ចោរឆក់​២​នាក់ ប៉ូលិស​តាម​ចាប់​បាន​ម្នាក់ និង​ម្នាក់​ទៀត​រត់​ទ្បើ​ង​លើ​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន ភ្ជង់​ប្លន់​រថយន្ត​២​គ្រឿង​បន្តបន្ទាប់ គេចខ្លួន​បាត់
ខេត្តកណ្តាល ៖ ជនសង្ស័យ​០២​នាក់ បានឆក់​ទូរសព្ទ​ដៃ​ប្រជាពលរដ្ឋ នៅម្ដុំ​ផ្សារ​ថ្នល់ទទឹង បាន​សម្រេច​ ហើយជិះរត់គេច​ខ្លួន បើក​ម៉ូតូ​តាម​ផ្លូវ​បេតុង ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​តាម​ទាន់​ពីក្រោយ ឃាត់ខ្លួន​បាន​ម្នាក់…
ខេត្តកណ្តាល ៖ ជនសង្ស័យ​០២​នាក់ បានឆក់​ទូរសព្ទ​ដៃ​ប្រជាពលរដ្ឋ នៅម្ដុំ​ផ្សារ​ថ្នល់ទទឹង បាន​សម្រេច​ ហើយជិះរត់គេច​ខ្លួន បើក​ម៉ូតូ​តាម​ផ្លូវ​បេតុង ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​តាម​ទាន់​ពីក្រោយ ឃាត់ខ្លួន​បាន​ម្នាក់ ចំណែក​ម្នាក់​ទៀត រត់​ទ្បើ​ង​លើ​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន ដក​កាំភ្លើង​ភ្ជង់​ប្លន់ រថយន្ត​ប្រជាពលរដ្ឋ​ បន្តរត់គេច​ខ្លួនបាត់ ខណៈ​ដែល​សមត្ថកិច្ច​ម្នាក់​ រង​របួស​បាក់ជើង ដោយសារ​ជនល្មើស​បើករថយន្ត​បំ​បុក ។
ហេតុការណ៍​នេះ​ បាន​កើត​ទ្បើ​ងនៅ​វេលា​ម៉ោង​១០និង៣០​នាទីព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ស្ថិត​នៅ​ក្នុងស្រុក​អង្គស្នួល ខេត្តកណ្ដាល ។
ភ្លាម​ៗ​បន្ទាប់​ពី​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​នេះ កម្លាំង​នគរបាល នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល ដឹកនាំ​បញ្ជារ​ដោយ​លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឈឿ​ន សុចិត្ត ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​នគរបាល នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​ដាក់​កម្លាំង​ធ្វើការ​ចេញ​ស្ទាក់ រហូត​ឈាន​ដល់​ការ​បង្ក្រាប​បាន​ភ្លាម​ៗ ដោយ​ចាប់​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ ដកហូត​រថយន្ត​របស់​ជន​រង​គ្រោះ​មក​វិញ ខណៈ​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ទៀត ដែល​ជា​បក្ខពួក និង​ជា​អ្នក ​ដែល​មាន​កាំភ្លើង​នៅ​ក្នុង​ដៃ​នោះ កំពុង​គេចខ្លួន ​។
លោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ឈឿ​ន សុចិត្ត ស្នងការ​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល បាន​បញ្ជាក់​ថា ចំពោះ​ករណី​ខាងលើ​នេះ ជា​ករណីឆក់​ទូរសព្ទ​ដៃ ដោយ​មានមុខ​សញ្ញា ចំនួន​០២​នាក់ ជិះ​ម៉ូតូ០២​គ្រឿង ធ្វើ​សកម្មភាព​ឆក់​ទូរសព្ទ ទៅ​លើ​ជន​រង​គ្រោះ​កំពុង​ជិះ​ម៉ូតូ នៅ​ចំណុច​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៤ ភ្លាម​ៗ​នោះ​ កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​បាន​ធ្វើការ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់ និង​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ទៀត​រត់គេច​ខ្លួន​។ ក្នុង​ពេល​កិច្ច​ប្រតិបត្តិការ​ដែល​សមត្ថកិច្ច ​ដេញ​តាម​ជនសង្ស័យ​រត់គេច​ខ្លួន​នេះ ជនសង្ស័យ​បាន​ផ្ទុះអាវុធ​មក​លើ​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​យើង ហើយ​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​បាន​ស្ទាក់​ និង​បាន​ដេញ​មុខសញ្ញា​នេះ​ត្រឡប់​មក​ខាង​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៥១​វិញ ក៏​ទៅ​បុក​សមត្ថកិច្ច​ម្នាក់ ​បាក់ជើង​រង​របួសធ្ងន់ ចំណែក​ម្នាក់​ទៀត​របួសស្រាល ។ ពេល​នោះ​ សមត្ថកិច្ច​បាន​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​បាន​ម្នាក់ ចំណែក​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ទៀត​រត់គេច​ខ្លួន​ទៅ​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន និង​បាន​ភ្ជង់​ជន​រង​គ្រោះ​ក្នុង​រថយន្ត ដូច​ក្នុង​រូបភាព​នោះ​ជិះ​គេចខ្លួន ​។
ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល បាន​បញ្ជាក់​ទៀត​ថា ករណី​នេះ មិនមែន​ជា​ករណី ប្លន់នៅ​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន​នោះ​ទេ ជា​ករណីឆក់​ទូរសព្ទ ជន​រង​គ្រោះ ​ដែល​កំពុង​ជិះ​ម៉ូតូ នៅ​ចំណុច​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៤ ពេល​នេះ​ កម្លាំង​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ​កំពុង​តាម​ស្វែងរក​ជនសង្ស័យ​ ដែល​រត់គេច​ខ្លួន​ ។
សូម​បញ្ជាក់​ថា ពេល​ដែល​ជនសង្ស័យ​រត់គេច​ខ្លួន​មក​ផ្លូវ​ល្បឿន​លឿន​នោះ ក៏​បានឃើញ​រថយន្ត​ជន​រង​គ្រោះ​ម៉ាក​លុ​ច​ស៊ី​ស ​GX470 ពណ៌​ស ឈប់​នៅ​លើ​ផ្លូវ ល្បឿន​លឿន​ម្តុំ​អូរ​ក្រាំង​អំបិល ស្រាប់តែ​ ជនសង្ស័យ​ភ្ជង់​ជន​រង​គ្រោះ រួច​បើករថយន្ត​ជន​រង​គ្រោះ​គេចខ្លួន​តែ​ម្តង រហូត​ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ខេត្តកណ្តាល សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដេញ​តាម និង​ចេញ​ពួនស្ទាក់​ ដើម្បី​ចាប់​ជនសង្ស័យ​រូប​នេះ ហើយ​បន្ទាប់​ពី​ដឹង​ថា សមត្ថកិច្ច​កំពុង​តាម​ជនសង្ស័យ​ក៏​បើករថយន្ត​យក​ទៅ​ប្លង់​ចោល​នៅ​ក្នុងភូមិ​សាស្ត្រ ស្រុក​អង្គស្នួល ខេត្តកណ្តាល ហើយ​បាន​ទៅ​ភ្ជង់​អ្នក​បើករថយន្ត​លុ​ច​ស៊ី​ស ពណ៌​ខ្មៅ មួយ​គ្រឿង​ទៀត ដោយ​បង្ខំ​ឲ្យ​ជន​រង​គ្រោះ​បើក​ជូន ​ដើម្បី​គេចខ្លួន​ពី​សមត្ថកិច្ច រហូត​បើក​ចូល​ក្នុងភូមិ​សាស្ត្រ​ខណ្ឌ​កំ​បូល ក៏​ត្រូវ​កម្លាំង​នគរបាល​មូលដ្ឋាន​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ស្ទាក់ រួច​ជនសង្ស័យ​ក៏​ចុះ​ពី​រថយន្ត​រត់គេច​ខ្លួន​តែ​ម្តង ពេល​នេះ ​សមត្ថកិច្ច​កំពុង​សហការ​គ្នា​តាម​ចាប់​ជនសង្ស័យ​ខាងលើ ៕