អតីត​ពលករ​ ដែល​វិល​ត្រឡប់​មក​ពី​ប្រទេស​ថៃ និង​ប្រជាជន​មូលដ្ឋាន​សរុប​ជាង ៣​ពាន់​​នាក់​ បាន​ចូលរួមនិង​ទទួល​បានការ​ងារ ​ក្នុង​វេទិកា​ការងារ​នៅ​ក្រចេះ និង​កំពង់ធំ​
រាជធានីភ្នំពេញ​៖ អតីត​ពលករ​ដែល​វិល​ត្រឡប់​មក​ពី​ប្រទេស​ថៃ យុវជន និង​អ្នក​ស្វែងរក​ការងារ​ធ្វើ​សរុប ២, ៧៥១​នាក់ បាន​ចូលរួម​ក្នុង​វេទិកា​ការងារ ខ​ណះ​ប្រជា​ពលករ​ចំនួន ២០៥​នាក់ ​ទទួល​បានការ​ងារ​ធ្វើ​ពី​ក្រុមហ៊ុន​ទាំង​៥…
រាជធានីភ្នំពេញ​៖ អតីត​ពលករ​ដែល​វិល​ត្រឡប់​មក​ពី​ប្រទេស​ថៃ យុវជន និង​អ្នក​ស្វែងរក​ការងារ​ធ្វើ​សរុប ២, ៧៥១​នាក់ បាន​ចូលរួម​ក្នុង​វេទិកា​ការងារ ខ​ណះ​ប្រជា​ពលករ​ចំនួន ២០៥​នាក់ ​ទទួល​បានការ​ងារ​ធ្វើ​ពី​ក្រុមហ៊ុន​ទាំង​៥ ដែល​ចូលរួម​  នៅ​ក្នុង​វេទិកា​ការងារ សន្តិសុខ​សង្គម និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​១៤-១៥ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៦ ។
លោក ស៊ុន មេ​សា អ្នកនាំពាក្យ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ បានឱ្យ​ដឹង​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​១៦ ខែកុម្ភៈ នេះ​ថា វេទិកា​ការងារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​រៀបចំ​ឡើង​រយៈពេល​ពីរ​ថ្ងៃ និង​ប្រព្រឹត្ត​ទៅ​យ៉ាង​រលូន ព្រមទាំង​ទទួល​បានការ​ចាប់អារម្មណ៍​ ពី​សំណាក់​អតីត​ប្រជា​ពលករ យុវជន និង​ប្រជាជន​មូលដ្ឋាន​​ ដែល​កំពុង​តែ​ស្វែងរក​ការងារ​ធ្វើ ​បាន​យ៉ាងច្រើន​កុះករ​ ។
លោក​បាន​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ​ថា វេទិកា​ការងារ​នេះ បាន​ធ្វើ​ឡើង​នៅ​តាម​ទីតាំង​ទាំង​ ៤​កន្លែង រួម​មានស្រុក​ស្នួល និង​នៅ​ស្រុក​ឆ្លូង ខេត្តក្រចេះ និង​នៅ​ស្រុក​ប្រា​សា​បា​ល្ល័​ង្គ និង​ស្រុក​ស្ទោង ខេត្តកំពង់ធំ ដើម្បី​ផ្សព្វផ្សាយ​ព័ត៌មាន​ ពី​ឱកាស​ការងារ​ដែល​មាននៅ​ក្នុងស្រុក​យ៉ាង​សម្បូរ​បែប ​ជូន​ដល់​អតីត​ពលករ​ ដែល​ទើបតែ​វិល​ត្រឡប់​មក​ពី​ប្រទេស​ថៃ​វិញ​ ។
ក្នុង​នោះ​មាន​អតីត​ពលករ​ ដែល​មក​ពី​ប្រទេស​ថៃ យុវជន និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​សរុប​ចំនួន ២,៧៥១​នាក់ បាន​អញ្ជើញ​ចូលរួម​ ក្នុង​ស្វែងរក​ការងារ​ធ្វើ ក៏​ដូច​ជា​ស្វែង​យល់​បន្ថែម​អំពី​អត្ថប្រយោជន៍​ នៃ​ការ​ធ្វើការ​នៅ​ក្នុងស្រុក​ដូច​ជា ការ​ស្វែង​យល់​ពី​របប​សន្តិសុខ​សង្គម និង​ឱកាស​ចូល​រៀន​វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល​បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ ដោយ​ឥត​គិតថ្លៃ​ផង​ដែរ ​។
ជាមួយ​គ្នា​នេះ​អ្នកនាំពាក្យ​រូប​នេះ ក៏​នៅ​តែ​បន្ត​អំពាវនាវ​ ដល់​អ្នក​បងប្អូន​អតីត​ពលករ ​ដែល​ខក​ខានមិនបាន​ចូលរួម ឬ​ក៏​អតីត​ពលករ​ដែល​កំពុង​តែ​ស្វែងរក​ការងារ​ធ្វើ ឱ្យ​ទាក់ទង​មក​លេខ ១២៩៧ ដែល​មាន​មន្ត្រី​ក្រសួង​ការងារ​នៅ​រង​ចាំ​ទទួល ​ទូរ​សព្ទ​របស់​បងប្អូន ៧​ថ្ងៃ​ក្នុង​មួ​យស​ប្ដា​ហ៍ ដើម្បី​ផ្ដល់​ជូន​នូវ​ឱកាស​ការងារ និង​ការ​បណ្ដុះបណ្ដាល​ជំនាញ​បច្ចេកទេស និង​វិជ្ជាជីវៈ ដោយ​ឥត​គិតថ្លៃ ។
សូម​រំ​ឮ​កថា មក​ទល់​ពេល​នេះ​ក្រសួង​ការងារ និង​បណ្ដុះបណ្ដាល​វិជ្ជាជីវៈ បាន​រៀបចំ​វេទិកា​ការងារ​សរុប​ចំនួន ៥៩៣​លើក ខណៈ​ពលរដ្ឋ​ខ្មែរ និង​បងប្អូន​អតីត​ពលករ​ដែល​ត្រឡប់​មក ​ពី​ប្រទេស​ថៃ​ជាង ៦២​ម៉ឺន​នាក់​ ទទួល​បានការ​ងារ​ធ្វើ​ ៕ អត្ថបទសហការ