ចាយ​ក្រដាសប្រាក់​១០០​ដុល្លារ​ក្លែងក្លាយ​ ពេលចាប់ខ្លួន​ឃើញ​មាន​​១៤​សន្លឹក​ ស្មើ១៤០០​ដុល្លារ​​​
ខេត្តកំពង់​ឆ្នាំង​៖ ជនសង្ស័យ​ម្នាក់​ត្រូវបាន​មន្ត្រី​ប៉ូលិស​ព្រហ្ម​ទណ្ឌកម្រិត​ស្រាល​នៃ​ស្នង​ការដ្ឋាន​ខេត្ត​កសាង​សំណុំ​រឿង​បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​នៅព្រឹក​ថ្ងៃទី​១៤ ឧសភា​ បន្ទាប់​ពី​​បាន​ចាប់​ខ្លួនកាលពី​វេលា​ម៉ោង​៧និង​៣០​នាទី​យប់​ថ្ងៃទី​១២ ឧសភា​ ស្ថិតក្នុង​ភូមិ​ស្រែ​ក្រៅ​ ឃុំ​ធ្លក​វៀន​ ស្រុក​សាមគ្គីមានជ័យ​ ខណៈ​ដែល​ជនសង្ស័យ​រូបនេះ​យក​ក្រដាស​​១០០​ដុល្លារ​ក្លែងក្លាយ​ទៅចាយ​វាយ​ក្នុង​ភូមិខាង​លើ់​ ។
តាម​មន្ត្រី​ប៉ូលិសបាន​ឲ្យដឹងថា​​ ជនសង្ស័យ​ខាងលើ​មាន​ឈ្មោះ​អ៊ុក​ ជា អាយុ​៣៤ឆ្នាំ មានទីលំនៅ​​ភូមិ​ឈូក ឃុំធ្លក​វៀន​ ស្រុក​សាមគ្គី​មានជ័យ ។ ជនសង្ស័យ​រូបនោះ​កាល​ពីវេលា​ម៉ោង​កើត​ហេតុបាន​យក​ក្រដាស១០០ដុល្លារ​ក្លែង​ក្លាយ​ ទៅទិញ​ទឹកក្រូច​គេមួយ​កំប៉ុង​ហើយឱ្យគេអាប់លុយប៉ុន្តែដោយអ្នក​លក់​មាន​ការសង្ស័យ​ ក៏​រាយការណ៍ប្រាប់​​​​ ប៉ូ​​​លិស​ ហើយបានពិនិត្យ​ឃើញប្រាក់​​ដុល្លារនោះក្លែង​ក្លាយមែន និងបានឆែកក្នុងខ្លួនឃើញ​មានប្រាក់​ដុល្លារ​ក្លែងក្លាយ​ ១៣សន្លឹក​ទៀត ដែលសរុប​ក្នុងខ្លួ​ន​ ជនសង្ស័យ​ខាងលើ​​​​មានក្រដាស​ ១០០ដុល្លារ​​ក្លែងក្លាយ​ចំនួន​ ១៤​សន្លឹក​ ។ បន្ទាប់ពីឆែកឃើញលុយក្លែងក្លាយ​បែបនេះ​ប៉ូលិស​មូលដ្ឋាន​​បានចាប់​បញ្ជូន​​ជនសង្ស័យ​រូបនេះ​មកស្នង​ការដ្ឋាន​នគរ​បាល​ខេត្ត​តែម្តង​ ៕