ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ៖ សត្វ​គោ​ចំនួន៥​ក្បាល​បាន​ងា.ប់ រ​ដូករណែលនៅ​លើ​ផ្លូវជាតិ​លេខ៥ ​ចន្លោះ​គីឡូម៉ែត្រ​លេខ៦៨ ​និង​លេខ៦៩ ស្ថិត​នៅ​ក្នុងភូមិ​ទឹកល្អក់ ឃុំ​ទឹក​ហូត ស្រុក​រលាប្អៀរ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង…
ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ៖ សត្វ​គោ​ចំនួន៥​ក្បាល​បាន​ងា.ប់ រ​ដូករណែលនៅ​លើ​ផ្លូវជាតិ​លេខ៥ ​ចន្លោះ​គីឡូម៉ែត្រ​លេខ៦៨ ​និង​លេខ៦៩ ស្ថិត​នៅ​ក្នុងភូមិ​ទឹកល្អក់ ឃុំ​ទឹក​ហូត ស្រុក​រលាប្អៀរ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ​បន្ទាប់ពីមាន​រថយន្ត​ស៊េរីទំនើប​១​គ្រឿង​បាន​បុ.ក​យ៉ាងពេញទំហឹង ​កាលពី​វេលា​ម៉ោង៦ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី ២៤ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​។
​តាម​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​នៅ​កន្លែង​កើតហេតុ​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ មុន​ពេល​កើតហេតុ​ មាន​រថយន្ត​មួយ​គ្រឿង​ម៉ាក Lexus L.M 350 ពណ៌​ខ្មៅ ពាក់​ស្លាក​លេខ កម្ពុជា 65 66 បើកបរដោយ​ឈ្មោះ ង៉ែត ​ដុ​ខាត់ អាយុ ៣៦​ឆ្នាំ នៅ​ភូមិ​ព្រៃ​ក្រឡា​ខាងកើត ឃុំ​ទូក​មាស​ខាងលិច ស្រុក​បន្ទាយមាស ខេត្តកំពត បើកបរ​ពី​ទិស​ខាងជើង​ទៅ​ត្បូង​  លុះ​មក​ដល់ចំណុច​កើតហេតុ​ក៏​បាន​បុក​សត្វ​គោ​ដើរ​ឆ្លងផ្លូវ បណ្ដាល​ឱ្យ​ងាប់​សត្វ​គោ​ចំនួន5ក្បាល (​ញី4ក្បាល​) និង​ខូចខាត​រថយន្ត​យ៉ាងដំណំ ។​
ក្រោយ​ពេល​កើតហេតុ​ សមត្ថកិច្ច​បាន​ប្រកាស​ស្វែងរក​ម្ចាស់​ចិញ្ចឹមសត្វ​គោ​តាម​បណ្ដា​ភូមិ​ឃុំ​ក្បែរ​កន្លែង​កើត​ហេតុដែរ​ តែរក​មិនឃើញ ដោយ​សត្វ​គោ​ងាប់​មិន​អាច​រក្សា​ទុក​បាន​យូ​រ ទើប​​សម្រេច​បង្កើត​គណៈកម្មការ​ដើម្បី​លក់​សត្វ​គោ​ខាងលើ​តាម​នីតិវិធី​៕