ក្មេង​ទំនើង​២​នាក់ ​អុកឡុក​ក្នុងរោងការ ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ចាប់ខ្លួន​​នៅ​ស្រុក​ស្វាយ​ជ្រំ
ខេត្តស្វាយរៀង​ ៖ មាន​ករណី​ក្មេង​ទំនើង​០២​នាក់ ​ផឹកស្រា​ស្រវឹង ​ឡើង​រាំ​ប៉ះ​គ្នា​បន្តិចបន្តួច​ ផ្ទុះ​កំហឹង​ទៅ​ផ្ទះ​យក​ដាវ ​មករ​កកាប់​គូរ​ជម្លោះ​ ផ្អើល​រោងការ​ ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ចាប់់ខ្លួន​បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​ខេត្តស្វាយរៀង ចេញ​ដីកា​បង្គាប់​ឱ្យ​ឃុំខ្លួន​បណ្ដោះអាសន្ននៅ​ពន្ធនាគារ​ខេត្ត​ស្វា​យេ​រៀង​ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​កាន់​ដាវ​អុកឡុក​នៅ​ក្នុង​រោងការ​…
ខេត្តស្វាយរៀង​ ៖ មាន​ករណី​ក្មេង​ទំនើង​០២​នាក់ ​ផឹកស្រា​ស្រវឹង ​ឡើង​រាំ​ប៉ះ​គ្នា​បន្តិចបន្តួច​ ផ្ទុះ​កំហឹង​ទៅ​ផ្ទះ​យក​ដាវ ​មករ​កកាប់​គូរ​ជម្លោះ​ ផ្អើល​រោងការ​ ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ចាប់់ខ្លួន​បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​ខេត្តស្វាយរៀង ចេញ​ដីកា​បង្គាប់​ឱ្យ​ឃុំខ្លួន​បណ្ដោះអាសន្ននៅ​ពន្ធនាគារ​ខេត្ត​ស្វា​យេ​រៀង​ពាក់ព័ន្ធ​ករណី​កាន់​ដាវ​អុកឡុក​នៅ​ក្នុង​រោងការ​ ។
​បើ​តាម​លោក​វរសេនីយ៍ឯក សោម សុ​ភ័​ណ្ឌ អធិការ​នគរបាល​ស្រុក​ស្វាយ​ជ្រំ បានឱ្យ​ដឹង​ថា ក្មេង​ទំនើង​ទាំង​២​នាក់ ដែល​ចាប់ខ្លួន រួមមាន ៖
ទី​១-​ឈ្មោះ អ៊ិ​ន ធិ ភេទ​ប្រុស អាយុ​១៧​ឆ្នាំ មុខរបរ​កម្មករ​រោងចក្រ និងទី​២-​ឈ្មោះ​ពុត គង្គា ភេទ​ប្រុស អាយុ​២១​ឆ្នាំ មុខរបរ​កសិករ មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ​ចំបក់​កោង ឃុំ​តា​សួ​ស ស្រុក​ស្វាយ​ជ្រំ​ ។
​លោក​វរសេនីយ៍ឯក សោម សុ​ភ័​ណ្ឌ បន្តថា មុន​ពេល​កើតហេតុ​វេលា​ម៉ោង​៦​ល្ងាច​ថ្ងៃ​ទី​២៣​ មី​នា ​២០២៥ ​ជន​ទាំង​២ បាន​មក​ចូលរួម​ក្នុង​មង្គលការ​នៅ​ក្នុងភូមិ​ត្រោក​ឃុំ​តា​សួ​ស​ស្រុក​ស្វាយ​ជ្រំ លុះ​ពេល​ផឹកស្រា​ស្រវឹង ​បាន​យក​ដាវ ​បង្ក​អុកឡុក​ក្នុង​រោងការ និង​បាន​ទាស់​ពាក្យ​សម្ដី​គ្នា​ជាមួយ​ភ្ញៀវ ហើយ​យក​ដាវ​បម្រុង​កាប់​ទៅ​លើ​ភ្ញៀវ ​ក៏​ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ឃាត់​ជនសង្ស័យ​បាន​ចេញពី​រោងការ ​។ ​លុះ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​២៤ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥ សមត្ថកិច្ច​ក៏​បាន​ចាប់​ឃាត់ខ្លួន​មក​សួរនាំ ជនសង្ស័យ​បាន​ឆ្លើយ​សារភាព​ថា ពួក​ខ្លួន​បាន​ទៅ​ចូលរួម​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ការកូន​របស់​ឈ្មោះ អេ​ង នាង នោះ​ដែរ ពេល​ផឹកស្រា​ស្រវឹង​ ក៏​បបួល​គ្នា​ឡើង​រាំ​លេង​ ពេល​លើកដៃ​រាំ​នោះ​ ក៏​ប៉ះ​ដងខ្លួន​ឈ្មោះ​ខៀវ សល់​ហៅ​ (​ឆក​) ​ភ្លាម​នោះ​ពួក​ខ្លួន​ទាំង​២​នាក់ ​ខឹង​បាន​រើស​សំបក​កំប៉ុង​ចោល​ទៅ​ត្រូវ​ឈ្មោះ​ខៀវ សល់ បន្ទាប់​មក ​ក៏​បាន​ទាស់​ពាក្យ​សម្ដីគ្នា រួច​ហើយ​ពួក​ខ្លួន​ទាំង​២​នាក់​ ក៏​បាន​ជិះ​ម៉ូតូឌុប​គ្នា​ទៅ​យក​ដាវ​នៅផ្ទះ​ឈ្មោះ​ពុត គង្គា ពេល​យក​ដាវ​បាន​ហើយ ក៏​ជិះ​ម៉ូតូ​មក​រោងការ​វិញ ​ពេល​មក​ដល់​រោងការ ​មិត្ត​ភក្តិ​ខ្លួន​ឈ្មោះ ពុត គង្គា បាន​កាន់​ដាវ​ដើរ ​ចូល​ទៅ​ក្នុង​រោងការ ភ្លាម​នោះ​ ក៏​មាន​បងប្អូន​នៅ​ក្នុង​រោងការ​ព័ទ្ធ និង​ឃាត់​ចាប់​ពួក​ខ្លួន​បាន​ ក៏​​ទូរ​សព្ទ​ប្តឹង​ទៅ​សមត្ថកិច្ច​តែ​ម្តង ចំពោះ​ដាវ​ ១​ទៀត ​ពួក​ខ្លួន​បាន​លាក់​ទុក​នៅ​ខាងលិច​រោងការ​ក្បែ​រផ្ទះ​កូនកំលោះ​ ។
ក្រោយ​ពី​បាន​ស្តាប់​ចម្លើយ​សារភាព​របស់​ក្មេង​ទំនើង​ទាំង​២​នាក់​រួច លោក​អធិការ​នគរបាល​ស្រុក​ស្វាយ​ជ្រំ បាន​រាយការណ៍​ជូនលោក​ឧត្តមសេនីយ៍ទោ ស្នងការ​ និង​បាន​សុំ​យោបល់​ព្រះរាជអាជ្ញា​អម​សាលាដំបូង​ខេត្តស្វាយរៀង ឃាត់ខ្លួន​នៅ​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ស្រុក​ស្វាយ​ជ្រំ ដើម្បី​កសាង​សំណុំរឿង​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី​ច្បាប់ ​។ ​លោក​ចៅក្រម​បាន​ចេញ​ដីការ​ឃុំខ្លួន​បណ្ដោះអាសន្ន ​នៅ​ពន្ធនាគារ​ខេត្តស្វាយរៀង នៅ​ថ្ងៃ​ទី​២៦ មីនា​ ២០២៥​ រួច​ហើយ​ ៕