ក្នុង​នោះ វត្ថុ​តាង​ចាប់​យក​រួម​មាន​៖
១. ម៉ូតូ​ម៉ាក់ HONDA DREAM ពណ៌​ខ្មៅ ពាក់​ផ្លា​ក​លេខ ភ្នំពេញ 1GZ-4210 ផលិត​ឆ្នាំ ២០១៨ ចំនួន ០១ គ្រឿង
២.​ទូរសព្ទ​ដៃ​ម៉ាក ​OPPO ពណ៌​ស្វាយ ចំនួន​០១​គ្រឿង
៣.​ទូរសព្ទ​ដៃ​ម៉ាក IPHONE 14 PRO ពណ៌​ស (​ជា​របស់​ជន​រង​គ្រោះ​)
៤.​គ្រឿងញៀន ចំនួន ០១​កញ្ចប់​តូច ប្រភេទ​មេ​តំ​ហ្វេ​តា​មីន
៥. កែវ​សម្រាប់​ជក់​ថ្នាំ ចំនួន ០១ ។
សមត្ថកិច្ច​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា មុន​ពេល​កើតហេតុ ជន​រង​គ្រោះ ​បាន​ជិះ​កង់​ចេញពីផ្ទះ​យាយ​សំដៅ​ទៅ​ផ្ទះ​ម្ដាយបង្កើត​របស់​គាត់​វិញ ពេល​ជន​រង​គ្រោះ​កំពុង​ជិះ​កង់​បាន​កាន់​ទូរសព្ទ​ម៉ាក I phone 14 pro ជិះ​បាន​ពាក់កណ្ដាល​ផ្លូវ ក៏​បាន​ដក​ទូរសព្ទ​មក​មើល ពេល​កំពុង​កាន់​មើល​ស្រាប់តែ​មាន​បុរស​ម្នាក់ ​បាន​ជិះ​ម៉ូតូ​ម៉ាក HONDA ពណ៌​ខ្មៅ មិន​ចាំ​ផ្លា​ក​លេខ​មក​ឆក់​ទូរសព្ទ​ចេញពី​ដៃ​របស់​គាត់ រួច​ក៏​បាន​ជិះ​ម៉ូតូ​ទៅ​បាត់​ ។ បន្ទាប់​មក​ជន​រង​គ្រោះ​ បាន​ជិះ​កង់​ទៅ​ប្រាប់​ម្ដាយ​គាត់​ថា​ ចោរលួច​ទូរសព្ទ​បាត់ បន្ទាប់​មក​ម្ដាយ​ជន​រង​គ្រោះ​បាន​ទៅ​ប្ដឹង​សមត្ថកិច្ច​ឲ្យ​ជួយ​អន្ដរាគមន៍​តែ​ម្ដង​ ។
ក្រោយមក​ជន​រង​គ្រោះ​បាន​ពាក្យបណ្ដឹង​ភ្លាម​ ប៉ុស្ដិ៍ ​និង​កម្លាំង​ជំនាញ​ផ្នែក​នគរបាល​យុ​តិ្ដ​ធ​ម៌​ក្រុង​អរិយ​ក្សត្រ បាន​ធ្វើការ​តាម​ប្រដេញ​រហូត​ឈាន​ទៅ​ដល់​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ និង​យក​មក​សួរនាំ​កសាង​សំណុំរឿង​ចាត់ការ​តាម​និ​តិ​វិធី ​។
នៅ​ចំពោះ​មុខ​សមត្ថកិច្ច ​ជនសង្ស័យ​ឈ្មោះ រៀល ដា​រិ​ទ្ធ​ បាន​ឆ្លើយ​សារភាព​ថា ​ខ្លួន​បាន​ឆក់​ទូរសព្ទ​របស់​ជន​រង​គ្រោះ​ពិតប្រាកដ​មែន​។
បច្ចុប្បន្ន ​ជនសង្ស័យ​ត្រូវ​បាន​នាំ​មក​កាន់​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ក្រុង​អរិយ​ក្សត្រ ដើម្បី​បន្ដ​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី​ច្បាប់ ៕