នារីវ័យ​​​ជាង​២០​ឆ្នាំ​ម្នាក់​ប្រើ​រូប​ថៃ​ នារី​សុជាតា ​បង្កើត​គណ​នេយ្យ​​ហ្វេស​ប៊ុក​​បោក​ប្រាស់​ទ្រព្យ​សម្បត្តិ​​គេ​
រាជធានីភ្នំពេញ ៖ នារី​​ម្នាក់​ដែល​មាន​វ័យ​ប្រហែល​​ជាង​២០​ឆ្នាំ ​កំពុង​តែ​ស្ថិត​នៅ​ក្នុងការ​សង្ស័យ​ពីបទ​បោក​បញ្ឆោត​​ ក្លែង​បន្លំ​​ និងបរិហារ​កេរ្តិ៍​​ បន្ទាប់​ពី​​នារី​រូប​នោះ​​បាន​យក​រូប​ថត​​របស់​អតីត Freshei Girl ឆ្នាំ​២០១០ ​នាង​ថៃ នារីសុជាតា ​យក​មក​ប្រើ​ប្រាស់​បង្កើត​​ជា​គណ​នេយ្យ​​ហ្វេសប៊ុក​​ ដើម្បី​បោក​ប្រាស់​ទ្រព្យ​សម្បត្តិ​​គេ ។
​ករណី​នេះ​​បាន​បែក​ធ្លាយ​ បន្ទាប់​ពី​បុរស​ម្នាក់​​​ត្រូវបាន​ម្ចាស់​គណ​នេយ្យ​​ហ្វេស​ប៊ុក​​ដែល​ដាក់​ឈ្មោះ​ថា Solen Eav ​ដោយ​បាន​ប្រើ​ប្រាស់​រូប​ថត​របស់​អតីត Freshie Girl ​រូប​នេះ​បោក​ប្រាស់​យក​ទូរស័ព្ទ​​ស៊េរី​ទំនើប​មួយ​គ្រឿង​ ហើយ​បុរស​នោះ​ជា​អ្នក​ដែល​មាន​ទំនាក់​ទំនង​ស្គាល់​គ្នា​ជា​មួយ​ក្រុម​​គ្រួសារ​​របស់​នាង​ ថៃ នារី​សុជាតា ផង​ដែរ ។
​រឿង​​ហេតុ​មួយ​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឱ្យ​នាង​ ថៃ នារី​សុជាតា​ សម្តែងការ​ភ្ញាក់​ផ្អើល និង​ហួស​ចិត្ត​យ៉ាង​ខ្លាំង​ និងបាន​អំពាវនាវ​ឱ្យ​​មិត្ត​ភក្តិ​​ទាំង​អស់​មេត្តា​កុំ​ជឿ​លើ​​ការ​​បោក​បញ្ឆោត​របស់​នារី​ម្នាក់​នោះ​តាម​បណ្តាញ​​ទំនាក់​ទំនង​សង្គកម​មួយ​នេះ​បន្ត​ទៀត​ ​ព្រោះ​គណ​នេយ្យ​​ហ្វេស​ប៊ុក​​នេះម​ិន​មែន​​ជា​របស់​នាង​ពិត​ប្រាកដ​នោះ​ឡើយ ៕