ទៅ​ផ្សារ​ទិញ​អ៊ី​វ៉ា​ន់​មធ្យម ងំ​ឃើញ​ស្ត្រី​ពរ​កូន​ឆ្លៀត​កាត់​ខ្សែ​.​ក ចុង​ក្រោយ​ត្រូវ​ទាញ​ទម្លាក់​ពីលើ​ម៉ូតូ
មុខសញ្ញា​ជំនាញ​ខាង លូក ខ្វេះ កាត់​ខ្សែ​.​ក និង​កាបូប​លុយ​តាម​ផ្សារ និង​ទីប្រជុំជន ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​កងរាជអាវុធហត្ថ ចាប់ខ្លួន​
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ មុខសញ្ញា​ជំនាញ​ខាង លូក ខ្វេះ កាត់​ខ្សែ​.​ក និង​កាបូប​លុយ​តាម​ផ្សារ និង​ទីប្រជុំជន ត្រូវ​បាន​កម្លាំង​សមត្ថកិច្ច​កងរាជអាវុធហត្ថ ចាប់ខ្លួន​បញ្ជូន​ទៅ​សាលាដំបូង​រាជធានី​ភ្នំពេញ កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២​នេះ​ហើយ​។
ជនសង្ស័យ​ខាងលើ​នេះ​មានឈ្មោះ ណ​ង់ ចាន់​ចាន់​ណា ភេទ​ស្រី អាយុ​៣០​ឆ្នាំ មុខរបរ​មិន​ពិតប្រាកដ មាន​អាសយដ្ឋាន​នៅ​សង្កាត់​ព្រែក​ព្នៅ ខណ្ឌ​ព្រែក​ព្នៅ រាជធានី​ភ្នំពេញ​។
នៅ​ពេល​ចាប់ខ្លួន ជនសង្ស័យ​បាន​សារភាព​នៅ​ចំពោះ​មុខ​សមត្ត​កិច្ច​ថា កាលពី​វេលា​ម៉ោង​ប្រហែល​៦​ល្ងាច ថ្ងៃ​ទី​៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២ ខ្លួន​បាន​ទៅ​ផ្សារ​ធំ​ទួល​សង្កែ ស្ថិត​នៅ​ភូមិ​បាក់​ទូក សង្កាត់​ទួល​សង្កែ ខណ្ឌ​ឬ​ស្សី​កែវ ដើម្បី​រក​ទិញ​អ៊ី​វ៉ា​ន់​។ លុះ​ពេល​ទៅ​ដល់​តូប​លក់​ខោអាវ​ក្មេង​ក្នុង​ផ្សារ ស្រាប់តែ​មាន​ស្ត្រី​ម្នាក់​កំពុង​ពរ​កូន​ទិញ​ខោអាវ​នោះ​ដែរ ឃើញ​ដូច្នោះ​ខ្លួន​ក៏​បាន​ទៅ​ឈរ​ក្បែរ និង​បាន​ធ្វើ​សកម្មភាព​កាត់​ខ្សែ​.​ក​ក្មេង​ស្រី​រូប​នោះ ទើប​បង្ក​ឱ្យ​មានការ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ស្រែក​ឆោឡោ​តែ​ម្តង​។ ភ្លាម​ៗ​នោះ​ខ្លួន​បាន​​រត់​ចេញ​ទៅ​ក្រៅ​ផ្សារ ដើម្បី​រក​ម៉ូតូ​ជិះ (​ម៉ូតូ​បក្សពួក​) តែ​ត្រូវ​ម្តាយ​ក្មេង​ស្រី​ជន​រង​គ្រោះ ស្ទុះ​មក​ចាប់​.​ក​អាវ​ជាប់ រួច​ទាញ​ទម្លាក់​ពីលើ​ម៉ូតូ ហើយ​ក៏​ត្រូវ​បាន​ក្រុម​អាជីវករ​ក្របួច​ជាប់ ប្រគល់​ឲ្យ​សមត្ថកិច្ច​កងរាជអាវុធហត្ថ​មូលដ្ឋាន​ខណ្ឌ​ឬ​ស្សី​កែវ តែ​ម្តង​ទៅ​។
ចុង​ក្រោយ​ជនសង្ស័យ​ឆ្លើយ​ក្នុង​ន័យ​ដោះ​បន្ទុក​ថា «​ខ្លួន​មិន​បាន​កាត់​ខ្សែ​.​ក​ក្មេង​ស្រី​នោះ​ទេ នេះ​ជា​ការ​ចោទប្រកាន់ តែ​យ៉ាងណា​ក្តី ខ្លួន​សុខចិត្ត​ចេញ​ប្រាក់​សង ប៉ុន្តែ​ដើមបណ្តឹង​មិន​ព្រម ទើប​សមត្​ថកិច្ច​បន្ត​នីតិវិធី រួច​កសាង​សំណុំរឿង​បញ្ជូន​ទៅ​សាលាដំបូង​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​ចាត់ការ​តាម​ផ្លូវច្បាប់​តែ​ម្តង​៕