នគរបាល​ស្រុក​បាកាន​ ឃាត់ខ្លួន​ក្មេង​ទំនើង២​ក្រុម ​វាយកាប់​ចាក់​គ្នា និង​បាញ់​ជំ​ពាម​កៅស៊ូ ​​បង្ក​របួស​ស្នាម
ខេត្តពោធិ៍សាត់ ​៖ ​អនុវត្ត​បទបញ្ជា​របស់នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេ​ត អគ្គស្នងការ​នគរបាល​ជាតិ និង​លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស ថេ​ង ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្ត…
ខេត្តពោធិ៍សាត់ ​៖ ​អនុវត្ត​បទបញ្ជា​របស់នាយ​ឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេ​ត អគ្គស្នងការ​នគរបាល​ជាតិ និង​លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស ថេ​ង ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្ត កម្លាំង​ជំនាញ នៃ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​បាកាន បាន​ចុះ​ប​ង្រា​ប​ករណី ហិ​ង្សា​ដោយ​ចេតនា ដែល​បង្ក​ឡើង​ដោយ​ក្រុម​ក្មេង​ទំនើង​ចំនួន​២​ក្រុម នៅ​វេលា​ម៉ោង១៩​និង​២០​នាទី ថ្ងៃ​ទី​៨ ខែមករា​ ឆ្នាំ​២០២៦ ស្ថិត​នៅ​ចំណុច​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ ឃុំ​អូរ​តា​ប៉ោង ស្រុក​បាកាន ខេត្តពោធិ៍សាត់​ ។
របាយការណ៍​របស់​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​បាកាន ​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ដោយ​ក្រុម​ក្មេង​ទំនើង មាន​ចំនួន​២​ក្រុម ភាគី​បង្ក​នៅ​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ ​មាន​គ្នា​ចំនួន​៥​នាក់ ៖
១.​ឈ្មោះ កែវ កំសត់ ហៅ​អា​ហើម ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៥​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ ជា​ជន​ដៃដល់​គ្មាន​របួស​(​ឃាត់ខ្លួន​បាន​)
២.​ឈ្មោះ ជា សុ​ភី ហៅ​អា​ឡុ​ង ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ មិន​មាន​របួស (​ឃាត់ខ្លួន​បាន​)
៣.​ឈ្មោះ ហួត លី​ហួរ ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ រង​របួស​ក្បាល​ស្រាល​(​ឃាត់ខ្លួន​បាន​)
៤.​ឈ្មោះ កែវ សា​រួន ភេទ​ប្រុស អាយុ​៤១​ឆ្នាំ​រស់នៅ​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ ជា​អ្នក​ចូល​ឃាត់​(​រង​របួស​ជើង​ខាងឆ្វេង​ស្រាល​)​ មក​ព្យាបាល​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​បឹង​ខ្នារ​រួច​ត្រឡប់​ទៅ​ផ្ទះ​វិញ​។
​ភាគី​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្តែត ៖
១.​ឈ្មោះ ជន ជី ភេទ​ប្រុស អាយុ ២១​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត​កូន​ម្ចាស់ផ្ទះ​(​គ្មាន​របួស​)
២.​ឈ្មោះ គី​ម ធា​រិ​ទ្ធ ភេទ​ប្រុស អាយុ ២១​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត​គ្មាន​របួស (​ឃាត់ខ្លួន​បាន​)
៣.​ឈ្មោះ ផល ផា​ន់​នី ភេទ​ប្រុស អាយុ​៣៤​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត (​រង​របួស​ចំ​ក្បាល​ធ្ងន់​)
៤.​ឈ្មោះ គី​ម ធា​រ៉ា ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត​កូន​ម្ចាស់ផ្ទះ​(​គ្មាន​របួស​)
៥.​ឈ្មោះ គង់ សុ​គេ​ន ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៩​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត (​រង​របួស​គុំ​ត្រចៀកធ្ងន់​) ជន​រង​គ្រោះ​ទាំង​២​នាក់ ក្រុម​គ្រួ​សារបាន​បញ្ជូន​ទៅ​ព្យាបាល​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​ខេត្តបាត់ដំបង​ ។
មូលហេតុ​ ភាគី​ខាង​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត​ បាន​នាំ​គ្នា​ផឹក​ស៊ី នៅមុខ​ផ្ទះ​របស់​ឈ្មោះ វ៉ាង ជន ភេទ​ប្រុស អាយុ​៤៣​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត​ តែ​គាត់​មិន​នៅផ្ទះ​ទេ នៅ​តែ​កូន​ៗ នៅ​ពេល​កំពុង​ផឹក​ស៊ីនៅមុខ​ផ្ទះ ក៏​មានការ​បាញ់​ជំ​ពាម​កៅស៊ូ ចេញពីផ្ទះ​ឈ្មោះ កែវ សា​រឿ​ម ដែល​ជា​ផ្ទះ​នៅ​ជាប់​ព្រំប្រទល់​រវាង​ភូមិ​អន្លង់​ក្រាយ​ និង​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត​។ បាញ់​លើក​ទី​មួយ ភាគី​ខាង​ផ្សារ​អណ្ដែត​មិន​តបត ហើយ​ក៏​នាំ​គ្នា​ទៅ​ផឹក​នៅ​ក្រោមផ្ទះ​បន្ត​ទៀត លុះ​បាញ់​ជំ​ពាម​កៅស៊ូ​លើក​ទី​ពីរ បាន​ត្រូវ​ដៃ អ្នក​ដែល​ផឹក​នៅ​ក្នុង​វង់ ពេល​នោះ​ភាគី​កូន​ម្ចាស់ផ្ទះ ​និង​អ្នក​ដែល​មានឈ្មោះ​ខាងលើ បាន​នាំ​គ្នា​ជិះ​ម៉ូតូ​ទៅ​សួរនាំ ហើយ​ក៏​មាន​ប្រើ​ហិង្សា​កើតឡើង បណ្ដាល​ឱ្យ​មាន​របួស​ស្នាម​ទាំង​សងខាង​ ។
ក្រោយ​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​ពី​លោក​មេ​ភូមិ​ផ្សារ​អណ្ដែត កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​បាន​ចុះ​ទៅ​អន្តរាគមន៍ តែ​ដោយ​ភាគី​ទាំង​សងខាង ​មាន​របួស សាច់ញាតិ ​និង​ក្រុម​គ្រួ​សារបាន​បញ្ជូន​ទៅ​មន្ទីរពេទ្យ​បង្អែក​បឹង​ខ្នារ ដែល​នៅ​ក្នុង​ឃុំ​បឹង​ខ្នារ ស្រុក​បាកាន​នោះ ​។
សមត្ថកិច្ច​ បាន​ប្រមូល​វត្ថុ​តាង​មាន ៖ កាំបិត​ផ្គាក់​១​ដើម និង​ដាវ​កែ​ច្នៃ​១​ដើម យក​មក​រក្សា​ទុក​នៅ​ប៉ុស្តិ៍​។ បន្ទាប់​មក ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍​បាន​ទៅ​សួរនាំ​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ ហើយ​ក៏​បាន​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​បាន​ចំនួន​៣​នាក់ ដូច​មានឈ្មោះ​បញ្ជាក់​នៅ​ខាងលើ បញ្ជូន​ទៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​បាកាន ដើម្បី​សួរនាំ​ ។
​សមត្ថកិច្ច​បាន​បន្ត​ចុះ​ស្រាវជ្រាវ​ជុំវិញ​រឿងហេតុ​បាន​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ចំនួន​៤​នាក់ ៖ ១.​ឈ្មោះ កែវ កំសត់ ហៅ អា​ហើម ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៥​ឆ្នាំ (​ជា​ជន​ដៃដល់​គ្មាន​របួស​) ២.​ឈ្មោះ ជា សុ​ភី ហៅ​អា​ឡុ​ង ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ (​មិន​មាន​របួស​) ៣.​ឈ្មោះ ហួត លី​ហួរ ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៨​ឆ្នាំ​(​រង​របួស​ក្បាល​ស្រាល​) ៤.​ឈ្មោះ គី​ម ធា​រិ​ទ្ធ ភេទ​ប្រុស អាយុ​២១​ឆ្នាំ​(​គ្មាន​រង​របួស​) ។ ជនសង្ស័យ​ទាំង​៤​នាក់ បាន​ធ្វើតេស្ត​ស្វែង​យក​រកសា​ធាតុ​ញៀន ជា​លទ្ធផល​អវិជ្ជមាន​(-)​ទាំង​៤​នាក់ និង​ដកហូត​វត្ថុ​តាង​រួម​មាន ​៖​ កាំបិត​២​ដើម​ ដាវ​កែ​ច្នៃ​១​ដើម ​។
បច្ចុប្បន្ន​ ជនសង្ស័យ​ទាំង​៤​នាក់ ​និង​វត្ថុ​តាង​ឃាត់ខ្លួន​នៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​បាកាន តាម​បញ្ជាលោក វង្ស ប៊ុ​ន​វិសុទ្ធ ព្រះរាជអាជ្ញា​អម​សាលាដំបូង​ខេត្តពោធិ៍សាត់ ដើម្បី​បំពេញបែបបទ​តាម​នីតិវិធី​ ៕