ដំណឹង​ល្អ​ ! Move ចាប់​ដៃគូ​ជាមួយ BOOKMEBUS បញ្ចូល​កម្មវិធី​កក់​ទិញ​សំបុត្ររថយន្តក្រុង និងទូក ​ក្នុង​អេប​របស់​ខ្លួន​ក្លាយជា​ស៊ូភើ​អេប ​ផ្នែក​ដឹក​អ្នកដំណើរ​សម្បូរ​បែប​ដំបូង​គេនៅ​កម្ពុជា (វីដេអូ)
រាជធានីភ្នំពេញ ៖ Move តែងតែ​ស្វែងរក​អ្វី​ដែល​ថ្មី ប្លែក និង​ល្អ​ៗ​ដល់​អតិថិជន​របស់​ខ្លួន​ជា​និច្ច​ ។ ជាក់ស្ដែង​ថ្មី​ៗនេះ​ក្រុមហ៊ុន Move បាន​ចុះ​អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់…
រាជធានីភ្នំពេញ ៖ Move តែងតែ​ស្វែងរក​អ្វី​ដែល​ថ្មី ប្លែក និង​ល្អ​ៗ​ដល់​អតិថិជន​របស់​ខ្លួន​ជា​និច្ច​ ។ ជាក់ស្ដែង​ថ្មី​ៗនេះ​ក្រុមហ៊ុន Move បាន​ចុះ​អនុស្សា​រណៈ​យោគយល់ (MOU) ជាមួយ BOOKMEBUS ក្នុង​ការ​ដាក់​បញ្ចូល​មុខងា​កក់​ទិញ​សំបុត្រ​រថយន្តក្រុង និង​ទូក​របស់ BOOKMEBUS ទៅ​ក្នុង​អេប​របស់ Move ដើម្បី​ពង្រីក​សេវាកម្ម​បន្ថែម​ និង​ជា​ភាព​ងាយស្រួល​ដល់​អ្នក​ប្រ​ប្រាស់​អាច​កក់​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​បាន​ច្រើន​ជម្រើស​ក្នុង​អេប​តែ​មួយ​ ។
ក្នុង​ពិធី​ចុះ​អនុស្សរណៈ​នេះ ធ្វើ​ឡើង​ក្រោម​វត្ដមាន​លោក ZHENG Pei (Perry) អគ្គនាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន Move លោក ជា ឡង់​ដា អគ្គនាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន BOOKMEBUS និង​វត្តមាន​ដ៏​ខ្ព​ង​ខ្ពស់​របស់​លោក ឆេ​ម ចំណាន់ ដែល​ជា​ប្រធាន​សមាគម​ន៍​ដឹក​ជ​ញ្ជួ​ន​អ្នកដំណើរ​ផ្លូវគោក ព្រមទាំង​ភ្ញៀវ​កិត្ដិយស​ជា​ច្រើន​រូប​ទៀត ​។
ថ្លែង​នៅ​ក្នុង​ឱកាស​នោះ លោក ZHENG Pei (Perry) អគ្គនាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន Move បាន​លើក​ឡើង​ថា ​៖ “​ការ​ចូលរួម​សហការ​នេះ​ជា​ការ​រីក​ចម្រើន​ទៅ​មុខ​មួយ​ជំ​ហ៊ាន​ទៀត​ក្នុង​វិស័យ​សេវាកម្ម​ដឹក​អ្នកដំណើរ​ដោយ BOOKMEBUS ជា​ក្រុមហ៊ុន​ដំបូង និង​ឈានមុខ​គេ​នៅ​កម្ពុជា​ក្នុង​ការ​ផ្ដល់​សេវាកម្ម​កក់​សំបុត្រ​រថយន្តក្រុង និង​ទូក ដែល​កាន់តែ​បង្ក​ភាព​ងាយស្រួល​ទៅ​ដល់​អតិថិជន Move មិន​ត្រឹមតែ​តែ​កក់​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ក្នុង​ទីក្រុង​ទេ តែ​ក៏​អាច​កក់​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​តាម​រថយន្តក្រុង​ទៅ​កាន់​ខេត្ត​នានា​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា ឬ​ក៏​ទៅ​កាន់​ប្រទេស​ជិតខាង​បាន​ដែល ដូច​ជា វៀតណាម ថែ និង​ឡាវ​ផង​ដែរ​ ។ លើស​ពី​នេះ​ទៀត​អតិថិជន​ក៏​អាច​កក់​សំបុត្រ​ទូក​ទៅ​កាន់​កោះ​ដែល​ស្រស់​ស្អាត់​ពេញ​និយម​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា​យើង​បាន​ដូច​ជា កោះរុង កោះរុងសន្លឹម និង​កោះ​ស្ដេច​ផង​ដែល​ ។ ហើយ​លោក​ក៏​ជឿជាក់​ថា​ការ​សហការ​នេះ​និង​ផ្ដល់​ជូន​នូវ​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ប្រកបដោយ​ភាព​ឆ្លាត​វៃ ការ​តំណរ​ភ្ចា​ប់ និង​មាន​ភាព​ងាយស្រួល​ជាង​ដែល​មុន​ដោយ​កញ្ចប់​នៃ​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​របស់​អ្នក​ទាំងអស់​មាននៅ​ក្នុង​អេប​របស់ Move ហើយ​លោក​ក៏​បាន​ប្តេជ្ញា​ធ្វើ​ឲ្យ Move ក្លាយជា​ស៊ូ​ភើ​អេប​ធំ និង​ដំបូង​គេ​នៅ​កម្ពុជា​”​ ។
លោក ជា ឡង់​ដា អគ្គនាយក​ប្រតិបត្តិ​ក្រុមហ៊ុន BOOKMEBUS ក៏​បាន​បន្ថែម​ក្នុង​ឱកាស​ដ៏​គួរ​ឲ្យ​រំភើប​មួយ​នេះ​ដែល​ថា “​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ណ៏​នេះ​មិន​ត្រឹមតែ​សំខាន់​សម្រាប់​ក្រុមហ៊ុន​ទាំង​ពីរ​ប៉ុណ្ណោះ​ទេ ប៉ុន្តែ​សំខាន់​សម្រាប់​អនាគត​នៃ​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា និង​តំបន់​មេគង្គ​ផង​ដែរ​ព្រោះ​វា​បាន​បង្ហាញ​ពី​ទស្សនវិស័យ​រួម និង​បំពេញ​ចន្លោះ​គ្នា​ដើម្បី​បង្កើត​ប្រព័ន្ធ​ដឹក​ជញ្ជូន​ដ៏​ឆ្លាត​វៃ និង​មានការ​ត​ភ្ជាប់​ដែល​អាច​បំពេញ​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​របស់​អ្នក​ចាប់ពី​ពេល​ចាក​ចេញពីផ្ទះ​រហូត​ដល់​គោលដៅ​។​ហើយ​លោក​ក៏​បាន​បន្ថែម​ទៀត​ថា Move បាន​លូតលាស់​យ៉ាង​លឿន​ទៅ​ជា​ស៊ូ​ភើ​អេប​នៅ​ក្នុងស្រុក ហើយ​ការ​សហការ​ណ៏​ជាមួយ BOOKMEBUS នេះ​ជា​ការ​បើក​ជំពូក​ថ្មី​ក្នុង​វិស័យ​សេវាកម្ម​ធ្វើ​ដំណើរ​ដោយ​អតិថិជន​អាច​កក់​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​រាប់​ចាប់ពី​ក្នុង​ទីក្រុង ទៅ​តាម​បណ្ដាល​ខេត្ត កោះ​នានា និង​ឈាន​ទៅ​ដល់​ប្រទេស​ក្នុង​តំបន់​មេគង្គ​ដូច​ជា ថៃ វៀតណាម និង​ឡាវ​ផង​ដែរ ដែល​មាន​សេវាកម្ម​ចាប់ពី​តុ​កតុក ឡាន ឡានក្រុង និង​ទូក ដែល​សេវាកម្ម​ទាំង​អស់នេះ​និង​មាននៅ​ក្នុង​អេប​របស់ Move” ។
លោក ឆេ​ម ចំណាន់ ដែល​ជា​ប្រធាន​សមាគម​ន៍​ដឹក​ជ​ញ្ជួ​ន​អ្នកដំណើរ​ផ្លូវគោក​ក៏​បាន​បង្ហាញ​ការ​គាំទ្រ​យ៉ាង​ពេញទំហឹង​ចំពោះ​កិច្ច​សហ​ប្រ​តិ​បត្ត​ការ​ណ៏​នេះ ដោយ​លោក​បាន​លើក​ឡើង​ថា​នេះ​ជា​ការ​រីក​ចម្រើន​ដ៏​ល្អ​មួយ​នៃ​សេវាកម្ម​ដឹក​អ្នកដំណើរ​ដែល​អាច​សម្រួលការ​ធ្វើ​ដំណើរ​ឲ​កាន់តែ​មាន​ភាព​ងាយស្រួល​ហើយ​ក៏​អាច​ទាក់ទាញ​អោយ​មាន​ទេសចរណ៍ ការ​ធ្វើ​ពាណិជ្ជកម្ម និង​ការ​រីក​ចម្រើន​សេ​ដ្ធ​កិច្ច​ផង​ដែរ​ ។
អំពី Move ដែល​ជាម្ម​វិធី​កក់​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​សម្បូរ​បែប​នៅ​កម្ពុជា​ដែល​មាន​សេវាកម្ម​ច្រើន​ជ​ម្រើ​ដូច​ជា ៖
-​ ​ការ​កក់​ហៅ​តុ​កតុក ឬ ឡាន​ជិះ​ភ្លាម​ៗ (Real time)
-​ ​កក់​ទុក​មុន​ដើម្បី​ចៀសវាង​ការ​ខក​ម៉ោង ​(Reservation)
-​ ​សេវាកម្ម​ទទួល​អតិថិជន ឬ​ជូន​អតិថិជន​ទៅ​កាន់​ព្រ​លាន​យន្តហោះ (Airport Transfer)
-​ ​ជួល​ឡាន​ជា​ម៉ោង​ក្នុង​ក្រុង ​(City Rental)
-​ ​ជួល​ឡាន​ឆ្លងខេត្ត​ (Intercity) ។
លើស​ពី​នេះ​ទៀត Move ក៏​មាន​វិធី​បង់ប្រាក់​ច្រើន​ជម្រើស និង ផ្នែក​បម្រើសេវា​អតិថិជន​ 24 ម៉ោង​ដែល​ប្រចាំការ​បម្រើ​អតិថិជន​ងាយស្រួល​ក្នុង​ការ​ទាក់​ទង់ និង​អាច​និយាយ​បាន​ទាំង​ភាសា​ខ្មែរ ភាសា​អង់គ្លេស និង​ភាសា​ចិន​បាន​យ៉ាង​ស្ទាត់ជំនាញ​ ។
អំពី BOOKMEBUS ជា​ក្រុមហ៊ុន​បំរើសេវា​កម្ម​កក់​ទិញ​សំបុត្រ​រថយន្តក្រុង ទូក និង​តាក់ស៊ី​ឯកជន តំបូង​និង​ឈានមុខ​គេ​នៅ​កម្ពុជា ដែល​អតិថិជន​អាច​កក់​ការ​ធ្វើ​ដំណើរ​តាម​រថយន្តក្រុង​ទៅ​កាន់​បណ្ដា​ខេត្ត​នានា​ក្នុង​ប្រទេស​កម្ពុជា និង​ទៅ​កាន់​ប្រទេស​ថៃ វៀតណាម និង​ឡាវ​ផង​ដែរ ហើយ​អតិថិជន​ក៏​អាច​កក់​សំបុត្រ​ទូក​ទៅ​លេង​កំសាន្ត​នៅ​កោះ​ស្រ​ស្អាត់ ល្បី​ៗ​ក្មុ​ង​ប្រទេស​កម្ពុជា​យើង​បាន​ផង​ដែរ ។