អគ្គិភ័យ​ឆាប់ឆេះ​ផ្ទះ​នៅ​ទួល​គោក មូលហេតុគឺ​ជនជាតិ​បារាំង ចាក់​ស​ម្លា​.​ប់​សង្សារ​ជានា​រី​ខ្មែរ រួច​ដុត​ស​ម្លា​.​ប់​ខ្លួនឯង
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ អគ្គិភ័យ​ដែល​បាន​ឆាបឆេះ​ផ្ទះល្វែង​មួយ​កន្លែង នៅ​ខាងត្បូង​អង់​តែ​ន​ទួល​គោក យ៉ាង​សន្ធោសន្ធៅ បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​មនុស្ស​ស្លាប់​២​នាក់ មូលហេតុ​ដោយសារ​បុរស​ជា​ជនជាតិ​បារាំង​ម្នាក់ បាន​ចាក់​ស​ម្លា​.​ប់​ស្ត្រី​ខ្មែរ​ជា​សង្សារ ជា​ច្រើន​កាំបិត រួច​ដុត​ស​ម្លា​.​ប់​ខ្លួនឯង…
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ អគ្គិភ័យ​ដែល​បាន​ឆាបឆេះ​ផ្ទះល្វែង​មួយ​កន្លែង នៅ​ខាងត្បូង​អង់​តែ​ន​ទួល​គោក យ៉ាង​សន្ធោសន្ធៅ បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​មនុស្ស​ស្លាប់​២​នាក់ មូលហេតុ​ដោយសារ​បុរស​ជា​ជនជាតិ​បារាំង​ម្នាក់ បាន​ចាក់​ស​ម្លា​.​ប់​ស្ត្រី​ខ្មែរ​ជា​សង្សារ ជា​ច្រើន​កាំបិត រួច​ដុត​ស​ម្លា​.​ប់​ខ្លួនឯង ។
ហេតុការណ៍​នេះ បង្ក​ឲ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​កាលពី​វេលា​ម៉ោង​១១​និង​២៥​នាទី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​៣០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២៤ នៅ​ចំណុច​ផ្ទះ​លេខ​៤៦ ផ្លូវ​លេខ ៥៥៨ សង្កាត់​បឹង​កក់​ទី​១ ខណ្ឌទួលគោក រាជធានី​ភ្នំពេញ ។
ជនជាតិ​បារាំង ដែល​ចាក់​ស​ម្លា​.​ប់​ស្ត្រី​ជា​សង្សារ​រួច​ដុត​ស​ម្លា​.​ប់​ខ្លួនឯង មានឈ្មោះ DERAI JEROME MARCEL LEON ភេទ​ប្រុស អាយុ​៥៦​ឆ្នាំ មុខរបរ អ្នក​ធ្វើ​នំ​ភី​ស្សា (​ជា​អ្នក​ជួល​បន្ទប់​) ។ ចំណែក​នារី​រង​គ្រោះ ឈ្មោះ ណី ស្រី​អូន អាយុ​២២​ឆ្នាំ ជនជាតិ​ខ្មែរ មុខរបរ រៀន​ធ្វើ​សក់​ធ្វើ​ក្រចក ។
តាម​សាក្សី​នៅ​កន្លែង​កើតហេតុ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា នៅ​មុន​ពេល​កើតហេតុ គេ​ឃើញ​ភ្លើង​បាន​ឆាប់ឆេះ​យ៉ាង​សន្ធោសន្ធៅ ផ្សែង​ហ៊ុយ​ខ្មួលខ្មាញ់​ទៅ​លើ​អាកាស បង្ក​ឲ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​ក្បែរ​ខាង ទាក់ទង​ហៅ​រថយន្ត​ពន្លត់​អគ្គិភ័យ​ទៅ​អន្តរាគមន៍​បាញ់​ពន្លត់ ។
តាម​ព័ត៌មាន​ឱ្យ​ដឹង​ទៀត​ថា នៅ​ក្នុង​ហេតុការណ៍​នោះ សមត្ថកិច្ច​បាន​វាយ​ផ្ដាច់​សោ​ផ្ទះ រួច​ចូល​ទៅ​ក្នុង ដើម្បី​អន្តរាគមន៍​។ បន្ទាប់​ពី​បាញ់​ពន្លត់ សមត្ថកិច្ច​បានឃើញ​បុរស​ម្នាក់ និង​ស្ត្រី​ម្នាក់ ត្រូវ​ភ្លើង​ឆេះ​ស្លា​.​ប់ ។
តាម​នគរបាល​ការិយាល័យ​បង្ការ ពន្លត់​អគ្គិភ័យ និង​សង្គ្រោះ នៃ​ស្នងការ​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា នៅ​ក្នុង​ហេតុការណ៍​នេះ​រថយន្ត​ពន្លត់​អគ្គិភ័យ ចំនួន​១០​គ្រឿង បាន​ទៅ​អន្តរាគមន៍ បាញ់​ពន្លត់ ហើយ​ភ្លើង​បាន​រលត់​ទៅ​វិញ​នៅ​វេលា​ម៉ោង​១២​និង​១៥​នាទី​ថ្ងៃ​ដដែល​។
តាម​នគរបាល​ឱ្យ​ដឹង​ទៀត​ថា អគ្គិភ័យ​នេះ បណ្ដាល​ឲ្យ​បន្ទប់​ជួល​ទំហំ ០៥​ម៉ែត្រ គុណ​០៦​ម៉ែត្រ នៃ​ផ្ទះល្វែង​ទំហំ
៥​ម៉ែត្រ គុណ​១៨​ម៉ែត្រ ធ្វើ​ពី​ថ្ម ប្រក់​ស័ង្កសី បាន​រង​ការ​ខូចខាត​ទាំងស្រុង រួម​ទាំង​សម្ភារៈ រួម​មាន​៖ កង់​ចំនួន ០១​គ្រឿង​, ម៉ូតូ​ចំនួន ០១​គ្រឿង និង​សម្ភារៈ​ប្រើប្រាស់​ក្នុង​បន្ទប់ ត្រូវ​ភ្លើង​រង​ការ​ខូចខាត​ទាំងស្រុង និង​បណ្ដា​អោយ​ស្លា​.​ប់​មនុស្ស​ចំនួន​ពីរ​នាក់ ។ អគ្គិភ័យ​នេះ​បណ្តាល​មក​ពី​ដុត​ភ្លើង ធ្វើ​អត្ត​ឃា​.​ត បង្ក​ជា​អគ្គិភ័យ ។
បន្ទាប់​ពី​កើតហេតុ កម្លាំង​នគរបាល ក៏​បាន​ហ៊ុំ​ព័ទ្ធ​ទីតាំង ដើម្បី​ឲ្យ​នគរបាល​ជំនាញ​ចុះ​ត្រួតពិនិត្យ ។
តាម​ការ​ពិនិត្យ​របស់​ការិយាល័យ​នគរបាល​បច្ចេកទេស​វិ​ទ្យ​សា​សាស្ត្រ នៃ​ស្នងការដ្ឋាន​នគរបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ និង​ឧកញ៉ា​វេជ្ជបណ្ឌិត ន​ង សុវណ្ណ​រ័​ត្ន គ្រូពេទ្យ​កោសល្យវិច័យ រាជធានី​ពេញ បាន​ធ្វើការ​សន្និដ្ឋាន​ថា ការ​ស្លា​.​ប់​នេះ​ដោយសារ​អំពើ​ឃា​.​ត​កម្ម និង​អត្ត​ឃា​.​ត​(​ចាក់​ស​ម្លា​.​ប់​ជន​រង​គ្រោះ រួច​ហើយ​ជនសង្ស័យ ដែល​ជា​ជនជាតិ​បារាំង ធ្វើ​អត្ត​ឃា​.​ត​ដុត​ស​ម្លា​.​ប់​ខ្លួនឯង តាម​ក្រោយ​) ។
តាម​ព័ត៌មាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ជនសង្ស័យ​ជា​ជនជាតិ​បារាំង​រូប​នោះ បាន​ចាក់​ស​ម្លា​.​ប់​ស្ត្រី​ជា​សង្សារ​របស់​ខ្លួន ប្រមាណ ៥​កាំបិត រួច​ចាក់សោ បន្ទប់​ដុត​សម្លាប់​ខ្លួន ឯង​តែ​ម្ដង ។
ជនជាតិ​បារាំង ឈ្មោះ DERAI JEROME MARCEL LEON មាន​អត្ត​ចរិត​ឆេវឆាវ តែងតែ​ឈ្លោះប្រកែក​គ្នា​ជាមួយ​សង្សារ​របស់​គាត់​ជា​ច្រើន​នាក់ ដែល​តែងតែ​ចេញចូល​ប្តូរ​មុខ​គ្នា​រហូត​។ បន្ទាប់​ពី​ធ្វើការ​ត្រួតពិនិត្យ​ស​.​ព ឈ្មោះ ណី ស្រី​អូន បាន​ប្រគល់​ជូន​ក្រុម​គ្រួសារ​យក​ទៅ​ចាត់ចែង​ធ្វើបុណ្យ​តាម​ប្រពៃណី ។ ចំណែកឯ សាកស​.​ព​ជនជាតិ​បារាំង សមត្ថកិច្ច​បញ្ជូន​ទៅ​តំកល់​ទុក​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ​មិត្តភាព​កម្ពុជា​-​រុ​ស្សី រង់ចាំ​ក្រុម​គ្រួសារ​មក​ទទួលយក​ទៅ​ចាត់ចែង​ធ្វើបុណ្យ​តាម​ប្រពៃ ៕

A fire broke out in a house in Tuol Kork. The reason was that a Frenchman stabbed his Cambodian girlfriend to death and then set himself on fire.
Phnom Penh: A fire that burned an apartment south of the Tuol Kork antenna caused 2 deaths The reason is because a French man stabbed his Cambodian girlfriend several times with a knife and set her on fire. Tell yourself.
This incident caused a surprise at 11:25 am on November 30, 2024 at house number 46, Street 558, Sangkat Boeung Kak I, Khan Toul Kork, Phnom Penh.
DpAI JEROME MARCEL LEON, a 56-year-old Frenchman who stabbed his girlfriend to death and set himself on fire Year Occupation: Pizza maker (room tenant). As for the victim, her name is Ny Srey Oun, 22 years old, Khmer, she works as a hairdresser and nail artist.
According to witnesses at the scene, before the incident, they saw the fire quickly and smoke. In the air, nearby residents were called in by firefighters to intervene.
According to the information, in that incident, the police broke the lock of the house and went in to intervene. After the shooting, police found a man and a woman dead in the blaze.
According to the Phnom Penh Municipal Police Fire Prevention and Rescue Office, 10 fire trucks were involved in the incident. Intervened to put out the fire and the fire was extinguished at 12:15 the same day.
According to the police, the fire caused a rented room measuring 5 meters by 6 meters of an apartment size of 5 meters by 18 meters. Meters made of galvanized iron were completely damaged, including equipment including: 1 bicycle, 1 motorcycle and appliances The fire completely damaged the room and left two people dead. The fire was caused by a suicide bomber.
After the incident, the police force also surrounded the location for professional police to inspect.
According to the examination of the Technical and Scientific Police Office of the Phnom Penh Municipal Police and Duke Dr. Nong Sovannaroth, forensic doctor Phnom Penh concluded that the death was due to murder and suicide. The victim, a French national, committed suicide by setting himself on fire later. / p>
According to reports, the French suspect stabbed his girlfriend to death with five knives. Then lock the room and burn yourself.
Frenchman DERAI JEROME MARCEL LEON has a hot temper and often argues with many of his girlfriends, who often come in and out. Together forever. After inspecting the SP, Ny Srey Oun handed it over to her family to perform the traditional ceremony. Meanwhile, the French sent the body to the Cambodia-Russia Friendship Hospital, waiting for the family to accept. Arrange for a traditional festival.