ចាប់ខ្លួន​ស្ត្រី​ម្នាក់ យក​ទៅ​ឃុំ​ក្នុង​ពន្ធនាគារ​១៨​ខែ ក្រោយ​ប្រព្រឹត្ត​បទល្មើស
ស្ត្រី​ខ្មែរ​-​អ៊ិ​ស្លា​ម​ម្នាក់ កាលពី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​សមត្ថ​កិច្ច​នគរបាល​ការិយាល័យ​ព្រហ្មទណ្ឌ​កម្រិត​ស្រាល ចាប់ខ្លួន
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ បើ​តាម​សេចក្តីរាយការណ៍​បន្ត​ថា ស្ត្រី​ខ្មែរ​-​អ៊ិ​ស្លា​ម​ម្នាក់ កាលពី​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ការិយាល័យ​ព្រហ្មទណ្ឌ​កម្រិត​ស្រាល ចាប់ខ្លួន​បញ្ជូន​ទៅ​សាលាដំបូង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​នាំ​យក​ទៅ​ឃុំខ្លួន​តាម​អំណាច​ក្រម បាន​ផ្តន្ទាទោស​ដាក់​ពន្ធនាគារ​កំណត់​១៨​ខែ ពី​បទ​.​រំ​លោ​.​ភលើ​ទំនុកចិត្ត ក្លែងបន្លំ និង​ប្រើប្រាស់​លិខិត​ក្លែង​។
សេចក្តីរាយការណ៍​បន្ត​ថា ស្ត្រី​ជាប់ចោទ​ខាងលើ​នេះ មានឈ្មោះ ឯ​ល សា​រ៉ស់ អាយុ​៥៤​ឆ្នាំ ជា​ជនជាតិ​ខ្មែរ​-​អ៊ិ​ស្លា​ម មាន​ទីលំនៅ​ផ្ទះ​លេខ​C០០៣ ស្ថិត​ក្នុងភូមិ​កំពង់ត្រឡាច​ក្រោម ឃុំ​កំពង់ត្រឡាច ស្រុក​កំពង់ត្រឡាច ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង​។
បើ​តាម​សមត្ថកិច្ច​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា ការ​ចាប់ខ្លួន​ជនជាប់ចោទ​ខាងលើ​នេះ គឺជា​ការ​អនុវត្ត​តាម​ដីកា​បង្គាប់​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន​របស់​លោកស្រី សម័យ លី​ន​ដា ចៅក្រម​ជំនុំជម្រះ​សាលាដំបូង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ។ សាលក្រម​បាន​សម្រេច​ឲ្យ​ចាប់ខ្លួន និង​ឃុំខ្លួន​ជនជាប់ចោទ​ដាក់​ពន្ធនាគារ ដើម្បី​អនុវត្ត​ទោស​១៨​ខែ ពី​បទ​.​រំ​លោ​.​ភលើ​ទំនុកចិត្ត ក្លែងបន្លំ និង​ប្រើប្រាស់​លិខិត​ក្លែង ដែល​ប្រព្រឹត្ត​នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ កាលពី​អំឡុង​ឆ្នាំ​២០១៩ ហើយ​បទល្មើស​នេះ​មាន​ចែង​ឲ្យ​ផ្តន្ទាទោស​តាម​បញ្ញត្តិ​មាត្រា​៣៩១ មាត្រា​៣៩២ មាត្រា​៦២៦ មាត្រា​៦២៧ និង​មាត្រា​៦៩៨ នៃ​ក្រមព្រហ្មទណ្ឌ​។
ជនជាប់ចោទ​ខាងលើ ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​នគរបាល​ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ចាប់ខ្លួន រួច​បាន​ប្រគល់​ឲ្យ​មក​នគរបាល​ការិយាល័យ​ព្រហ្មទណ្ឌ​កម្រិត​ស្រាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​បន្ត​នីតិវិធី តាម​ផ្លូវច្បាប់​៕