ទីក្រុងអ៊ូកឡែន ៖ ក្រុមជម្រើសជាតិនូវែលសេឡង់ កាលពីថ្ងៃទី២៤ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានក្លាយជាក្រុមទី២ បន្ទាប់ពីក្រុមជម្រើសជាតិជប៉ុន ដែលកក់កៅអីការប្រកួតជុំចុងក្រោយព្រឹត្តិការណ៍បាល់ទាត់ពិភពលោក FIFA World Cup ឆ្នាំ ២០២៦ ដែលមានសហម្ចាស់ផ្ទះកាណាដា ម៉ិកស៊ិក និងសហរដ្ឋអាមេរិករង់ចាំជាស្រេច បន្ទាប់ពីយកឈ្នះក្រុមជម្រើសជាតិនូវែលកាឡេដូនី (New Caledonia) ដោយលទ្ធផល ៣ទល់នឹង០ វគ្គផ្តាច់ព្រ័ត្រ ការប្រកួតជម្រុះទ្វីបអូសេអានី។
ខ្សែការពារ Michael Boxall ខ្សែបម្រើស្លាប Kosta Barbarouses និងខ្សែបម្រើស្លាប Elijah Just គឺជាអ្នករកគ្រាប់ជ័យជម្នះនៅឯកីឡដ្ឋាន Eden Park ដែលមានមូលដ្ឋាននៅទីក្រុងអ៊ូកឡែន ដើម្បីរុញនូវែលសេឡង់ក្លាយជាក្រុមទី២ បន្ទាប់ពីក្រុមសាំមូរ៉ៃជប៉ុនដែលមិនមែនជាក្រុមម្ចាស់ផ្ទះព្រឹត្តិការណ៍ (Non-host) ឈ្នះសំបុត្រយន្តហោះទៅចូលរួមការប្រកួតជុំចុងក្រោយព្រឹត្តិការណ៍ FIFA World Cup ឆ្នាំ ២០២៦។
ជប៉ុនក្រោមការដឹកនាំរបស់លោកគ្រូបង្វឹក Hajime Moriyasu កាលពីថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្លាយជាក្រុមជម្រើសជាតិដំបូងគេកក់កៅអីព្រឹត្តិការណ៍ FIFA World Cup ឆ្នាំ ២០២៦ បន្ទាប់ពីយកឈ្នះលើបារ៉ែនដោយលទ្ធផល ២ទល់នឹង០ នៅក្នុងការប្រកួតជម្រុះជុំទី៣ ទ្វីបអាស៊ី។