រាជរដ្ឋាភិបាល​ផ្តល់​សេ​ក្តី​ទុកចិត្ត ប្រកាស​តែងតាំង​លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល ជា​អភិបាលរង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ជំនួស​អភិបាលរង​ដល់​អាណត្តិ
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល នាយិកា​រង​រដ្ឋបាល​សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ ត្រូវ​បាន​តែងតាំង​ជា​អភិបាលរង នៃ​គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ជំនួស​លោកស្រី កែវ…
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល នាយិកា​រង​រដ្ឋបាល​សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ ត្រូវ​បាន​តែងតាំង​ជា​អភិបាលរង នៃ​គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ជំនួស​លោកស្រី កែវ សុខ​ពិសី អភិបាលរង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដែល​ត្រូវ​ដល់​អាណត្តិ និង​ត្រូវ​ផ្ទេរ​ទៅ​កាន់​អង្គភាព​ដើម​វិញ ។
ពិធី​ប្រកាស​ចូល​កាន់​មុខ​តំណែង​អភិបាលរង នៃ​គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​នេះ បាន​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២៤​នេះ
ក្រោម​អធិបតីភាព​ឯកឧត្តម​សន្តិ​បណ្ឌិត ចាន់ អ៊ា​ន រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងមហាផ្ទៃ តំណាង​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​ឯកឧត្តម​អភិ​សន្តិ​បណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួងមហាផ្ទៃ នៅ​សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ ។
លោក ឃួ​ង ស្រេង អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​មាន​ប្រសាសន៍​លើក​ឡើង​ថា គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ មាន​អភិបាល​មួយ​រូប និង​អភិបាលរង ចំនួន​១០​រូប ជា​ជំនួយការ​។ ក្រុមប្រឹក្សា គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ មាន​គណ​ន​យ្យ​ភាព​ទ្វេ​ទិស ក្នុង​កិច្ចការ​បម្រើ​អោយ​ផលប្រយោជន៍​ប្រជាពលរដ្ឋ ។
លោក ឃួ​ង ស្រេង បាន​បន្ត​ថា នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ យើង​រក្សា​បាន​សន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់​បាន​យ៉ាង​ល្អ​ប្រសើរ ជាមួយ​និង​ការ​បង្ក្រាប់​បទល្មើស​បាន​ទាន់​ពេលវេលា​។ ជាក់ស្តែង នា​ព្រះរាជ​ពិធីបុណ្យ​អុំទូក កន្លង​មក​ថ្មី​ៗ​នេះ អាជ្ញាធរ​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​ចូលរួម​ថែរក្សា​សន្តិសុខ សុវត្ថិភាព​បាន​យ៉ាង​ល្អ បង្ក​សប្បាយភាព​ដល់​ភ្ញៀវ​ជាតិ អន្តរជាតិ ដោយ​ក្នុង​រយៈពេល​៣​ថ្ងៃ នៃ​ព្រះរាជ​ពិធី​នេះ មាន​ភ្ញៀវ​ជាតិ អន្តរជាតិ​ចូលរួម​រហូត​ដល់​ជាង​៦​លាន​៣​សែន​នាក់ កើនឡើង​ជាង​ឆ្នាំ​មុន ។
លោក ឃួ​ង ស្រេង បាន​បន្ត​ទៀត​ថា ការ​ប្រកាស​ចូល​កាន់​មុខ​តំណែង​របស់​មន្ត្រីរាជការ​នា​ពេល​នេះ គឺជា​ដំណើរការ​ជា​ធម្មតា នៃ​មុខងារសាធារណៈ សម្រាប់​អាជីព​ជា​មន្ត្រីរាជការ​ស៊ី​វិល ថ្នាក់​ក្រោម​ជាតិ ដែល​តែង​មានការ​តែងតាំង ប្រគល់​ភារកិច្ច ផ្ទេរ​ភារកិច្ច សម្រួល ភារកិច្ច ចូល​និវត្តន៍ និង​ការ​កំណត់​អាណត្តិ ដឹកនាំ​ក្នុង​ជួរ​គណៈ​អភិបាល​។ ជាក់ស្តែង ថ្ងៃនេះ ក្រសួងមហាផ្ទៃ និង​សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​រៀបចំ​ពិធី​ប្រកាស​តែងតាំង លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល នាយិកា​រង​រដ្ឋបាល​សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ ជា​អភិបាលរង នៃ​គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ជំនួស​លោកស្រី កែវ សុខ​ពិសី អភិបាលរង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដែល​ត្រូវ​ដល់​អាណត្តិ ។
លោក ឃួ​ង ស្រេង ក្នុង​ឱកាស​នោះ ក៏​បាន​ផ្តាំផ្ញើ​អោយ​លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល ដែល​ត្រូវ​ទទួល​ភារកិច្ច​ថ្មី ត្រូវ​បង្កើន​ស្មារតី យកចិត្តទុកដាក់ និង​ការ​ទទួលខុសត្រូវ​ខ្ពស់ ក្នុង​ការ​បំពេញភារកិច្ច ក៏​ដូច​ជា ត្រូវ​ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ល្អ ជាមួយ​និង​បណ្តា​ក្រសួង​-​ស្ថាប័ន អង្គភាព​រដ្ឋ ទីក្រុង​សម្ព័ន្ធមេត្រីភាព មន្ទីរ​-​អង្គភាព​ជំនាញ រដ្ឋបាល​ខណ្ឌ​ទាំង​១៤ និង​អង្គការ​សង្គម ស៊ី​វិល​ទាំងអស់ ជា​ពិសេស ត្រូវ​ចូលរួម​សហការ អនុវត្ត​ការងារ ដោយ​ឈរ​លើ​ស្មារតី​សាមគ្គីភាព មិត្តភាព ឯកភាព​ផ្ទៃក្នុង គណៈ​អភិបាល ក្រុមប្រឹក្សា និង​មន្ត្រី​ក្រោម​ឱវាទ​រដ្ឋបាល​រាជធានី ឱ្យ​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ ដើម្បី​លើកកម្ពស់​កិត្យានុភាព​របស់​រាជធានី​ភ្នំពេញ ហើយ​យើង​ទាំងអស់​គ្នា ត្រូវ​ចាត់​ទុក​ថា សាមគ្គីភាព​ផ្ទៃក្នុង គឺជា​កត្តា​ជ័យ​ជំនះ​គ្រប់​ភារកិច្ច ។
ឯកឧត្តម​សន្តិ​បណ្ឌិត ចាន់ អ៊ា​ន រដ្ឋលេខាធិការ​ក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្នុង​ឱកាស​នោះ​បាន​មាន​ប្រសាសន៍ កោតសរសើរ​ចំពោះ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ និង​កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ​ទាំងអស់​ចំណុះ​អោយ​គណៈ​បញ្ជាការ​ឯកភាព​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដែល​បាន​ខិតខំ​អស់កម្លាំង​កាយ​ចិត្ត ស្មារតី​ក្នុង​ការ​រក្សា​បាន​សន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់ ពិសេស​ក្នុង​ព្រះរាជ​ពិធីបុណ្យ​អុំទូក​កន្លង​មក​ថ្មី​ៗ​នេះ រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​បាន​ចូលរួម​ថែរក្សា​សន្តិសុខ សុវត្ថិភាព​បាន​យ៉ាង​ល្អ រហូត​ទទួល​បាន​ភ្ញៀវ​ជាតិ អន្តរជាតិ ចូលរួម​សប្បាយ​រីករាយ ច្រើន​ជាង​ឆ្នាំ​មុន​ៗ ។
ជាមួយ​គ្នា​នេះ​ឯកឧត្តម​សន្តិ​បណ្ឌិត ចាន់ អ៊ា​ន ក៏​បាន​ចូលរួម​អបអរសាទរ ចំពោះ​លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល ដែល​ត្រូវ​បាន​តែងតាំង ជា​អភិបាលរង នៃ​គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ជំនួស​លោកស្រី កែវ សុខ​ពិសី ដែល​ត្រូវ​ដល់​អាណត្តិ និង​ផ្ទេរ​ទៅ​កាន់​អង្គភាព​ដើម​វិញ ។
ឯកឧត្តម​សូម​អោយ​លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល យកចិត្តទុកដាក់​បំពេញភារកិច្ច ពង្រឹង​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ល្អ ដើម្បី​លើកកម្ពស់​កិត្យានុភាព​របស់​រាជធានី​ភ្នំពេញ អោយ​មានការ​អភិវឌ្ឍ​រីក​ចម្រើន​បន្ថែម​ទៀត ។
ក្នុង​ឱកាស​នោះ​ដែរ លោកស្រី តិ​មា វិច្ឆិកា​ល បាន​បញ្ជាក់​ថា លោកស្រី​បាន​បំពេញការងារ​នៅ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ អស់​រយៈពេល​២០​ឆ្នាំ រហូត​ទទួល​បានការ​ជឿ​ទុកចិត្ត​ពី​ថ្នាក់ដឹកនាំ តែងតាំង​លោកស្រី ជា​អភិបាលរង រាជធានី​ភ្នំពេញ​។ ជាមួយ​គ្នា​នេះ លោកស្រី បាន​ធ្វើការ​ប្តេជ្ញា​ចិត្ត​ថា នឹង​ខិតខំ​បំពេញការងារ​ទ្វេ​ដង អនុវត្ត​យ៉ាង​ម៉ឺងម៉ាត់ ក្នុង​ការ​ធ្វើ​អោយ​ភូមិ​សង្កាត់​មាន​សុវត្ថិភាព ប្រកាន់​នៅ​គុណសម្បត្តិ ៤​យ៉ាង គឺ​ឆន្ទៈ​ម្ចាស់​ការ ភក្តីភាព មនសិការ​វិជ្ជាជីវៈ និង​វប្បធម៌​សាធារណៈ​។ ប្តេជ្ញា​លើកកម្ពស់​សាមគ្គីភាព​ផ្ទៃក្នុង អោយ​បាន​ល្អ​ប្រសើរ​ពង្រឹងសមត្ថភាព ដោយ​បន្ត​សិក្សា​រៀនសូត្រ​មួយ​ជីវិត និង​ពង្រឹង​ការ​ផ្តល់​សេវា​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ អោយ​កាន់តែ​ល្អ​ថែម​ទៀត ។
ប្តេជ្ញា អនុវត្ត និង​ប្រតិបត្តិ​យ៉ាង​ខ្ជាប់ខ្ជួន តាម​បទបញ្ជា​របស់​រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រសួងមហាផ្ទៃ និង​លោក ឃួ​ង ស្រេង អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​រួមចំណែក​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដោយ​ធានា​នូវ​សុខដុម​នី​យ​កម្ម និង​ចូលរួម​ទប់ស្កាត់ លុប​បំបាត់​រាល់​បាតុភាព​អសកម្ម​នានា ដែល​អាច​ប៉ះពាល់ និង​បង្ក​ការ​ថ្នាំងថ្នាក់ ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ ៕

The Royal Government entrusts the appointment of Ms. Tima Vichhekal as Deputy Governor of Phnom Penh to replace the Deputy Governor
Phnom Penh: Ms. Tima Vichhekal, Deputy Director of Administration of Phnom Penh Capital Hall, has been appointed Deputy Governor of the Board of Governors of Phnom Penh, replacing Ms. Keo Sok Pisey, Deputy Governor of Phnom Penh, whose term is due and will be transferred back to the original unit.
The inauguration ceremony of the Deputy Governor of the Board of Governors of Phnom Penh took place on the afternoon of November 28, 2024
Presided over by HE Dr. Chan An, Secretary of State of the Ministry of Interior, High Representative HE Dr. Sar Sokha, Deputy Prime Minister and Minister of Interior at Phnom Penh Capital Hall .
Mr. Khuong Sreng, Governor of Phnom Penh, said that the Board of Governors of Phnom Penh has one governor and 10 deputy governors as assistants. . The Phnom Penh Municipal Council of Governors is biased in serving the interests of the people.
Mr. Khuong Sreng continued that in Phnom Penh, we have maintained good security and order with timely crime suppression. . In fact, during the recent Royal Water Festival, the Phnom Penh Municipal Authority participated in maintaining security and safety, making it fun for national and international guests. More than 6.3 million national and international guests attended the three-day ceremony, up from last year. .
Mr. Khuong Sreng continued that the announcement of the current position of civil servants is a normal process of public functions for Career as a civil servant at the sub-national level, who is often appointed, delegated, transferred duties, facilitated retirement duties, and determined the mandate of leadership within the committee. Governor. In fact, today, the Ministry of Interior and Phnom Penh Capital Hall organized a ceremony to announce the appointment of Ms. Tima Vichhekal, Deputy Director of Administration of Phnom Penh Capital Hall, as Deputy Governor of the Board of Governors. Phnom Penh replaces Ms. Keo Sok Pisey, Deputy Governor of Phnom Penh, who is due to serve his term.
Mr. Khuong Sreng on that occasion also instructed Ms. Tima Vicheakul, who has been assigned a new task, to increase the spirit of attention and High responsibility in performing duties as well as to strengthen good cooperation with ministries, institutions, state agencies, cities, sisterhoods, departments – units All 14 district administration skills and all civil society organizations, in particular, must cooperate in the implementation of the work based on the spirit of unity, friendship, internal unity, the Board of Governors, the Council and Officials under the administration of the Capital To better improve the prestige of Phnom Penh, and we must all consider that internal unity is the key to success in all tasks. .
His Excellency Santibandit Chan Ean, Secretary of State of the Ministry of Interior, praised the Phnom Penh Capital Administration and all armed forces. To the Phnom Penh Municipal Administrative Unity Command, which has worked tirelessly to maintain security and special order during the Royal Water Festival Recently, the Phnom Penh Capital Administration has taken good care of security until it received more than a year of national and international guests. Previously.
At the same time, HE Santi Dr. Chan Ean also joined in congratulating Mrs. Tima Vicheakal on her appointment as the Deputy Governor of the Committee. The Governor of Phnom Penh replaces Ms. Keo Sok Pisey, who has reached the end of her term and transferred her back to her original unit. Focus on fulfilling the task of strengthening good cooperation to enhance the prestige of Phnom Penh for further development and development.
On that occasion, Ms. Tima Vichhekal confirmed that she had worked in the Phnom Penh Capital Administration for 20 years until receiving Trust the management to appoint her as the Deputy Governor of Phnom Penh. At the same time, she was determined to double her efforts to make the village safer. The four qualities are ownership, loyalty, conscience, professionalism and public culture. Commitment to better promote internal unity, strengthen capacity by continuing to study for life and strengthen the provision of better services to the people More.
Committed to strictly implement and implement the regulations of the Royal Government, Ministry of Interior and Mr. Khuong Sreng, Governor of Phnom Penh to contribute to the development of Phnom Penh by ensuring Harmonize and participate in preventing and eliminating all inactive phenomena that can affect and cause harm to the people.