ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ម្ចាស់​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​តេ​លា​មួយ​កន្លែង បាន​ស្រែក​ឆោ​ឡា​ប្តឹង​សមត្ថកិច្ច​ថា មាន​ចោរលួច​ចូល​ក្នុង​របង ហើយ​ចូល​លួច​ទ្រព្យសម្បតិ​ក្នុង​ស្ថានីយ បង្ក​ឲ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​យ៉ាង​ខ្លាំង ព្រោះ​មិន​នឹក​ស្មានថា មាន​ចោរ​ថ្លើមធំ​ហ៊ាន​ចូល​លួច​ទ្រព្យសម្បត្តិ​ម្ចាស់​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​ទាំង​វេលា​ទៀប​ភ្លឺ ខណៈ​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​មាន​កាមេរ៉ា​សុវត្ថិភាព​បួន​ប្រាំ​គ្រាប់​ដាក់​គ្រប់​ច្រក​ក្ដី…
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ម្ចាស់​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​តេ​លា​មួយ​កន្លែង បាន​ស្រែក​ឆោ​ឡា​ប្តឹង​សមត្ថកិច្ច​ថា មាន​ចោរលួច​ចូល​ក្នុង​របង ហើយ​ចូល​លួច​ទ្រព្យសម្បតិ​ក្នុង​ស្ថានីយ បង្ក​ឲ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​យ៉ាង​ខ្លាំង ព្រោះ​មិន​នឹក​ស្មានថា មាន​ចោរ​ថ្លើមធំ​ហ៊ាន​ចូល​លួច​ទ្រព្យសម្បត្តិ​ម្ចាស់​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​ទាំង​វេលា​ទៀប​ភ្លឺ ខណៈ​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​មាន​កាមេរ៉ា​សុវត្ថិភាព​បួន​ប្រាំ​គ្រាប់​ដាក់​គ្រប់​ច្រក​ក្ដី ។
ករណី​នេះ បាន​កើតឡើង​កាលពី​វេលា​ម៉ោង​ប្រមាណ​៤​និង​២០​នាទី​ទៀប​ភ្លឺ​ថ្ងៃ​ទី​២៣ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២៥​កន្លង​ទៅ នៅ​ក្នុង​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​តេ​លា ស្ថិត​នៅ​ផ្លូវ​លេខ​២០៤ ភូមិ​មេភ្លើង សង្កាត់
ស្វាយ​រៀង ក្រុង​ស្វាយ​រៀង ។
បើ​តាម​នគរបាល​នៃ​អធិការដ្ឋាន​ក្រុង​ស្វាយ​រៀង បាន​ឲ្យ​កោះសន្តិភាព​ដឹង​ថា នៅ​វេលា​ម៉ោង​៤​និង​២០​នាទី​ទៀប​ភ្លឺ​ថ្ងៃ​នោះ មាន​ម្ចាស់​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ​ខាងលើ បាន​ទូរ​សព្ទ័​ប្តឹង​សមត្ថកិច្ច​ថា មាន​ចោរ​ផ្លោះ​របង​ចូល​លួច​ទ្រព្យសម្បត្តិ​នៅ​ម៉ាត​ក្នុង​ស្ថានីយប្រេងឥន្ធនៈ ។ លោក​អធិការ​បាន​បញ្ជា​ឲ្យ​កម្លាំង​នគរបាល​ក្រុង សហការ​ជាមួយ​នគរបាល​ប៉ុស្តិ៍​សង្កាត់​ស្វាយ​រៀង ចុះ​ទៅ​ដល់​កន្លែង​កើតហេតុ​ភ្លាម​ៗ ។
ម្ចាស់​ស្ថានីយ​បាន​ប្រាប់​សមត្ថកិច្ច​ថា ចោរ​បានរ​ត់ទៅ​ខាងជើង​តាម​របង​កីឡដ្ឋាន​ស្វាយ​រៀង ហើយ​សមត្ថកិច្ច​ក៏​បាន​ដាក់​កម្លាំង​ដេញ​តាម និង​ព័ទ្ធ​តាម​ដងផ្លូវ​ជុំវិញ​ស្ថានីយ រុករក​ចោរ​អស់​រយៈពេល​ជាង​១​ម៉ោង​តែ​រក​មិនឃើញ ។