កាលពី​វេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ​១១​យប់​ថ្ងៃ​ទី​៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២​កន្លង​ទៅ មាន​ករណីចោរកម្ម​លួច​ធុងបាស់​និង​គោ​យន្ត នៅ​ចំណុច
ខេត្តព្រះវិហារ ៖ សេចក្តីរាយការណ៍​មួយឲ្យ​ដឹង​ថា កាលពី​វេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ​១១​យប់​ថ្ងៃ​ទី​៤ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២​កន្លង​ទៅ មាន​ករណីចោរកម្ម​លួច​ធុងបាស់​និង​គោ​យន្ត នៅ​ចំណុចឈើទាល​លាក់ ផ្ទះ​ចម្ការ​របស់​លោក ហ៊ែល ស៊ូ ក្នុងភូមិ​ក្រាំង​ដូង ឃុំ​ព្រះ​ឃ្លាំង ស្រុក​ត្បែងមានជ័យ ។
លោក ហ៊ែ​ល ស៊ូ អាយុ​៣២​ឆ្នាំ ជា​កសិករ រស់នៅ​ភូមិ​ភារកិច្ច សង្កាត់​ប៉ា​លហាល ក្រុង​ព្រះ​វិហារ បាន​បាត់​គោ​យន្ដ​ក​ន្ក្រៃ​សណ្ដោង​រ៉ឺ​ម៉ក​១​គ្រឿង និង​ធុងបាស់​២​គ្រឿង ដែល​ទុក​ក្នុង​ចម្ការ​គ្មាន​អ្នក​ចាំ ។
សេចក្តីរាយការណ៍​បន្ត​ថា ក្រោយ​ពី​ទទួល​បាន​ព័ត៌មាន​នេះ​ភ្លាម នគរបាល​បាន​ធ្វើការ​ស្រាវ​ជ្រាវ​ស៊ើបអង្កេត និង​ឈាន​ទៅ​ឃាត់ខ្លួន​មុខ​សញ្ញា​ម្នាក់​ឈ្មោះ ឈឹ​ម រើ​ន ភេទ​ប្រុស អាយុ​២៤ឆ្នាំ ជា​កសិករ រស់​នៅ​ភូមិ​ពើក ឃុំ​ពុទ្រា ស្រុក​ជ័យ​សែន ។ ជាមួយនឹង​ការ​ចាប់​ឃាត់ខ្លួន​នេះ សមត្ថកិច្ច​បាន​ដកហូត​វត្ថុ​តាង​​មក​វិញ​រួម​មាន គោ​យន្ត​កន្ត្រៃ​សណ្ដោង​រ៉ឺ​ម៉ក​១​គ្រឿង ធុងបាស់​២ គ្រឿង និង​ម៉ូតូ​១​គ្រឿង ។