សមត្ថកិច្ច​ ឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យ​០៦​នាក់ ដែលឆក់​យ៉ាង​សកម្ម​នៅ​ក្រុង​បា​វិត
ខេត្តស្វាយរៀង​ ៖ ​សមត្ថកិច្ច​បាន​ចុះ​បង្ក្រាប​ និង​ចាប់ខ្លួន​ក្រុម​ជនសង្ស័យជា​ចោរឆក់​យ៉ាង​សកម្ម ​នៅ​ក្នុងភូមិ​សាស្ត្រ​ក្រុង​បា​វិត ​ចំនួន​០៦​នាក់ យក​ទៅ​ផ្តន្ទាទោស​ ដោយ​ជន​ទាំង​០៦​នាក់​នេះ ​ធ្លាប់​ធ្វើ​សកម្មភាព​ឆក់​ទ្រព្យសម្បត្តិ​ប្រជាពលរដ្ឋ ​ហើយ​ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ចាប់​បញ្ជូន​ទៅ​ដាក់​ពន្ធនាគារ​…
ខេត្តស្វាយរៀង​ ៖ ​សមត្ថកិច្ច​បាន​ចុះ​បង្ក្រាប​ និង​ចាប់ខ្លួន​ក្រុម​ជនសង្ស័យជា​ចោរឆក់​យ៉ាង​សកម្ម ​នៅ​ក្នុងភូមិ​សាស្ត្រ​ក្រុង​បា​វិត ​ចំនួន​០៦​នាក់ យក​ទៅ​ផ្តន្ទាទោស​ ដោយ​ជន​ទាំង​០៦​នាក់​នេះ ​ធ្លាប់​ធ្វើ​សកម្មភាព​ឆក់​ទ្រព្យសម្បត្តិ​ប្រជាពលរដ្ឋ ​ហើយ​ត្រូវ​សមត្ថកិច្ច​ចាប់​បញ្ជូន​ទៅ​ដាក់​ពន្ធនាគារ​ ទើបតែ​ដោះ​លែង​ចេញពី​ពន្ធនាគារ​មិន​ទាន់​បាន​ប៉ុន្មាន​ផង ​ចេញ​ធ្វើ​សកម្មភាព​ដ​ដែល ​មិន​រា​ង​ចាល ក៏​ត្រូវ​ចាប់ខ្លួន​ដាក់​ពន្ធនាគារ​វិញ ​។
​បើ​តាម​សមត្ថកិច្ច​បាន​ឲ្យ​ដឹង​ថា កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​២៤​ មីនា​ ២០២៥ កម្លាំង​អធិការដ្ឋាន​នគរបាល​ក្រុង​បា​វិត សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​ប៉ុស្តិ៍​នគរបាល​រដ្ឋបាល​សង្កាត់​បា​វិត បាន​ធ្វើការ​បង្ក្រាប​មុខសញ្ញា​ចោរឆក់​យ៉ាង​សកម្ម និង​ប្រើប្រាស់​អាវុធ​ខុសច្បាប់ បាន​ចំនួន០៦​នាក់ បញ្ជូន​ទៅ​តុលាការ​សាលាដំបូង​ខេត្តស្វាយរៀង​ចាត់ការ​តាម​នីតិវិធី ​។
​ជនសង្ស័យ​មានឈ្មោះ​ដូច​ខាងក្រោម​ ៖
១. ​ឈ្មោះ វ៉​ន វី​រៈ ភេទ​ប្រុស អាយុ ១៩​ឆ្នាំ មាន​ទីលំនៅ​ភូមិ​បា​វិត​កណ្តាល សង្កាត់​បា​វិត ក្រុង​បា​វិត​(​មុខសញ្ញា​ឆក់​យ៉ាង​សកម្ម​)
២.​ ឈ្មោះ សំណាង មក​រា ភេទ​ប្រុស អាយុ ១៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ទួល​ក្រសាំង ឃុំរ​ការ​ខ្ពស់ ស្រុក​ស្អាង ខេត្តកណ្តាល
៣.​ ឈ្មោះ ពុធ ស៊ី​ណា​ង ភេទ​ប្រុស អាយុ ១៦​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ច្រក​លាវ សង្កាត់​បា​វិត ក្រុង​បា​វិត​(​មុខសញ្ញា​ឆក់​ទើប​ដោះ​លែង​ពី​ពន្ធនាគារ​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​០៦.១២.២០២៤)
៤.​ ឈ្មោះ ជា សុខ​ហេង ភេទ​ប្រុស អាយុ ១៨​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​ពោធិ​តា​ហោ សង្កាត់​ស្វាយ​រៀង ក្រុង​ស្វាយ​រៀង​(​មុខសញ្ញា​ឆក់​សកម្ម​) និង​ប្រើប្រាស់​អាវុធ​ខុសច្បាប់
៥.​ ឈ្មោះ វើ​ង ពៅ ភេទ​ប្រុស អាយុ ១៩​ឆ្នាំ រស់នៅ​ភូមិ​បា​វិត​កណ្តាល សង្កាត់​បា​វិត ក្រុង​បា​វិត​(​មុខសញ្ញា​ឆក់​ទើប​ចេញពី​ពន្ធនាគារ​) និង​ប្រើប្រាស់​អាវុធ​ខុសច្បាប់ ។
៦. ​ឈ្មោះ ឆ​ន ចាន់​រៈ ភេទ​ប្រុស អាយុ ២៦​ឆ្នាំ រស់​ភូមិ​ទួល​ស្តី ឃុំ​ទួល​ស្តី ស្រុក​ច​ន្ទ្រា​(​ទទួលផល​ចោរកម្ម និង​ជា​មុខសញ្ញា​ឆក់​សកម្ម​) ។
បច្ចុប្បន្ន ជនសង្ស័យ​ទាំង០៦​នាក់ ​ត្រូវ​បាន​សមត្ថ​កិ​ច្ច កសាង​សុំ​ណុំ​រឿង​បញ្ជូន​ទៅ​ការិយាល័យ​ខេត្ត ចាត់ការ​បន្ត​តាម​និ​តិ​វិធី​ច្បាប់ ៕