ប៉ូលិស​ការិយាល័យ​អន្តោ​ប្រវេសន៍​បញ្ជូន​ជន​ជាតិ​ចិន​ចាប់​រំលោភ​បុគ្គ​លិក​ទៅ​តុលាការ
រាជធានីភ្នំពេញ ៖ ​ប៉ូលិស​ការិយាល័យ​អន្តោ​ប្រវេសន៍​បាន​ចាប់​បញ្ជូន​ជន​ជាតិ​ចិន​ចាប់រំលោភ​ស្ត្រី​ជន​ជាតិ​ខ្មែរ​​​ ជាបុគ្គ​លិក​របស់ខ្លួន​​ទៅ​តុលាការ​​កាលពី​វេលាម៉ោង​២រសៀលថ្ងៃទី១៤ ឧសភា ២០១៣ ។ សូមបញ្ជាក់ថា ជន​ជាតិ​ចិន​រស់​នៅ​កម្ពុជា​ ដែល​បាន​ចាប់​រំលោភ​ស្រ្ដី​ជនជាតិ​ខ្មែរ​ជា​បុគ្គលិក​របស់​ខ្លួន​ រហូត​បាន​សម្រេច​កាល​ពី​វេលា​រំលង​អធ្រាត្រ​ឈានចូល​ថ្ងៃទី​១២​ ឧសភា​ នៅ​បន្ទប់​ផ្ទះ​
រាជធានីភ្នំពេញ ៖ ​ប៉ូលិស​ការិយាល័យ​អន្តោ​ប្រវេសន៍​បាន​ចាប់​បញ្ជូន​ជន​ជាតិ​ចិន​ចាប់រំលោភ​ស្ត្រី​ជន​ជាតិ​ខ្មែរ​​​ ជាបុគ្គ​លិក​របស់ខ្លួន​​ទៅ​តុលាការ​​កាលពី​វេលាម៉ោង​២រសៀលថ្ងៃទី១៤ ឧសភា ២០១៣ ។ សូមបញ្ជាក់ថា ជន​ជាតិ​ចិន​រស់​នៅ​កម្ពុជា​ ដែល​បាន​ចាប់​រំលោភ​ស្រ្ដី​ជនជាតិ​ខ្មែរ​ជា​បុគ្គលិក​របស់​ខ្លួន​ រហូត​បាន​សម្រេច​កាល​ពី​វេលា​រំលង​អធ្រាត្រ​ឈានចូល​ថ្ងៃទី​១២​ ឧសភា​ នៅ​បន្ទប់​ផ្ទះ​ជួល​លេខ​៥​ ផ្លូវ​លេខ​៤៦៦​ ភូមិ​៦​ សង្កាត់​បឹង​ត្របែក​ ខណ្ឌ​ចំការមន​ បាន​ត្រូវ​សមត្ថ​កិច្ច​​ចាប់​ខ្លួន​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃដដែល​ បន្ទាប់​ពី​​ទទួល​​ពាក្យ​​​បណ្ដឹង​របស់​ស្រ្ដី​រង​គ្រោះ​ ។​
តាម​ប្រភព​ព័ត៌​មាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ ជន​ជាប់​ចោទ​ឈ្មោះ​ ជីង​ ជាង​លីន​ អាយុ​៣៦​ឆ្នាំ​ ជា​នាយក​ហិរញ្ញវត្ថុ​ក្រុមហ៊ុន​ស្ពាន​ជីង​ជាង​ប៉ី​ស៊ីន​គ្រុប​ ។​ បើ​តាម​ស្រ្ដី​រង​គ្រោះ​រៀប​រាប់​ថា​ នៅ​វេលា​ម៉ោង​១២​និង​៣០​នាទី​រំលង​អធ្រាត្រ​ ខណៈ​ជន​ជាតិ​ចិន​នេះ​ត្រឡប់​មក​ពី​ផឹក​ស៊ី​នៅ​ខាង​ក្រៅ​វិញ​ ក៏​ហៅ​ឱ្យ​បើក​ទ្វារ​ រួច​ហៅ​នាង​ឱ្យ​ឡើង​ទៅ​បន្ទប់​ជាន់​ទី​២​ ក៏​ចាប់​នាង​រំលោភ​រហូត​បាន​សម្រេច​​ ។​ ក្រោយ​ការ​រង​គ្រោះ​ នាង​មាន​តែ​រត់​ចូល​ក្នុង​បន្ទប់​ទាំង​ឈឺ​ចាប់​ប៉ុណ្ណោះ​ លុះ​ព្រឹក​ឡើង​នាង​ក៏​ប្ដឹង​សមត្ថកិច្ច​ទើប​ឈាន​ដល់​ការ​ចាប់​ខ្លួន​ជន​នេះ​តែ​ម្ដង​ ។​
នារី​រង​គ្រោះ​រៀប​រាប់​ថា​ នាង​រស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទះ​ខាង​លើ​ជា​មួយ​ជន​ជាតិ​ចិន​នេះ​ ក្នុង​ឋានៈ​ជា​កម្មករ​អនាម័យ​ផ្ទះ​សម្បែង​ និង​ធ្វើ​ម្ហូប​អាហារ​ឱ្យ​ជន​ជាតិ​ចិន​ ដែល​ស្នាក់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទះ​ខាង​លើ​ចំនួន​៣​នាក់​ទៀត​ តែ​នៅ​បន្ទប់​ផ្សេង​គ្នា​ ។​ នៅ​យប់​កើត​ហេតុ​​អ្នក​រស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទះ​ជា​មួយ​បាន​ចូល​សម្រាក​ក្នុង​បន្ទប់​អស់​រៀង​ៗ​ខ្លួន​ នៅ​សល់​តែ​រូប​នាង​ជា​អ្នក​បម្រើ​បើក​ទ្វារ​ផ្ទះ​ឱ្យ​ឈ្មោះ​ ជីង​ ជាង​លីន​ ទើប​រូប​គេ​ងាយ​ធ្វើ​សកម្មភាព​រំលោភ​រូប​នាង​ រហូត​បាន​សម្រេច​ ។​ នារី​រង​គ្រោះ​បាន​និយាយ​ទាំង​អៀន​ខ្មាស​ប្រាប់​សមត្ថកិច្ច​ថា​ រូប​នាង​បាត់​បង់​ព្រហ្មចារី​ដោយ​សារ​តែ​ជន​ជាតិ​ចិន​ខាង​លើ​នេះ​ឆក់​ប្លន់​ ៕