ខេត្តរតនគិរី ៖ ម្ចាស់សណ្ឋាគារអេសអិនបឹងកម្សាន្តបានប្តឹងក្រុមហ៊ុនវៀតណាមពីបទប្រើអំពើហិង្សាទៅលើកម្មករ និងយកប្រេងសាំងដុតបំផ្លាញផ្ទះអស់មួយខ្នង និងរោងប្រក់ស្តង់ពណ៌ខៀវ អស់៤កន្លែងទៀត ហើយសមត្ថកិច្ចប៉ូលិសស្នងការដ្ឋានខេត្តបានចាប់ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យខ្មែរម្នាក់ និងជនជាតិវៀតណាមម្នាក់ ។
ហេតុការណ៍នេះបានកើតឡើងកាលពីថ្ងៃទី១៣ ឧសភា ២០១៣ វេលាម៉ោង១០និង៤០នាទីព្រឹក នៅតំបន់ដាច់ស្រយាល ស្ថិតក្នុងភូមិកាំ ឃុំល្អក់ ស្រុកអូរជុំ ។ ទាក់ទិនរឿងខាងលើត្រូវបានលោកមាស ពៅបូរ៉ា ប្រធានការិយាល័យព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតស្រាលនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលខេត្តឱ្យដឹងថា ការចាប់ខ្លួនបុគ្គលិកក្រុមហ៊ុនស៊ីអ័រឌី (CRD) ចំនួន២នាក់នោះ គឺសមត្ថកិច្ចចាប់ខ្លួនតាមពាក្យបណ្តឹងរបស់លោកស្រី លី សុខងីម ភេទស្រី អាយុ៣៥ឆ្នាំ ជាម្ចាស់ចំការ និងជាម្ចាស់សណ្ឋាគារអេសអិនបឹងកម្សាន្តដែលមានទីតាំងសណ្ឋាគារក្នុងទីរួមក្រុងបានលុង ខេត្តរតនគិរី ទីលំនៅបច្ចុប្បន្នផ្ទះលេខ៤៣-៤៤BEo សង្កាត់វាលវង់ ខណ្ឌ៧មករា រាជធានីភ្នំពេញ ៕