លោក ជេម សុខ ចេញមុខសូមអភ័យទោស សម្តេចតេជោ
រាជធានីភ្នំពេញ ៖ លោក សុខ សុគន្ធ ហៅជេម សុខ បានចេញមុខធ្វើការសូមអភ័យទោស សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភាកម្ពុជា ក្រោយពីនិយាយរិះគន់សម្តេចតេជោ និងធ្វើដឹងរឿងច្រើន ។
ការចេញសារសូមទោសនេះ ក្រោយពីលោក ជេម សុខ បានលើកឡើងថា សម្តេចតេជោ ទៅប្រទេសចិនយ៉ាងប្រញាប់ប្រញាល់ ប៉ុន្តែសម្តេចក៏តបទៅវិញ នារាត្រីថ្ងៃ២ ធ្នូថា គម្រោងទៅទស្សនកិច្ចនៅចិនមិនមែនទៅទាំងប្រញាប់ប្រញាល់នោះទេ គឺបានរៀបគម្រោងជិត២ខែហើយ ។ បន្ទាប់ពីសម្តេចតបទៅវិញបែបនេះ លោក ជេម សុខ នៅថ្ងៃទី៣ ធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ បានសរសេរលើបណ្តាញសង្គមយ៉ាងដូច្នេះថា ៖ សូមគោរពសម្ដេចបង «ផ្កាយព្រឹក» ជាទីគោរពប្អូន សូមអភ័យទោសពីសម្ដេចបង បើមានការខុសឆ្គងត្រង់ណា ។
ជាការពិតណាស់ ប្អូនជាមនុស្សឈឺ និងពុលទឹកមាត់ ដោយប្អូនចូលចិត្តនិយាយលេងសើចច្រើន ។ ប្អូនសូមសម្ដេចបង មេត្តាដល់ប្អូន សូមសម្ដេចបងមេត្តាកុំប្រកាន់ទោសអូសដំណើរ ។
លោកជេម សុខ បានលើកឡើងទៀតថា ប្អូនសូមអរគុណសម្ដេចបង និងសូមជូនពរសម្ដេចបងឲ្យមានសុខភាពល្អ និងកម្លាំងខ្លាំងក្លា បំពេញកិច្ចការឧត្តុងឧត្តម ដើម្បីប្រទេសជាតិ ។ គួរពុំគួរ សូមទានសម្ដេចបងអភ័យទោស, ដោយគោរពពីខ្ញុំបាទ ជេមសុខ, ស.រ.អា. ៕

Mr. Jam Sok came out to apologize to Samdech Techo
Phnom Penh: Mr. Sok Sokun alias Jem Sok came out to work to apologize to Samdech Techo Hun Sen, President of the Senate of Cambodia after criticizing Samdech Te Cho and know a lot of things.
The apology came after Mr. Jem Sok said that Samdech Techo went to China in a hurry, but Samdech replied On the night of December 2, he said that his plan to visit China was not in a hurry, but had been planned for almost two months. . After Samdech responded like this, Mr. Jam Sok on December 3, 2024 wrote on social media as follows: Please respect Dear “Morning Star”, I apologize to you for any mistakes.
Of course, you are sick and salivary, you like to joke a lot. Please, Prince, have mercy on me, please, Prince, please do not drag the Pope.
Mr. Jem Sok said, “I would like to thank you and wish you good health and strength.” Carry out noble work for the nation. Should not beg the Prince to forgive, with respect to me, James Sok, USA.