សម្តេច​តេ​ជោ សង្ឃឹមថា លោក ជេ​ម សុខ គួរ​ឈប់​ធ្វើ​ជា​អ្នកចេះ​គ្រប់​រឿង​ទៀត​ទៅ
រាជធានី​ភ្នំពេញ ៖ សម្តេច​តេ​ជោ ហ៊ុន សែន ប្រធាន​ព្រឹទ្ធសភា បាន​សម្តែង​ក្តី​សង្ឃឹមថា លោក ជេ​ម សុខ ដែល​កំពុង​រស់​សហរដ្ឋអាមេរិក គួរ​ឈប់​ធ្វើ​ជា​អ្នកចេះ​គ្រប់​រឿង​ទៀត​ទៅ ។
ការ​លើក​ឡើង​របស់​សម្តេច​តេ​ជោ ហ៊ុន សែន បន្ទាប់​ពី​លោក ជេ​ម សុខ បាន​លើក​ឡើង​ថា ទស្សនកិច្ច​របស់​សម្តេច​តេ​ជោ ទៅ​ប្រទេស​ចិន មានការ​ប្រ​ញ៉ាប់​ប្រ​ញ៉ា​ល់ ។
យ៉ាងណា​ក្តី​នៅ​យប់​ថ្ងៃ​ទី​២ ធ្នូ ២០២៤ តាម​ប្រព័ន្ធ​តេ​ឡេ​ក្រាម សម្តេច​តេ​ជោ បាន​សរសេរ តប​ទៅ​លោក ជេ​ម សុខ យ៉ាង​ដូច្នេះ​ថា ៖«​ជូន​ប្អូន ជេ​ម សុខ បង​មើល​តិច​តុ​ក ឃើញ​ប្អូន​និយាយ​ថា លោក ហ៊ុន សែន ទៅ​ប្រទេស​ចិន យ៉ាង​ប្រញាប់ប្រញាល់ ។ បង​សូម​បញ្ជាក់​យ៉ាង​ខ្លី​ថា គំរោង​ទស្សនកិច្ច​នៅ​ចិនរ​បស់បង គឺ​បាន​រៀបចំ​តាំងពី​ជិត​២​ខែ​មុន​ម្លេះ ដែល​ជា​ការ​អញ្ជើញ​របស់​ប្រធានាធិបតី​ចិន ស៊ី ជិន​ភីង​។ នេះ​មិនមែន​ជា​ទស្សនកិច្ច ដ៏​ប្រញាប់ប្រញាល់ ឬ​តក់ក្រហល់​នោះ​ទេ ។ បង​សង្ឃឹមថា ប្អូន​គួរ​ឈប់​ធ្វើ​ជា​អ្នកចេះ​គ្រប់​រឿង​ទៀត​ទៅ​» ។
ជាមួយ​គ្នា​នោះ​ដែរ សម្តេច​តេ​ជោ បាន​ចំអក​ទៅ​លោក ជេ​ម សុខ ថា ៖ «​ដោយ​ប្អូន​ខ្លាច​សម្បថ​បង មិន​បបួល​ប្អូន​ស្បថ​ទៀត​ទេ​ព្រោះ​ខ្លាច​ងាប់​ឆ្កែ​របស់​ប្អូន ។ ជូនពរ​ឱ្យ​លោក ជេ​ម សុខ ឆាប់​ជា​សះស្បើយ​ពី​ជំងឺ​ពុល​ទឹកមាត់ ពី​ជំងឺ​ច្រណែន​ស្ទើរ​គ្រប់​មនុស្ស ពិសេស​ជូនពរ​ឱ្យ​ប្អូន​ចេះ​គ្រប់​រឿង​ថែម​ទៀត ប្រ​សិន​ប្អូន​ចង់​។ ពី​ផ្កាយព្រឹក ដែល​ប្អូន​ដាក់​ឈ្មោះ និង​ហៅ​បង​យ៉ាង​ពិ​រោះ​» ៕

Phnom Penh: Samdech Techo Hun Sen, President of the Senate, expressed his hope that Mr. James Sok, who is living in the United States, should stop being an expert More to come.
Samdech Techo Hun Sen’s remarks after Mr. Jem Sok stated that Samdech Techo’s visit to China has Hurry up.
However, on the night of December 2, 2024, through the telegram system, Samdech Techo wrote back to Mr. Jam Sok: “To Jem Sok, I looked at Tech and saw that you said that Hun Sen went to China in a hurry. I would like to briefly state that your visit to China was planned almost two months ago at the invitation of the President. China Xi Jinping. This is not a rush or a rush. I hope you should stop being ignorant. ”
At the same time, Samdech Techo mocked Mr. Jem Sok: “Because you are afraid of taking an oath, I will not ask you to swear again Because you are afraid your dog will die. Wish Mr. Jam Sok a speedy recovery from saliva poisoning from jealousy of almost everyone, especially wish you know everything More if you want. From the morning star you named and called me beautifully. ”