ផឹក​ស្រវឹង​ចេញពីក្លឹប​ជិះម៉ូតូ​បុកដើមអាកាស្យា​ស្លាប់២នាក់​
ខេត្ត​កំពង់ចាម ៖ ម៉ូតូម៉ាក​យ៉ាម៉ាហា១គ្រឿង ពណ៌ក្រហម​-ខ្មៅ មិនមានស្លាកលេខ បានបើក​បោះពួយ​យ៉ាងលឿន​នៅ​លើ​កំណាត់​ផ្លូវជាតិ​លេខ៧ ​ហោះទៅបុកដើម​អាកាស្យា​​ ដែលដាំអមសង​ខាងផ្លូវជាតិពេញទំហឹងលាន់​ដូចរន្ទះ ​បណ្តាល​ឲ្យក្រុមយុវ​ជន២នាក់ ដែល​ជិះម៉ូតូ​នោះស្លាប់ភ្លាមៗ​​តែម្តង ។ ហេតុការណ៍នេះកើតឡើង កាល​ពីវេលាម៉ោង១១យប់ ថ្ងៃទី​៥ មេសា ២០១៣ ​ស្ថិតនៅ​ត្រង់
ខេត្ត​កំពង់ចាម ៖ ម៉ូតូម៉ាក​យ៉ាម៉ាហា១គ្រឿង ពណ៌ក្រហម​-ខ្មៅ មិនមានស្លាកលេខ បានបើក​បោះពួយ​យ៉ាងលឿន​នៅ​លើ​កំណាត់​ផ្លូវជាតិ​លេខ៧   ​ហោះទៅបុកដើម​អាកាស្យា​​ ដែលដាំអមសង​ខាងផ្លូវជាតិពេញទំហឹងលាន់​ដូចរន្ទះ ​បណ្តាល​ឲ្យក្រុមយុវ​ជន២នាក់ ដែល​ជិះម៉ូតូ​នោះស្លាប់ភ្លាមៗ​​តែម្តង ។  ហេតុការណ៍នេះកើតឡើង កាល​ពីវេលាម៉ោង១១យប់ ថ្ងៃទី​៥ មេសា ២០១៣ ​ស្ថិតនៅ​ត្រង់​ចំណុច​ដីមួយ​កន្លែង​​​ ក្នុងភូមិអណ្តូង​ជា ឃុំជីរោទី២ ស្រុកត្បូងឃ្មុំ ។
តាមលោក​អនុសេនីយ៍ឯក​សូ សារ៉ាត អធិការ​រងនគរបាលស្រុកត្បូងឃ្មុំ ទទួលផែនសណ្តាប់​ធ្នាប់ប្រា​ប់ឲ្យដឹងថា អ្នកដែលស្លាប់​នៅ​ក្នុងហេតុការណ៍​​នេះ ១-ឈ្មោះ​ធួក ធា ភេទប្រុស អាយុ១៩ឆ្នាំ និង២-ឈ្មោះ​ថៃ កុសល ភេទ​ប្រុស អាយុ២០ឆ្នាំ ទាំង២​នាក់រស់​នៅ​ភូមិ​នាម៉ឺន​ខឹង ឃុំអញ្ចើម ស្រុកត្បូង​ឃ្មុំ បាន​ស្លាប់ភ្លាមៗនៅនឹងកន្លែង​កើតហេតុតែម្តង ។
លោកអនុសេ​នីយ៍ឯកសូ សារ៉ាត ​ប្រាប់​បន្តថា មុនពេល​កើតហេតុ អ្នកដែល​ស្លាប់ទាំង២នាក់​ រួមជាមួយនឹងមិត្តភក្តិជា​ច្រើននាក់​ទៀត​ បាន​នាំគ្នាចូល​ទៅផឹក​ស៊ី​សប្បាយ​នៅហ្គោលដេននាយ​ក្លឹបទន្លេបិទ ស្ថិតនៅភូមិទន្លេបិទ ឃុំទន្លេ​បិទ ស្រុកត្បូងឃ្មុំ ​រហូត​ដល់​វេលា​ម៉ោងជាង​១០យប់ ម្នាក់ៗត្រូវបានស្រាចូល​ខ្លួន ទំនងជាស្រវឹងស្រឿងៗ​ផង បាននាំគ្នាជិះម៉ូតូចេញដើម្បី​ត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ ក្នុង​ទិស​ដៅពីលិច​មកកើត ព្រមទាំងបានប្រើ​​ល្បឿនលើស​កំរិត ខណៈមកដល់ត្រង់ភូមិអណ្តូង​ជា ក៏រេចង្កូតទៅបុកដើម​អាកាស្យាពេញ​ទំហឹង​​តែម្តងជា​ហេតុបណ្តាលឲ្យស្លាប់​ទាំង២នាក់ ៕