រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ ជន​ដៃដល់​ដែល​ព្រួត​គ្នា​វា​.​យ​ទៅ​លើ​ជនអនាថា ម្នាក់​បណ្តាល​ឲ្យ​ស្លា​.​ប់​នៅ​ពេល​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​កម្ពុជា​ចិន​ព្រះ​កុសុមៈ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ព្រហ្មទណ្ឌ​ខណ្ឌ​សែន​សុខ សហការ​ជាមួយ​នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​ទឹកថ្លា ស្រាវជ្រាវ​ឃាត់ខ្លួន​បានជា​បន្តបន្ទាប់ ចំនួន​៣​នាក់ នៅ​ក្នុង​នោះ​មាន​ស្ត្រី​ម្នាក់ ដែល​បាន​រួម​ភេ​.​ទ​ជាមួយ​សន្តិសុខ​ជា​ជន​ដៃដល់…
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ ជន​ដៃដល់​ដែល​ព្រួត​គ្នា​វា​.​យ​ទៅ​លើ​ជនអនាថា ម្នាក់​បណ្តាល​ឲ្យ​ស្លា​.​ប់​នៅ​ពេល​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​កម្ពុជា​ចិន​ព្រះ​កុសុមៈ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​នគរបាល​ព្រហ្មទណ្ឌ​ខណ្ឌ​សែន​សុខ សហការ​ជាមួយ​នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​ទឹកថ្លា ស្រាវជ្រាវ​ឃាត់ខ្លួន​បានជា​បន្តបន្ទាប់ ចំនួន​៣​នាក់ នៅ​ក្នុង​នោះ​មាន​ស្ត្រី​ម្នាក់ ដែល​បាន​រួម​ភេ​.​ទ​ជាមួយ​សន្តិសុខ​ជា​ជន​ដៃដល់ ត្រូវ​បាន​ឃាត់ខ្លួន​ផង​ដែរ​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​សមគំនិត ។
ជនសង្ស័យ​ដែល​ត្រូវ​ឃាត់ខ្លួន ១.​ឈ្មោះ វ៉​ន​ថន ភេទ​ប្រុស អាយុ​៤៦​ឆ្នាំ ជា​សន្តិសុខ ស្នាក់​នៅ​កន្លែងធ្វើការ នៅ​ក្នុងភូមិ​ទ្រុងមាន់ សង្កាត់​អូរ​បែក​ក្អម ខណ្ឌ​សែន​សុខ រាជធានី​ភ្នំពេញ​,២.​ឈ្មោះ​ពៅ ពន្លឺ ភេទ​ប្រុស អាយុ​២០​ឆ្នាំ មុខរបរ​ជា​អ្នក​ដឹក​អីវ៉ាន់​អន​ឡាញ ស្នាក់​នៅផ្ទះ​លេខ​១៩ ក្នុង​សង្កាត់​ទួល​វង់ ខណ្ឌ​៧​មក​រា រាជធានី​ភ្នំពេញ មាន​ផ្ទុក​នូវ​សា​ធាតុ​ញៀ​.​ន និង​៣.​ឈ្មោះ បុល ស្រី​ណុ​ច ភេទ​ស្រី អាយុ​៣៥​ឆ្នាំ​ជា​ជនអនាថា ។
តាម​នគរបាល​ខណ្ឌ​សែន​សុខ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា បន្ទាប់​ពី​មាន​ករណី​ហិ​.​ង្សា បង្ក​ឲ្យ​ជនអនាថា​ម្នាក់​ស្លា​.​ប់​បាត់បង់​ជីវិត​នៅ​ពេល​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ​ខាងលើ លោក​ឧត្ដមសេនីយ៍ឯក ជួន ណា​រិ​ន្ទ អគ្គស្នងការ​រង​នគរបាល​ជាតិ និង​ជា​ស្នងការ​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​បាន​ដាក់​បទបញ្ជា​អោយ​នគរបាល​ជំនាញ​ខណ្ឌ​សែន​សុខ​ចុះ​ស្រាវជ្រាវ ហើយ​ឈាន​ទៅ​ឃាត់ខ្លួន​ជនសង្ស័យ​ជា​បន្តបន្ទាប់​ចំនួន​៣​នាក់ ដែល​ក្នុង​នោះ​ជន​ដៃដល់​ចំនួន​២​នាក់ និង​ស្ត្រី​ម្នាក់ ជា​អ្នក​ផ្សំ​គំនិត​ដែរ បាន​ព្យាយាម​លាក់បាំង ។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា កាលពី​វេលា​ម៉ោង​០១​និង​១៧​នាទី​យប់​រំលង​អធ្រាត្រ​ចូល​ថ្ងៃ​ទី​២៧ ខែ​មិ​នា ឆ្នាំ​២០២៥ (​ម៉ោង​តាម​កាមេរ៉ា​សុវត្ថិភាព​) នៅ​ចំណុច​ស្ពាន​អាកាស​៧​មក​រា មហាវិថី​សហ​ព័ទ្ធ​រុ​ស្ស៊ី មុខ​ឃ្លាំង​លក់​រថយន្ត​លី​ហេង ក្នុងភូមិ​បុរី​កម្មករ សង្កាត់​ទឹកថ្លា ខណ្ឌ​សែន​សុខ រាជធានី​ភ្នំពេញ​មាន​អំពើ​ហិ​.​ង្សា​មួយ​កើតឡើង ដែល​បង្ក​ឡើង​ដោយ​ជនសង្ស័យ​មួយ​ក្រុម បាន​ត្រួត​គ្នា​វា​.​យ​ទៅ​លើ​ជនអនាថា​ម្នាក់ បណ្ដាល​ឲ្យ​ដេក​ដួល​រង​របួសធ្ងន់ ហើយ​បាន​ស្លា​.​ប់​នៅ​ពេល​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ ។
ជន​រង​គ្រោះ ឈ្មោះ ទិ​ត្យ ប៊ុ​ន​ថា ភេទ​ប្រុស អាយុ​៤៨​ឆ្នាំ ជា​ជនអនាថា ស្នាក់​នៅ​ក្នុង​ខ្ទម ក្នុង ភូមិ​ត្រពាំង​ឈូក សង្កាត់​ទឹកថ្លា ខណ្ឌ​សែន​សុខ រាជធានី​ភ្នំពេញ ហើយ​បាន​ស្លា​.​ប់​បាត់បង់​ជីវិត នៅ​វេលា​ម៉ោង​៣​ទាប​ភ្លឺ នៅ​ពេល​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​កម្ពុជា​ចិន​ព្រះ​កុសុមៈ ។
តាម​នគរបាល​មូលដ្ឋាន​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​កើតហេតុ​ជន​ដៃដល់​ម្នាក់ ដែល​ពាក់អាវ​ជា​សន្តិសុខ បាន​ធ្វើ​ដំណើរ​ទៅ​ក្រោម​ស្ពាន​អាកាស​៧​មក​រា ក្បែរ​កន្លែង​កើតហេតុ បាន​សួរនាំ​ស្ត្រី​ម្នាក់​ឈ្មោះ បុល ស្រី​ណុ​ច អាយុ​៣៥​ឆ្នាំ ជា​ជនអនាថា រក​ទិញ​គ្រឿង​ញៀ​.​ន​ប្រើប្រាស់ និង​បាន​បបួល​នាង​រួម​ភេ​.​ទ ដោយ​ត្រូវរ៉ូវ​គ្នា​២​ម៉ឺន​រៀល ។
បន្ទាប់​ពី​រួមមេត្រី​រួច​ជន​នោះ បាន​ឲ្យ​ប្រាក់​ក្រដាស់​៥​ម៉ឺន​រៀល តែ​នាង​អត់​មាន​លុយ​អាប់ ក៏​បាន​ដើរទៅ​ដូរ ហើយ​ជន​ដៃដល់​បាន​ទៅ​តាម​ទារ​លុយ​វិញ ក៏​កើត​ទៅ​ជា​ទំនាស់​វា​.​យ​ទៅ​លើ​នារី​ជា​ជនអនាថា​រូប​នោះ ខណៈនោះ​ជន​រង​គ្រោះ​ក៏​បាន​ទៅ​សួរនាំ ក៏​ត្រូវ​សន្តិសុខ​រូប​នោះ​វា​.​យ និង​ស្រែក​ចោរ​ៗ ហើយ​ត្រូវ​បាន​ជន​៣​នាក់​ទៀត​នាំ​គ្នា​មក​ព្រួត​វា​.​យ​រហូត​ដល់​ដេក​ដួល​នៅ​លើ​ដងផ្លូវ ហើយ​បាន​ស្លា​.​ប់​បាត់បង់​ជីវិត នៅ​ពេល​បញ្ជូន​ទៅ​កាន់​មន្ទីរពេទ្យ​។
តាម​ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ឈ្មោះ ពៅ ពន្លឺ ភេទ​ប្រុស អាយុ​២០​ឆ្នាំ មុខរបរ​ជា​អ្នក​ដឹក​អីវ៉ាន់​អន​ឡាញ បាន​សារភាព​ឱ្យ​ដឹង​ថា ខ្លួន​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​វាយ​ទាត់​ធាក់​ទៅ​លើ​ជន​រង​គ្រោះ​ពិតប្រាកដ​មែន នៅ​ក្នុង​ចំណោម​ជនសង្ស័យ​៣​នាក់​ទៀត ។ ជនសង្ស័យ​ទាំង​៣​នាក់​ត្រូវ​បាន​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ខណ្ឌ​សែន​សុខ​ឃាត់ខ្លួន​សាកសួរ នៅ​អធិការដ្ឋាន និង​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី ៕