ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ ទោះបី​មិន​ទាន់មាន​ព័ត៌មាន​ផ្លូវការ​ពី​ចំនួន​អ្នក​ស្លាប់​ដោយ​គ្រោះ​រញ្ជួយ​ដី​នៅប្រទេស​​ថៃ​ថា ក្នុង​ចំណោម​សាកសព​ចំនួន​១៧​នាក់ ដែល​បាន​រក​ឃើញ​គិត​ត្រឹម​ត្រឹម​ថ្ងៃ​ទី​៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នោះ ក៏​អាជ្ញាធរ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​បានឱ្យ​ដឹង​ថា មាន​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​ចំនួន​៣​នាក់ ​(​ស្រី​១​នាក់​)…
ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ ទោះបី​មិន​ទាន់មាន​ព័ត៌មាន​ផ្លូវការ​ពី​ចំនួន​អ្នក​ស្លាប់​ដោយ​គ្រោះ​រញ្ជួយ​ដី​នៅប្រទេស​​ថៃ​ថា ក្នុង​ចំណោម​សាកសព​ចំនួន​១៧​នាក់ ដែល​បាន​រក​ឃើញ​គិត​ត្រឹម​ត្រឹម​ថ្ងៃ​ទី​៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​នោះ ក៏​អាជ្ញាធរ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​បានឱ្យ​ដឹង​ថា មាន​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ​ចំនួន​៣​នាក់ ​(​ស្រី​១​នាក់​) សង្ស័យ​ស្លាប់​ដោយសារ​ការ​បាក់​រលំ​សំណង់​អគារ​ដែល​កំពុង​សាងសង់​កម្ពស់៣០​ជាន់ ។
តាម​ព័ត៌មាន​ទទួល​បាន​ពី​រដ្ឋបាល​ខេត្ត​ថា ពលករ​ខ្មែរ​ចំនួន​៣​នាក់​(​ស្រី​១​នាក់​) សង្ស័យ​ថា​ស្លាប់​ដោយសារ​គ្រោះ​រញ្ជួយ​ដី​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ។ យ៉ាងណាក៏​ដោយ មិន​ទាន់​បាន​ទទួល​ព័ត៌មាន​ឱ្យ​ជាក់លាក់​នៅឡើយ​ទេ តែ​ដឹង​ថា​បាន​បាត់​ខ្លួន​នៅ​ចំណុច​បាក់អគារ​២​នាក់​នោះ ដែល​២​នាក់​ប្តី​ប្រពន្ធ​ជាអ្នក​នៅ​ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ឯ​ម្នាក់​ទៀត​ជា​យុវជន​និង​បាន​រក​ឃើញ​សព​ហើយ​ជា​អ្នក​រស់នៅ​ស្រុក​ម៉ា​ឡៃ ។
លោក ស្វាយ ជា អភិបាលស្រុក​ម៉ា​ឡៃបាន​ថ្លែង​ថា អាជ្ញាធរ​ទទួល​ព័ត៌មាន​ពី​សាច់ញាតិ​និង​អគ្គ​កុងស៊ុល​កម្ពុជា​ថា មាន​ជន​រង​គ្រោះ​ម្នាក់​ឈ្មោះ មាស វ៉ាង ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៥​ឆ្នាំ ជា​កម្មករ​សំណង់ រស់នៅ​ភូមិ​បល្ល័ង្ក ឃុំ​តា​គង់ ស្រុក​ម៉ា​ឡៃ បាន​ស្លាប់​ដោយ​រញ្ជួយ​ដី​នៅ​ប្រទេស​ថៃ ។
ពេល​នេះ​បាន​រក​ឃើញ​សព​ហើយ និង​បញ្ជូន​មក​កម្ពុជា​នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ប្រគល់​ជូន​សាច់ញាតិ​ទទួលយក​ទៅ​ធ្វើបុណ្យ ។ លោក ស្រេង សុផល អភិបាលក្រុង​សិរីសោភ័ណ ថ្លែង​ថា អាជ្ញាធរ​បាន​ទទួល​ព័ត៌មានពី​សាច់ញាតិ​២​នាក់​ប្តី​ប្រពន្ធ​ថា បាន​បាត់​ខ្លួននៅ​កន្លែងធ្វើការ​សំណង់ នៅ​ពេល​មានការ​រញ្ជួយ​ដី​បាក់​អគារ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ តែ​រហូត​មក​ដល់​ពេល​នេះ​មិន​ទាន់​រក​ឃើញ​នៅឡើយ​ទេ ។ ប្តី​ឈ្មោះ សាន សឿ​ន អាយុ​៣៨​ឆ្នាំ ប្រពន្ធ​ឈ្មោះ សុខ គី​ម​សី អាយុ​៣១​ឆ្នាំ ជា​កម្មករ​សំណង់​ដូច​គ្នា មាន​ទីលំនៅ​ក្នុងភូមិ​តា​ម៉ា សង្កាត់​ម្កាក់ ក្រុង​សិរី​សោភ័ណ ។
លោក​អភិបាលក្រុង​បញ្ជាក់​ថា សាច់ញាតិ​ដែល​ធ្វើការ​ជាមួយ​នៅ​ប្រទេស​ថៃ​ថា ជន​រង​គ្រោះ​២​នាក់​ប្តី​ប្រពន្ធ​បាន​បាត់​ខ្លួន​នៅ​ពេលធ្វើការ ខណៈ​មាន​គ្រោះ​រញ្ជួយ​ដី​បាក់​អគារ ។ ប៉ុន្តែរហូត​មក​ដល់​ពេល​នេះ​មិន​ទាន់​រក​ឃើញ​ថា ស្លាប់​ឬ​រស់​នៅឡើយ​ទេ ហើយ​ក្រុម​សង្គ្រោះ​ថៃ​កំពុង​រុករក​នៅ​ចំណុច​អគារ​ដែល​បាក់​នោះ ៕