លោក Koji សោ.កស្តាយ និង​សុំ​ទោ.ស​អ្នកគាំទ្រ ព្រមទាំង​ទទួលខុសត្រូវ​ជាមួយ​លទ្ធផល​ទាំងស្រុង
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ ក្រុមបាល់ទាត់​ជម្រើសជាតិ​កម្ពុជា រង​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​មិត្តភាព​អន្តរជាតិ​ទល់​នឹង​ក្រុម​ជម្រើសជាតិ​អា​រូបា ដោយ​លទ្ធផល ២​ទល់​នឹង​១ នៅ​ពហុ​កីឡដ្ឋាន​ជាតិ​អូ​ឡាំ​ពិ​ក រាជធានី​ភ្នំពេញ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមីនា…
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ ក្រុមបាល់ទាត់​ជម្រើសជាតិ​កម្ពុជា រង​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​មិត្តភាព​អន្តរជាតិ​ទល់​នឹង​ក្រុម​ជម្រើសជាតិ​អា​រូបា ដោយ​លទ្ធផល ២​ទល់​នឹង​១ នៅ​ពហុ​កីឡដ្ឋាន​ជាតិ​អូ​ឡាំ​ពិ​ក រាជធានី​ភ្នំពេញ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​។
ក្រុម​ជម្រើសជាតិ​អា​រូបា បាន​បើក​ការ​នាំមុខ​២​គ្រាប់​មុន​ត្រឹមតែ​រយៈពេល ១០​នាទី ដែល​ធ្វើ​សម្រេច​ដោយ​កីឡាករ Walter Bennett និង Rovien Ostiana ខណៈ​ដែល​ក្រុម​ភ្ញៀវ​កំពុង​នាំមុខ​២​គ្រាប់​មុន​រួច​ទៅ​ហើយ កីឡាករ Yudai Ogawa របស់​ក្រុម​គោព្រៃ​កម្ពុជា​ទទួល​បាន​កាត​ក្រហម​នៅ​នាទី​៤៣​។
ឈាន​ដល់​វគ្គ​ទី​២ បើ​ទោះ​សល់​គ្នា​ត្រឹម​១០​នាក់​ក៏​ពិតមែន ប៉ុន្តែ​កម្ពុជា​នៅ​តែ​បន្ត​ការ​វាយ​សម្រុក រហូត​បង្កើត​បាន​គ្រាប់​បាល់​បញ្ចូល​ទី ទាត់​ចេញពី​កីឡាករ​កម្ពុជា Nick Taylor ទៅ​បុក​ជើង​កីឡាករ Diederick Luydens របស់​អា​រូបា​ប្លាត​ចូល​ទី​នៅ​នាទី​៥៧​។ ទោះ​យ៉ាងណា​ក៏​ដោយ មុន​បញ្ចប់​ការ​ប្រកួត ពោល​គឺ​នៅ​នាទី​៩០ កីឡាករ Andres Neito របស់​កម្ពុជា ក៏​បាន​ទទួល​កាត​ក្រហម​ផង​ដែរ​។
នៅ​ក្នុង​សន្និសីទ​សារព័ត៌មាន​ក្រោយ​ចប់​ការ​ប្រកួត លោក Koji Gyotoku គ្រូបង្វឹក​ក្រុម​ជម្រើសជាតិ​កម្ពុជា បាន​លើក​ឡើង​យ៉ាង​ដូច្នេះ​ថា «​ខ្ញុំ​ពិតជា​សោកស្ដាយ​មែនទែន​ចំពោះ​លទ្ធផល​នេះ​។ ខ្ញុំ​ទទួលខុសត្រូវ​ជាមួយ​លទ្ធផល​នេះ​ទាំងស្រុង និង​សុំ​ទោស​អ្នកគាំទ្រ​ផង​ដែរ សម្រាប់​លទ្ធផល​នេះ​។ ជាក់ស្ដែង​យើង​ចង់​ចាប់ផ្ដើម ១១​នាក់ និង​បញ្ចប់​វិញ ១១​នាក់ ប៉ុន្តែ​មិន​ដូច​អ្វី​ដែល​យើង​រំពឹង​ទុក​»​។
លោក​បន្ត​ថា «​បញ្ហា​របស់​យើង​ចាប់ផ្ដើម​តង់​ទី​១​ភ្លាម យើង​គ្រប់គ្រង​បាល់​បាន​ច្រើន ប៉ុន្តែ​ពេល​បាត់​បាល់​គេ​វាយបក​វិញ គេ​មាន​ប្រយុទ្ធ​ដែល​មាំ មាឌធំ យើង​អត់​អាច​បិទ​គេ​បាន ទើប​ធ្វើ​ឱ្យ​យើង​បាត់​គ្រាប់​រហូត​ដល់​២​គ្រាប់​។ ចូល​តង់​ទី​២ នៅ​ពេល​យើង​ខ្វះ​គ្នា (Yudai ទទួល​បាន​កាត​ក្រហម​) យើង​បាន​ជជែក​គ្នា​ទាក់ទង​ការ​លេង​តង់​ទី​២ ហើយ​យើង​លេង​បាន​ច្រើន​ជាង​កាលពី​យើង​នៅ​គ្នា ១១​នាក់ រហូត​ដល់​យើង​រក​គ្រាប់​ថែម​ទៀត​»​។
យ៉ាងណាមិញ ជាមួយ​លទ្ធផល​នេះ លោក Koji បាន​និយាយ​ថា នេះ​គឺជា​លទ្ធផល​ដែល​លោក​សោកស្តាយ​បំផុត ចាប់តាំងពី​លោក​បាន​ដឹកនាំ​ក្រុម​យុវជន​អស់​រយៈពេល​ជា​ច្រើន​ឆ្នាំ​មក ហើយ​នៅ​ប្រកួត​បន្ទាប់ លោក​នឹង​ព្យាយាម​ពង្រឹង​ក្រុម​បន្ថែម​ទៀត ដើម្បី​ទទួល​បាន​លទ្ធផល​ល្អ​ឱ្យ​អ្នកគាំទ្រ​ពេញចិត្ត​។
គួរ​រំលឹក​ថា កម្ពុជា​ទើបតែ​បរាជ័យ​ការ​ប្រកួត​មិត្តភាព​អន្តរជាតិ​ទល់​នឹង​ក្រុម​ជម្រើសជាតិ​វៀតណាម ដោយ​លទ្ធផល ២​ទល់​នឹង​១ នៅ​ឯ​កីឡដ្ឋាន Go Dau ខេត្ត Binh Duong កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែមីនា​។
ចំណែក​ក្រុម​ជម្រើសជាតិ​អា​រូបា​វិញ ក៏​បាន​បរាជ័យ​ការ​ប្រកួត​មិត្តភាព​អន្តរជាតិ​ទល់​នឹង​ក្រុម​វិសាខា សមាជិក​លី​គ​កំពូល​កម្ពុជា ដោយ​លទ្ធផល ៣​ទល់​នឹង​១ នៅ​កីឡដ្ឋាន​ព្រី​ន​ស៍ កាលពី​ថ្ងៃ​សៅរ៍ ទី​២២ ខែមីនា កន្លង​ទៅ​៕ រូបភាព ៖ សហព័ន្ធ​កីឡាបាល់ទាត់​កម្ពុជា