ថ្នាក់ដឹកនាំ​ក្រសួង​ការងារ ចុះ​ពិនិត្យ​ត្រៀម​ទទួល​ស្វាគមន៍ សម្របសម្រួល​ជូន​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ​ នៅ​ច្រកព្រំដែន​អន្តរជាតិ ​ប៉ោយ​ប៉ែ​ត ក្នុង​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ
ខេត្ត​បន្ទាយ​មាន​ជ័យ​ ៖ នា​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នេះ ថ្នាក់ដឹកនាំ​នៃ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​បាន​ចុះ​ពិនិត្យ​ត្រៀម​ស្វាគមន៍ និង​សម្របសម្រួល​ជូន​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ ដែល​វិល​ត្រឡប់​ចូល​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​វិញ…
ខេត្ត​បន្ទាយ​មាន​ជ័យ​ ៖ នា​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ នេះ ថ្នាក់ដឹកនាំ​នៃ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្តុះបណ្តាល​វិជ្ជាជីវៈ​បាន​ចុះ​ពិនិត្យ​ត្រៀម​ស្វាគមន៍ និង​សម្របសម្រួល​ជូន​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ ដែល​វិល​ត្រឡប់​ចូល​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា​វិញ តាម​ច្រក​ទ្វារ​ព្រំដែន​អន្តរជាតិ​ប៉ោយ​ប៉ែ​ត ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ក្នុង​ឱកាស​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ថ្មី​ប្រពៃណី​ជាតិខ្មែរ​ ។
គួរ​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ​ថា យោង​តាម​ស្មារតី​ព្រមព្រៀង​រួម​រវាង​រដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា និង​រដ្ឋាភិបាល​នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​ថៃ​ឡង់​ដ៍ ក្នុង​ដំណើរ​ទស្សនកិច្ច​ផ្លូវការ​របស់ សម្តេច​មហា​បវរ​ធិ​បតី ហ៊ុន ម៉ា​ណែ​ត នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​នៃ​កម្ពុជា​, រាជរដ្ឋាភិបាល​ថៃ​បាន​ឯកភាព​លើកលែង​តម្លៃ​សេវា​ការ​អនុញ្ញាត​ចេញ​-​ចូល ប្រទេស​ថៃ (Re-Entry Permit) ដល់​បងប្អូន​ពលករ​ខ្មែរ​អំឡុង​ពេល​ពិធី​បុណ្យចូលឆ្នាំ​ថ្មី ប្រពៃណី​ជាតិ ចាប់ពី​ថ្ងៃ​ទី​១ ខែមេសា ដល់​ថ្ងៃ​ទី​១៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៥ ​។​
ការ​លើកលែង​តម្លៃ​សេវា​នេះ គឺ​សម្រាប់​ពលករ​ខ្មែរ​ដែល​មាន​លិខិតឆ្លងដែន​/​លិខិត​ធ្វើ​ដំណើរ​ពលករ​កម្ពុជា​ទៅ​ធ្វើការ​នៅ​បរទេស (TD) និង​មាន​ទិដ្ឋាការ​ការងារ (Non-Immigration L-A Visa) ដែល​មាន​សុពលភាព ក្រោយ​ថ្ងៃ​ទី​១៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៥ រួម​ទាំង​កូន​មាន​អាយុ​ក្រោម ១៨​ឆ្នាំ ដែល​ទទួល​បានការ​វាយ​ត្រា​ប្រភេទ​អ្នក​ក្នុង​បន្ទុក និង​អនុញ្ញាត​ឱ្យ​ស្នាក់​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​ថៃ​មាន​សុពលភាព​ក្រោយ​ថ្ងៃ​ទី​១៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២៥ ៕ អត្ថបទសហការ