ខេត្តកំពង់ចាម​: ក្នុង​ឱកាស​វិធី​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ចិន​-​វៀតណាម​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១៧-១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​តាម​បណ្ដា​រមណីយដ្ឋាន​នានា​ក្នុង​ខេត្តកំពង់ចាម គេ​សង្កេត​ឃើញ​មាន​ភ្ញៀវ​ជាតិ​និង​អន្តរជាតិ​មក​កំសាន្ត​លេង​ជា​លក្ខណៈ​គ្រួសារ មិត្ត​ភ​ក្កិ តាម​មធ្យោបាយ​ម៉ូតូ រថយន្ត ជាមួយ​នោះ​សន្តិសុខ​និង​សណ្ដាប់ធ្នាប់​គឺ​មាន​ភាពល្អ​ប្រសើរ…
ខេត្តកំពង់ចាម​: ក្នុង​ឱកាស​វិធី​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ចិន​-​វៀតណាម​ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១៧-១៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ នៅ​តាម​បណ្ដា​រមណីយដ្ឋាន​នានា​ក្នុង​ខេត្តកំពង់ចាម គេ​សង្កេត​ឃើញ​មាន​ភ្ញៀវ​ជាតិ​និង​អន្តរជាតិ​មក​កំសាន្ត​លេង​ជា​លក្ខណៈ​គ្រួសារ មិត្ត​ភ​ក្កិ តាម​មធ្យោបាយ​ម៉ូតូ រថយន្ត ជាមួយ​នោះ​សន្តិសុខ​និង​សណ្ដាប់ធ្នាប់​គឺ​មាន​ភាពល្អ​ប្រសើរ ហើយ​ម្ហូបអាហារ​ក៏​មិន​មានការ​ដំឡើង​ថ្លៃ​នោះ​ទេ ។​សរុប​មក​ទាំង​ភ្ញៀវ​ជាតិ​និង​អន្តរជាតិ​គឺ​មាន​រហូត​ដល់​ជាង ២​ម៉ឺន​នាក់​ផង​ដែរ​។
លោក​ស៊ា​ន សុ​គុន ប្រធាន​មន្ទីរ​ទេសចរណ៍​ខេត្ត​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា​:​ក្នុង​រយៈពេល​បី​ថ្ងៃ​នៃ​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ចិន​ក្នុង​នោះ​ជា​សង្កេត​ឃើញ​មាន​÷
-​ក្រុង​កំពង់ចាម ទេសចរ​ជាតិ​ចំនួន ១,០៣៩ នាក់ ទេសចរ​បរេ​ទស ១៩ នាក់ ឆ្នេរ​ខ្សាច់​កោះ​ប៉ែន ទេសចរ​ជាតិ​ចំនួន ៣០,៧០ នាក់ ទេសចរ​បរទេស​ចំនួន ៨៣ នាក់ ។​ដោយឡែក​កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ មាន​នគរបាល​និង​កងរាជអាវុធហត្ថ បាន​ចុះ​ល្បាត​តាម​គោលដៅ​ទាំង​យប់​ទាំង​ថ្ងៃ​ដើម្បី​ពង្រឹង​សន្តិសុខ​ជូន​ពលរដ្ឋ​ដែល​មក​ពី​ទី​ជិត​ទី​ឆ្ងាយ​ហើយ​ក៏​មិន​មាន​ភាព​អសកម្ម​ណាមួយ​កើតឡើង​ដែរ​។
ប្រធាន​មន្ទីរ​ទេសចរណ៍​ខេត្ត​បាន​បន្ត​ថា​ក្រៅពី​ក្រុង​កំពង់ចាម​ញៀ​វ​ជាតិ​និង​អន្តរជាតិ​មក​លេង​តាម​តំបន់​ផ្សេង​មាន​: