អ្នក​ទទួល​សាងសង់​ផ្លូវ ចំនួន​៦​ក្រុមហ៊ុន ចូលរួម​ដេញថ្លៃ​ប្រកួតប្រជែង​ដោយ​តម្លាភាព
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ គម្រោង​សាងសង់​ផ្លូវ​បេតុង​អា​មេ​មួយ​ខ្សែ ស្ថិត​នៅ​សាលាឃុំ​អូរ​រៃ ស្រុក​ថា​ឡា​បរិ​វ៉ា​ត់ ខេត្តស្ទឹងត្រែង ដែល​មាន​តម្លៃ​ប៉ាន់ស្មាន ចំនួន​៤៥១,៦៥៣,២០០៛ (​បួន​រយ​ហាសិប​មួយ​លាន ប្រាំមួយ​រយ​ហាសិប​បី​ពាន់…
ខេត្តស្ទឹងត្រែង ៖ គម្រោង​សាងសង់​ផ្លូវ​បេតុង​អា​មេ​មួយ​ខ្សែ ស្ថិត​នៅ​សាលាឃុំ​អូរ​រៃ ស្រុក​ថា​ឡា​បរិ​វ៉ា​ត់ ខេត្តស្ទឹងត្រែង ដែល​មាន​តម្លៃ​ប៉ាន់ស្មាន ចំនួន​៤៥១,៦៥៣,២០០៛ (​បួន​រយ​ហាសិប​មួយ​លាន ប្រាំមួយ​រយ​ហាសិប​បី​ពាន់ ពីរ​រយ រៀល​) បាន​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​យ៉ាង​រលូន កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ ដោយ​មាន​ក្រុមហ៊ុន ចំនួន​៦ ចូលរួម​ដាក់​សំណើរ​ដេញថ្លៃ​ប្រកួតប្រជែង​ប្រកប​ទៅ​ដោយ​របៀបរាបរយ និង​តម្លាភាព ។
យោង​តាម​សេចក្តី​ប្រកាស​របស់​ឃុំ​អូរ​រី​ស្រុក​ថា​ឡ​បរិ​វ៉ា​ត់ បាន​រៀបចំ​ដាក់​សំណើរ​ដេញថ្លៃ កិច្ចសន្យា​គម្រោង​សាងសង់​ផ្លូវ​បេតុង​អា​មេ ប្រវែង​០.៧៤​គីឡូម៉ែត្រ ទទឹង​៥​ម៉ែត្រ កម្រាស់​បេតុង​០.១៥​ម៉ែត្រ ចាក់​បំពេញ​ស្មា​ផ្លូវ​សងខាង​ដោយ​គ្រួ​ស​ធម្មជាតិ (​ម្ខាង​០.៥​ម៉ែត្រ​) ប្រើ​ដែក​១០​មី​លី​ម៉ែត្រ ម៉ាក VAS កម្លាំង ដែក​២៩៥ Mpa ចន្លោះ ២០០​មី​លី​ម៉ែត្រ ស៊ីម៉ង់ត៍​ម៉ាក K-Cement ក្រាល​កៅស៊ូ​ប្លា​ស្ទីក​ថ្លា មុន​ចាក់​បេតុង និង​ថែទាំ​បេតុង​ដោយ​ត្រេ​ស្រោច​ទឹក និង​គ្រប​ប្លា​ស្ទីក​ថ្លា ឬ​បាវ​ក្រចៅ សាងសង់​លូ​មូល​ទោល​មុខ កាត់​១​ម៉ែត្រ ប្រវែង​១២​ម៉ែត្រ ចំនួន​០២​កន្លែង សាងសង់​លូ​មូល​ភ្លោះ​មុខកាត់​១​ម៉ែត្រ ប្រវែង​១៥​ម៉ែត្រ​ចំនួន​០២​កន្លែង និង​ដាក់​ស្លាក​សញ្ញា​គម្រោង​ចំនួន​១ ថែទាំ រយៈពេល​៦​ខែ ក្នុង​តម្លៃ​ប៉ាន់ស្មាន ៤៥១,៦៥៣,២០០៛ (​បួន​រយ​ហាសិប​មួយ​លាន ប្រាំមួយ​រយ​ហាសិប​បី​ពាន់ ពីរ​រយ រៀល​គត់​) ។
សំណើរ​ដេញថ្លៃ​កិច្ចសន្យា សាងសង់​ផ្លូវ​បេតុង​អា​មេ បាន​ចាប់ផ្តើម​ទទួល​សំណើរ នៅ​វេលា​ម៉ោង​៩​និង​០០​នាទី និង​បញ្ចប់​ការ​ទទួល​សំណើរ​នៅ​វេលា​ម៉ោង​៩​និង​១០​នាទី និង​បើក​សំណើរ​ដេញថ្លៃ​នៅ​វេលា​ម៉ោង​៩​និង​១០​នាទី ដោយ​មាន​ក្រុមហ៊ុន​ចំនួន​៦ បាន​ចូលរួម​ដាក់​សំណើរ​ប្រកួតប្រជែង​ដោយ​តម្លាភាព ។
ជា​លទ្ធផល​ក្រុមហ៊ុន ផ​ន ប៊ុ​ន​ថុ​ង ទទួល​បាន​ជ័យ​ជំនះ ក្នុង​តម្លៃ​ទឹកប្រាក់​ទាប​បំផុត​ទី​១ សរុប ២៣៣,៧០០,០០០​រៀល ។ ក្រុមហ៊ុន ជា​មក​រ៉ា​ស៊ី តម្លៃ​ទាប​ទី​២. ២៥០,៤២៩,០០០​រៀល ។ ក្រុមហ៊ុន អេ​ច​ប៊ី​រី​សាសន៍ តម្លៃ​ទាប​ទី​៣. ២៥៦,៤៥០,០០០​រៀល​។ ក្រុមហ៊ុន ជ្រើស ម៉ា​ប់ តម្លៃ​ទាប​ទី​៤. ២៦៣,០០០,០០០​រៀល​។ ក្រុមហ៊ុន ឆុ​ន ស្រៀ​ង តម្លៃ​ទាប​ទី​៥. ៣០៨,៦០០,០០០​រៀល​។ និង​ក្រុមហ៊ុន​សន ចំរើន តម្លៃ​ទាប​ទី​៦. ៣១៤,៥០០,០០០​រៀល ។
លោក ថៃ ឆី មេឃុំ​អូរ​រី បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា លោក​មាន​អារម្មណ៍​សប្បាយចិត្ត នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២៥ មីនា ២០២៥​នេះ មាន​ក្រុមហ៊ុន​ទទួល​ការ​ចំនួន ៦ បាន​ចូលរួម​ដាក់​សំណើ​ដេញថ្លៃ ។
លោក​បន្ត​ថា ក្នុង​ចំណោម​ក្រុមហ៊ុន​ណា​ដាក់​សំណើ​ទាប​ជាងគេ ឃុំ​នឹង​ផ្ដល់​អាទិភាព​ភាព យក​ក្រុមហ៊ុន​នោះ​។ ហើយ​ការ​ដេញថ្លៃ​នោះ បាន​ធ្លាក់​ចុះ​៥០​ភាគរយ ។ លោក​បន្ត​ទៀត​ថា ចំនួន​នេះ បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ឃុំ​សល់​លុយ ដែល​នៅ​សល់ ដើម្បី​ដាក់​សំណើ​អោយ​មានការ​ចូក​រួម បន្ត​គម្រោង​ជា​លើក​ទី​២ ទៀត ៕