លោក ជេម សុខ ចេញមុខសូមអភ័យទោស សម្តេចតេជោ
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ លោក សុខ សុគន្ធ ហៅ​ជេ​ម សុខ បាន​ចេញ​មុខ​ធ្វើការ​សូម​អភ័យទោស សម្តេច​តេ​ជោ ហ៊ុន សែន ប្រធាន​ព្រឹទ្ធសភា​កម្ពុជា ក្រោយ​ពី​និយាយ​រិះគន់​សម្តេច​តេ​ជោ និង​ធ្វើ​ដឹង​រឿង​ច្រើន ។
ការ​ចេញ​សារ​សូមទោស​នេះ ក្រោយ​ពី​លោក ជេ​ម សុខ បាន​លើក​ឡើង​ថា សម្តេច​តេ​ជោ ទៅ​ប្រទេស​ចិន​យ៉ាង​ប្រញាប់ប្រញាល់ ប៉ុន្តែ​សម្តេច​ក៏​តប​ទៅ​វិញ នា​រាត្រី​ថ្ងៃ​២ ធ្នូ​ថា គម្រោង​ទៅ​ទស្សនកិច្ច​នៅ​ចិន​មិនមែន​ទៅ​ទាំង​ប្រញាប់ប្រញាល់​នោះ​ទេ គឺ​បាន​រៀប​គម្រោង​ជិត​២​ខែ​ហើយ ។ បន្ទាប់​ពី​សម្តេច​តប​ទៅ​វិញ​បែប​នេះ លោក ជេ​ម សុខ នៅ​ថ្ងៃ​ទី​៣ ធ្នូ ឆ្នាំ​២០២៤ បាន​សរសេរ​លើ​បណ្តាញ​សង្គម​យ៉ាង​ដូច្នេះ​ថា ៖ សូម​គោរព​សម្ដេច​បង «​ផ្កាយព្រឹក​» ជាទី​គោរព​ប្អូន សូម​អភ័យទោស​ពី​សម្ដេច​បង បើ​មានការ​ខុសឆ្គង​ត្រង់​ណា ។
ជា​ការ​ពិត​ណាស់ ប្អូន​ជា​មនុស្ស​ឈឺ និង​ពុល​ទឹកមាត់ ដោយ​ប្អូន​ចូល​ចិត្ត​និយាយ​លេងសើច​ច្រើន ។ ប្អូន​សូម​សម្ដេច​បង មេត្តា​ដល់​ប្អូន សូម​សម្ដេច​បង​មេត្តា​កុំ​ប្រកាន់ទោស​អូស​ដំណើរ ។
លោក​ជេ​ម សុខ បាន​លើក​ឡើង​ទៀត​ថា ប្អូន​សូម​អរគុណ​សម្ដេច​បង និង​សូម​ជូនពរ​សម្ដេច​បង​ឲ្យ​មាន​សុខភាព​ល្អ និង​កម្លាំង​ខ្លាំងក្លា បំពេញ​កិច្ចការ​ឧត្តុ​ង​ឧត្តម ដើម្បី​ប្រទេស​ជាតិ ។ គួរ​ពុំគួរ សូមទាន​សម្ដេច​បង​អភ័យទោស​, ដោយ​គោរព​ពី​ខ្ញុំបាទ ជេ​ម​សុខ​, ស​.​រ​.​អា​. ៕

Phnom Penh: Mr. Sok Sokun alias Jem Sok came out to work to apologize to Samdech Techo Hun Sen, President of the Senate of Cambodia after criticizing Samdech Te Cho and know a lot of things.
The apology came after Mr. Jem Sok said that Samdech Techo went to China in a hurry, but Samdech replied On the night of December 2, he said that his plan to visit China was not in a hurry, but had been planned for almost two months. . After Samdech responded like this, Mr. Jam Sok on December 3, 2024 wrote on social media as follows: Please respect Dear “Morning Star”, I apologize to you for any mistakes.
Of course, you are sick and salivary, you like to joke a lot. Please, Prince, have mercy on me, please, Prince, please do not drag the Pope.
Mr. Jem Sok said, “I would like to thank you and wish you good health and strength.” Carry out noble work for the nation. Should not beg the Prince to forgive, with respect to me, James Sok, USA.