ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ មនុស្ស​ប្រុស​-​ស្រី​ចំនួន​៦​នាក់​បាន​រង​របួសធ្ងន់​ស្រាល ត្រូវ​បាន​ដឹក​យក​ទៅ​សង្គ្រោះ​និង​ព្យាបាល​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​ភ្លាម​ៗ ខណៈ​ដែល​រថយន្ត​ធុន​តូច​ម៉ាក​រ៉េវ​ហ្វ​រ​(RAV4)​បាន​បុក​ជាមួយ​រថយន្ត​ធុន​ធំ​សណ្តោង​ទូរ​កុងតឺន័រ​ពេល​បើក​បញ្ច្រាសទិស​គ្នា​ពេញទំហឹង​។ ហេតុការណ៍​រថយន្ត​ធុន​តូច​បុក​ជាមួយ​រថយន្ត​ធុន​ធំ​កុងតឺន័រ​បណ្តាល​ឱ្យ​មនុស្ស​រង​របួសធ្ងន់​ស្រាល​ចំនួន​៦​នាក់ បាន​កើតឡើង​កាលពី​យប់​ថ្ងៃ​ទី​២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​តាម​បណ្តោយ​ជាតិ​លេខ​៤ ចន្លោះ​បង្គោលគីឡូម៉ែត្រ​លេខ​៦៩…
ខេត្តកំពង់ស្ពឺ​៖ មនុស្ស​ប្រុស​-​ស្រី​ចំនួន​៦​នាក់​បាន​រង​របួសធ្ងន់​ស្រាល ត្រូវ​បាន​ដឹក​យក​ទៅ​សង្គ្រោះ​និង​ព្យាបាល​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​ភ្លាម​ៗ ខណៈ​ដែល​រថយន្ត​ធុន​តូច​ម៉ាក​រ៉េវ​ហ្វ​រ​(RAV4)​បាន​បុក​ជាមួយ​រថយន្ត​ធុន​ធំ​សណ្តោង​ទូរ​កុងតឺន័រ​ពេល​បើក​បញ្ច្រាសទិស​គ្នា​ពេញទំហឹង​។
ហេតុការណ៍​រថយន្ត​ធុន​តូច​បុក​ជាមួយ​រថយន្ត​ធុន​ធំ​កុងតឺន័រ​បណ្តាល​ឱ្យ​មនុស្ស​រង​របួសធ្ងន់​ស្រាល​ចំនួន​៦​នាក់ បាន​កើតឡើង​កាលពី​យប់​ថ្ងៃ​ទី​២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​តាម​បណ្តោយ​ជាតិ​លេខ​៤ ចន្លោះ​បង្គោលគីឡូម៉ែត្រ​លេខ​៦៩ ទៅ​លេខ​៧០ ត្រង់​ចំណុច​ភូមិ​គី​រី​រស្មី ឃុំ​ព្រៃ​រំដួល ស្រុក​ភ្នំស្រួច ខេត្ដ​កំ​ព់​ស្ពឺ ។
លោក​វរសេនីយ៍ទោ ជុន ចន្ទ​ដេ​ត អធិការ​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​និយាយ​ឱ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​កើតហេតុ​មាន​រថយន្ត​មួយ​គ្រឿង​ម៉ាក​តូ​យ៉ូ​តា​រ៉េវ​ហ្វ​រ​( TOYOTA RAV4 ) ពណ៌​ខ្មៅ ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ ភ្នំពេញ 2N-8260 ក​បេ​ី​ករ​មានឈ្មោះ ច​ន ចាន់​ថុ​ល ភេទ​ប្រុស អាយុ​៣២​ឆ្នាំ មាន​អ្នក​រួម​ដំណើរ​មនុស្ស​ប្រុស​-​ស្រី​ចំនួន​៥​នាក់ មិន​ទាន់​ស្គាល់​អត្តសញ្ញាណ​នៅឡើយ​ទេ​។ តៃកុង​រថយន្ត​ខាងលើ​បាន​បេ​ី​កបរ​តាម​បណ្តោយ​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៤ ពី​ទិស​ខាងលិច ឆ្ពោះទៅ​ទិស​ខាង​កេ​ី​ត លុះ​ពេល​ធ្វើ​ដំណើរ​ដល់​ចំណុច​កើតហេតុ​ខាង​លេ​ី​បាន​បុក​ជាមួយ​រថយន្ត​ធុន​ធំ​សណ្តោង​កុងតឺន័រ ម៉ាក​ហ៉ី​យ៉ា​ន់​ដាយ​ក្បាល​ព៌​ណ​ស ទ្រុង​ព៌​ណ​ឈាម​ជ្រូក ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ​ភ្នំពេញ​3F-8749 សណ្តោង​សឺ​មី​រ៉ឺ​ម៉ក ពាក់​ផ្លា​កល​ខ​ភ្នំ​ព​ញ​4A-9742 អ្នកបើកបរ​មិន​ទាន់​ស្គាល់​អត្តសញ្ញាណ​ទេ បាន​រត់គេច​ខ្លួន​ក្រោយ​កេ​ី​ត​ហេតុ​រួច ដែល​កំពុង​បេ​ី​កបរ​ក្នុង​ទិស​ដៅ​បញ្ច្រាស​គ្នា ចំហៀង​ពេញទំហឹង​។
លោក​វរសេនីយ៍ទោ ជុន ចន្ទ​ដេ​ត អធិការ​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បានបញ្ជាក់​ថា នៅ​ក្នុង​ករណី​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​ខាងលើ​នេះ​បណ្ដាល​ឱ្យ​មាន​អ្នក​របួស​៦​នាក់ ស្រី​ចំនួន​៣​នាក់ របួសធ្ងន់​១​នាក់​ប្រុស (​ឈ្មោះ ច​ន ចាន់​ថុ​ល​) ជា​អ្នក​បេ​ី​កបរ និងបង្ក​ឲ្យ​ខូចខាត​រថយន្ត​ចំនួន​០២​គ្រឿង​។​ក្រោយ​កើតហេតុ​នគរបាល​ចរាចរណ៍​ស្រុក​ភ្នំស្រួច​បាន​បាន​ចុះ​ធ្វើការ​វាស់វែង ហៅ​រថយន្ត​សា​មុ​យ​ដឹក​ជន​រង​គ្រោះ​យក​ទៅ សង្គ្រោះ​ព្យាបាល​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​បង្អែក​ត្រពាំង​ក្រឡឹង​។
ចំពោះ​វត្ថុ​តាង​រថយន្ត​ទាំង​២​គ្រឿង សមត្ថកិច្ច​ជំនាញ​បាន​យក​មក​រក្សា​ទុក​នៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ភ្នំស្រួច ដេ​ី​ម្បី​កសាង​សំណុំរឿង ចាត់ការ​បន្ត​តាម​ផ្លូវច្បាប់​៕​