាត់ទន្លេ​ស្ពាន​កោះន​រា (​កោះ​ពេជ្រ​) ផ្លូវ​បេតុង ភូមិ​១៤ ក្រុម​៧៨ សង្កាត់​ទន្លេ​បា សាក់ ខណ្ឌចំការមន រាជធានី​ភ្នំពេញ​។
តាម​នគរបាល​ឲ្យ​ដឹង​ទៀត​ថា បន្ទាប់​ពី​ឃាត់ខ្លួន សមត្ថកិច្ច​ដកហូត​វត្ថុ​តាង រួម​មាន ៖ ម៉ូតូ​ចំនួន ៤​គ្រឿង ដែល​ជា​ម៉ូតូ​របស់​ជនសង្ស័យ​ជិះ​ធ្វើ​សកម្មភាព​,​ដុំ​ថ្ម ចំនួន ០១ ដុំ​,​កាបូប ម៉ាក GENTLE WOMAN ពណ៌​ខ្មៅ លាយ​ក្រហម ចំនួន ០១ និង​សម្ភារ​មួយ​ចំនួន​ជា​របស់​ជន​រង​គ្រោះ ។
បច្ចុប្បន្ន​ជនសង្ស័យ និង​វត្ថុ​តាង​ចាប់​យក​ខាងលើ​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល ការិយាល័យ​ព្រហ្មទណ្ឌ​កំរិត​សាល កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូន​ទៅ​សាលាដំបូង រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី ៕