ខេត្តស្វាយរៀង៖សមត្ថកិច្ចបានចុះបង្ក្រាបនិងចាប់ខ្លួនក្រុមជនសង្ស័យ ជាចោរឆក់យ៉ាងសកម្មនៅក្នុងភូមិសាស្ត្រក្រុងបាវិតចំនួន០៦នាក់ យកទៅផ្តន្ទាទោសដោយជនទាំង០៦នាក់នេះធ្លាប់ធ្វើសកម្មភាពឆក់ទ្រព្យសម្បត្តិប្រជាពលរដ្ឋហើយត្រូវសមត្ថកិច្ចចាប់បញ្ជូនទៅដាក់ពន្ធនាគារទើបតែដោះលែងចេញពីពន្ធនាគារមិនទាន់បានប៉ុន្មានផងចេញធ្វើសកម្មភាពដ៏ដែលមិនរាង្គចាល ក៏ត្រូវចាប់ខ្លួនដាក់ពន្ធនាគារវិញ ។
បើតាមសមត្ថកិច្ចបានឲ្យដឹងថា កាលពីថ្ងៃទី២៤មិនា២០២៥ កម្លាំងអធិការដ្ឋាននគរបាលក្រុងបាវិត សហការជាមួយកម្លាំងប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសង្កាត់បាវិត បានធ្វើការបង្ក្រាបមុខសញ្ញាចោរឆក់យ៉ាងសកម្ម និងប្រើប្រាស់អាវុធខុសច្បាប់ បានចំនួន ០៦នាក់ បញ្ជូនទៅតុលាការសាលាដំបូងខេត្តស្វាយរៀងចាត់ការតាមនីតិវិធី។ជនសង្ស័យមានឈ្មោះដូចខាងក្រោម៖
១.ឈ្មោះ វ៉ន វីរៈ ភេទប្រុស អាយុ ១៩ឆ្នាំ មានទីលំនៅភូមិបាវិតកណ្តាល សង្កាត់បាវិត ក្រុងបាវិត(មុខសញ្ញាឆក់យ៉ាងសកម្ម)
២.ឈ្មោះ សំណាង មករា ភេទប្រុស អាយុ ១៨ឆ្នាំ រស់នៅភូមិទួលក្រសាំង ឃុំរការខ្ពស់ ស្រុកស្អាង ខេត្តកណ្តាល
៣.ឈ្មោះ ពុធ ស៊ីណាង ភេទប្រុស អាយុ ១៦ឆ្នាំ រស់នៅភូមិច្រកលាវ សង្កាត់បាវិត ក្រុងបាវិត(មុខសញ្ញាឆក់ទើបដោះលែងពីពន្ធនាគារកាលពីថ្ងៃទី០៦.១២.២០២៤)
៤.ឈ្មោះ ជា សុខហេង ភេទប្រុស អាយុ ១៨ឆ្នាំ រស់នៅភូមិពោធិតាហោ សង្កាត់ស្វាយរៀង ក្រុងស្វាយរៀង(មុខសញ្ញាឆក់សកម្ម) និងប្រើប្រាស់អាវុធខុសច្បាប់
៥.ឈ្មោះ វើង ពៅ ភេទប្រុស អាយុ ១៩ឆ្នាំ រស់នៅភូមិបាវិតកណ្តាល សង្កាត់បាវិត ក្រុងបាវិត(មុខសញ្ញាឆក់ទើបចេញពីពន្ធនាគារ) និងប្រើប្រាស់អាវុធខុសច្បាប់ ។
៦.ឈ្មោះ ឆន ចាន់រៈ ភេទប្រុស អាយុ ២៦ឆ្នាំ រស់ភូមិទួលស្តី ឃុំទួលស្តី ស្រុកចន្ទ្រា(ទទួលផលចោរកម្ម និងជាមុខសញ្ញាឆក់សកម្ម) ។
បច្ចុប្បន្ន ជនសង្ស័យទាំង៦នាក់ ខាងលើត្រូវបានសមត្ថកិច្ទយើង កសាងសុំណុំរឿងបញ្ជូនទៅការិយាល័យខេត្ត ចាត់ការបន្តតាមនិតិវិធីច្បាប់ ៕