អភិបាល​ខេត្ត​ទើប​ឡើង​កាន់​តំណែង​ថ្មីថ្មោង​​ប្តេជ្ញា​បង្ក្រាប​ក្រុម​ឧក្រិដ្ឋ​ជន​ឈើ​គ្រញូង​
រាជធានី​ភ្នំ​ពេញ​៖ លោក​ឧត្ត​មសេនីយ៍ទោ​ឃឹម ប៊ុន​សុង​ ដែល​ទើប​តែឡើង​កាន់​តំណែង​ជាអភិបាល​ខេត្តថ្មីៗបាន​បង្ហាញ​ពី​វិធានការ​ក្តៅគគុក​មួយ​ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំង​ទៅនឹង​ក្រុម​ឧក្រិដ្ធ​ជន​ឈើ​គ្រញូង​ដែល​ក្រាញននៀល​ផ្សង​ព្រេង​រត់​ពន្ធ​ឈើ​ដ៏កម្រ​នេះ​ផ្គើន​ទៅនឹង​សារាចរ របស់​ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា ។​
នេះគឺជាការ​ប្តេជ្ញាមួយ​ដែល​គេ​ពិបាក​ក្នុង​ការ​ជឿ​ថា​ បានទទួលជោគ​ជ័យ​ជាយូ​រអង្វែង​នៅគ្រា​សកម្មភាព​ដឹកជញ្ជូន​ឈើ​គ្រញូង​តាម​រថយន្ត​ទំនើប​ៗចេញពី
ខេត្តសៀមរាប​៖ លោក​ឧត្ត​មសេនីយ៍ទោ​ឃឹម ប៊ុន​សុង​ ដែល​ទើប​តែឡើង​កាន់​តំណែង​ជាអភិបាល​ខេត្តថ្មីៗបាន​បង្ហាញ​ពី​វិធានការ​ក្តៅគគុក​មួយ​ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំង​ទៅនឹង​ក្រុម​ឧក្រិដ្ធ​ជន​ឈើ​គ្រញូង​ដែល​ក្រាញននៀល​ផ្សង​ព្រេង​រត់​ពន្ធ​ឈើ​ដ៏កម្រ​នេះ​ផ្គើន​ទៅនឹង​សារាចរ របស់​ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា ។​
នេះគឺជាការ​ប្តេជ្ញាមួយ​ដែល​គេ​ពិបាក​ក្នុង​ការ​ជឿ​ថា​ បានទទួលជោគ​ជ័យ​ជាយូ​រអង្វែង​នៅគ្រា​សកម្មភាព​ដឹកជញ្ជូន​ឈើ​គ្រញូង​តាម​រថយន្ត​ទំនើប​ៗចេញពី​តំបន់ភូមិសាស្ត្រខេត្ត​ឧត្តរមានជ័យ​ ជាប់​ព្រំ​ដែន​ខ្មែរ​-សៀម​ ឆ្ពោះទៅ​កាន់​ខេត្ត​កំពង់ចាម​ជាប់ព្រំ​ដែន​ខ្មែរ​-យួន​ ឆ្លងកាត់​ខេត្ត​មួយនេះ​កំ​ពុង​ផ្ទុះ​ងើប​ឡើង​ដូច​បាយ​ពុះដោយ​មិនមានការ​បង្កា្របពី​សម្ថកិច្ច​ជំនាញពាក់ព័ន្ធ ។
​ អភិបាល​ខេត្ត​សៀមរាប បានមាន​ប្រសាសន៍​ប្រាប់​តាម​ទូរស័ព្ទ​កាល​ពីវេលា​រសៀល​ថ្ងៃទី​១៣ ឧសភា ថា​ ខ្ញុំនឹង​​បង្កើត​គណៈ​កម្មការ​ចម្រុះ​មួយ​នៅពេល​ខាង​មុខ​ឆាប់ៗនេះ ដើម្បី​ចាំបង្រ្គាប​បទល្មើសឈើគ្រញូងឆ្លង​កាត់​ខេត្ត​សៀមរាបឲ្យខានតែបាន ។