ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ៖ មានភាពភ្ញាក់ផ្អើលមួយបានកើតឡើងដោយសារយុវជនម្នាក់ជិះគោយន្តជាមួយបងប្អូនមិត្តភក្តិមកពីការបងប្អូននៅស្រុកអូរជ្រៅ លុះគោយន្តធ្វើដំណើរមកដល់ចំណុចមុខសាកលវិទ្យាល័យមានជ័យ ក្នុងភូមិទឹកថ្លា សង្កាត់ទឹកថ្លា ក្រុងសិរីសោភ័ណ បានលោតទម្លាក់ខ្លួនពីលើគោយន្តមិនដឹងមូលហេតុបណ្តាលឲ្យសន្លប់បាត់ស្មារតីត្រូវបានអ្នកជិះលើគោយន្តនាំគ្នាជួយសង្គ្រោះដឹកបញ្ជូនទៅកាន់មន្ទីរពេទ្យ។ ហេតុការណ៍នេះកើតឡើងកាលពីរសៀលថ្ងៃទី១៣ ឧសភា ២០១៣។
បើតាមប្រភពព័ត៌មានពីអ្នកធ្វើដំណើរនៅលើគោយន្តជាមួយបានប្រាប់ឲ្យដឹងថា យុវជនរងគ្រោះឈ្មោះឡា អាយុជាង២០ឆ្នាំ រស់នៅខេត្តឧត្តរមានជ័យ យុវជនរូបនេះស្គាល់គ្នាជាមួយអ្នកបើកគោយន្ត ដោយឪពុកម្តាយរាប់អានស្គាល់គ្នាជាមួយអ្នកបើកគោយន្ត ដែលមានទីលំនៅភូមិភ្នំជញ្ជាំង សង្កាត់ទឹកថ្លា ក្រុងសិរីសោភ័ណ ។ មុនពេលកើតហេតុនៅតាមផ្លូវយុវជនឈ្មោះឡា បាននិយាយលេងសើចជាធម្មតាពេល មកដល់ចំណុចខាងលើ ស្រាប់តែមិនដឹងយ៉ាងមិចយុវជនរូបនេះលោតទម្លាក់ខ្លួនពីលើគោយន្ត បណ្តាលឲ្យសន្លប់បាត់ស្មារតីស្របពេលនោះមានរថយន្តមួយគ្រឿងមកតាមក្រោយបម្រុងកិនទៀតផង៕