​ខេត្តកំពត ៖ លោក​ចាន់​ ចេស្ដា​រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម​រួម​ទាំង​អាជ្ញាធរ​ស្រុក​កំពង់ត្រាច​ខេត្តកំពត​កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​13​ខែ​កុម្ភៈ ​ឆ្នាំ​2026 ​បាន​ចុះ​មក​ដល់​ភូមិ​អង្គរ​ជ័យ​ទី​1​ដែល​មាន​ដាំ​បន្លែ​ដាំ​ដុះ​មាន​ត្រ​កួន​ និង​ស្ពៃមើម​ក្នុង​ឃុំ​ដំណាក់​កន្ទួត​ខាងត្បូង​ស្រុក​កំពង់ត្រាច​ដើម្បី​ធ្វើការ​ចែក​ជូន​ដល់​គ្រួសារ​កងទ័ព​និង​គ្រួសារ​ភៀស​សឹក​ចំនួន​ជិត​100​គ្រួសារ​មក​ពី​ឃុំ​ចំនួន​3​ក្នុងស្រុក​កំពង់ត្រាច​។​ ឯកឧត្តម​ចាន់​ ចេស្ដា​ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម​មាន​ប្រសាសន៍​ថា​…
​ខេត្តកំពត ៖ លោក​ចាន់​ ចេស្ដា​រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម​រួម​ទាំង​អាជ្ញាធរ​ស្រុក​កំពង់ត្រាច​ខេត្តកំពត​កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​13​ខែ​កុម្ភៈ ​ឆ្នាំ​2026 ​បាន​ចុះ​មក​ដល់​ភូមិ​អង្គរ​ជ័យ​ទី​1​ដែល​មាន​ដាំ​បន្លែ​ដាំ​ដុះ​មាន​ត្រ​កួន​ និង​ស្ពៃមើម​ក្នុង​ឃុំ​ដំណាក់​កន្ទួត​ខាងត្បូង​ស្រុក​កំពង់ត្រាច​ដើម្បី​ធ្វើការ​ចែក​ជូន​ដល់​គ្រួសារ​កងទ័ព​និង​គ្រួសារ​ភៀស​សឹក​ចំនួន​ជិត​100​គ្រួសារ​មក​ពី​ឃុំ​ចំនួន​3​ក្នុងស្រុក​កំពង់ត្រាច​។​
ឯកឧត្តម​ចាន់​ ចេស្ដា​ រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងកសិកម្ម​មាន​ប្រសាសន៍​ថា​ ការ​ចែក​បន្លែ​ដល់​គ្រួសារ​កងទ័ព​យើង​និង​ចែក​ជូន​ដល់​គ្រួសារ​ភៀស​សឹក​ដែល​មិន​ទាន់​ត្រឡប់​ទៅ​ផ្ទះសម្បែង​ភ័យ​ខ្លាច​និង​សៀម​ឈ្លានពាន​នោះ​ហូប​បាន​តែ​មួយ​ពេល​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ ប៉ុន្តែ​វា​មាន​អត្ថន័យ​ធំធេង​ណាស់​ដែល​យើង​រួបរួម​គ្នា​និង​ជួយ​គ្នា​ទាន់​គ្រាក្រ​ ។​
ឯកឧត្តម​ចាន់ ​ចេស្ដា​ មាន​ប្រសាសន៍​បន្ត​ថា​ការ​ចែករំលែក​ដល់​គ្រួសារ​កងទ័ព​និង​គ្រួសារ​បងប្អូន​យើង​ភៀសខ្លួន​ចាកចោល​ស្រុក​មក​ជ្រកកោន​នៅ​ទី​នេះ​ឬក៍​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​របស់​ខ្លួន​អាជ្ញាធរ​ស្រុក​ឃុំ​មិន​ប្រ​ងើយ​កន្តើយ​ឡើយ​ត្រូវ​តែ​ជួយ ។ ​ទោះជា​​ហូប​​មិន​បាន​យូ​ថ្ងៃខែ​ក៍​ជា​ការ​ជួយ​សម្រាល​ទុក​លំ​បាល​មួយ​ផង​ដែរ​។​
ឯកឧត្តម​ចាន់​ចេស្ដា​មាន​ប្រសាសន៍​បន្ត​ថា​ថ្ងៃនេះ​យើង​មាន​ថវិការ​តិចតួច​និង​បន្លែ​ត្រ​កួន​និង​ស្ពៃ​ចែក​ជួន​បងប្អូន​យើង​ដែល​មានស្រុក​និង​អាជ្ញា​មូលដ្ឋាន​ចុះ​មូលដ្ឋាន​ជា​ប្រចាំ​ហើយក៍​មិន​អោយ​បងប្អូន​ណា​ម្នាក់​ខ្វះ​ស្បៀង​ក្នុង​មាន​អាសន្ន​នេះ​ដែរ​ ៕​