ខេត្តឧត្តរមានជ័យ ៖ ក្នុងពិធីរៀបចំសែនព្រេនកូនប្រុសស្រីជាគូស្វាមីនិងភរិយា១គូ ដោយមានភ្ញៀវពីទីជិតទីឆ្ងាយបានអញ្ជើញចូលរួមយ៉ាងច្រើនកុះករពិសាភោជនាហារ ស្រាប់តែពុលម្ហូបអាហារចំនួន៧២នាក់កំពុងធ្វើការសង្គ្រោះនៅក្នុងមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តដែលហេតុការណ៍នេះបានកើតឡើងនៅក្នុងភូមិបុស្បូវ សង្កាត់បុស្បូវ ក្រុងសំរោង កាលពីវេលាម៉ោង១១ព្រឹកថ្ងៃទី ១៣ ឧសភា ២០១៣ ។
ឪពុកម្តាយកូនប្រុសស្រីបានរៀបរាប់ថា មុនពេលកើតហេតុកូនប្រុសឈ្មោះតេះ តើប អាយុ២៣ឆ្នាំ មានទីលំនៅភូមិរើល ឃុំគោកត្រាង ស្រុកពួក ខេត្តសៀមរាប កូនស្រីឈ្មោះឡេ គឹមហេង អាយុ២៩ឆ្នាំ មានទីលំនៅភូមិបុស្បូវ សង្កាត់បុស្បូវ ក្រុងសំរោង ខេត្តឧត្តរមានជ័យ អ្នកទាំង២នាក់បានធ្វើចំណាកស្រុកចាកចេញពីស្រុកខ្មែរទៅរកការងារធ្វើនៅប្រទេសថៃ ស្រាប់តែជួបគ្នាស្រឡាញ់គ្នាក៏នាំគ្នាវិលត្រឡប់មកផ្ទះឱ្យឪពុកម្តាយទាំងសងខាងរៀបចំសែនព្រេនជាគូស្វាមី និងភរិយានៅផ្ទះខាងកូនស្រីនាព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ឧសភា ២០១៣ កន្លងទៅ ។
ឪពុកម្តាយកូនប្រុសស្រីបានបន្តទៀតថា នៅក្នុងពិធីនោះមានភ្ញៀវមកពីទីជិតទីឆ្ងាយបានអញ្ជើញចូលរួមយ៉ាងច្រើនកុះករពិសាភោជនាហារ បន្ទាប់មកស្រាប់តែមានភ្ញៀវពុលម្ហូបក្អួតចង្អោរជាបន្តបន្ទាប់ចាប់ពីថ្ងៃទី១៣ រហូតដល់ថ្ងៃទី១៤ ឧសភា ២០១៣ បានបញ្ជូនទៅសង្គ្រោះនៅមន្ទីរពេទ្យចំនួន៧២នាក់ ស្រី២៦នាក់ ៕