ទិស​ដៅ​ការងារ​សម្រាប់​អនុវត្ត​ឆ្នាំ​ ២០២៥
សម្រាប់​ឆ្នាំ ​២០២៥ ​នេះ ប៊ែ​ល​ធី គ្រុប បាន​សម្រេច​ដាក់​ចេញ​នូវ​ផែនការ​យុទ្ធសាស្ត្រ ចំនួន ១៥​ចំណុច រួម​មាន ​៖
១- ពង្រឹង​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដែល​មាន​ស្រាប់ និង​យន្តការ​គ្រប់គ្រង​ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ​បន្ថែម​ទៀត
២- អនុវត្ត​គោលការណ៍​សមូហភាព​ដឹកនាំ បុគ្គល​ទទួលខុសត្រូវ ដោយ​ថ្នាក់ដឹកនាំ និង​បុគ្គលិក ត្រូវ​ស្គាល់​ខ្លួនឯង (Who am I​?​) ស្គាល់​ពី​តួនាទី ភារកិច្ច និង​ការ​ទទួលខុសត្រូវ ទៅ​តាម​ការ​ចាត់តាំង​របស់​ថ្នាក់លើ
៣- គោរព​បទបញ្ជាផ្ទៃក្នុង និង​ច្បាប់​រដ្ឋ​ជា​ធរមាន​ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ និង​កែសម្រួល​បទបញ្ជាផ្ទៃក្នុង​មួយ​ចំនួន ដើម្បី​ឱ្យ​ស្រប​តាម​ការ​រីក​ចម្រើន​របស់​ក្រុមហ៊ុន និង​ការ​អភិវឌ្ឍ​របស់​ប្រទេស​ជាតិ
៤- អភិវឌ្ឍ​ប្រព័ន្ធ​គ្រប់គ្រង (Management System) ទាំង​សាលា (SMS) និង​សាកលវិទ្យាល័យ (UMS) ព្រមទាំង​ប៊ែ​ល​ធី គ្រុប ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ​បន្ថែម​ទៀត ដើម្បី​បន្ត​ទៅ​បង្កើត Student Portal ឱ្យ​បាន​រួចរាល់
៥- ពង្រឹង​ការងារ​គ្រប់គ្រង​ចំណូល​-​ចំណាយ​ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ និង​មាន​ប្រសិទ្ធភាព​ខ្ពស់
៦- បន្ត​យន្តការ​ត្រួតពិនិត្យ តាមដាន​ការ​អនុវត្ត​សេចក្តីសម្រេច សេចក្តីណែនាំ និង​គោលការណ៍​នានា​របស់​ប៊ែ​ល​ធី គ្រុប ដែល​បាន​ដាក់ចុះ​ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​មាន​ប្រសិទ្ធភាព និង​មានការ​ទទួលខុសត្រូវ​ខ្ពស់
៧- អភិវឌ្ឍ​កម្មវិធី​សិក្សា​ជា​ប្រចាំ ដើម្បី​ដើរ​ឱ្យទាន់​ទីផ្សារ​ការងារ កា​រវិ​វ​ឌ្ឍ​បច្ចេកវិទ្យា​ឌី​ជី​ថ​ល និង​ការ​រីក​ចម្រើន​របស់​ប្រទេស​ជាតិ និង​ពិភពលោក
៨- ពង្រឹង​ការ​គោរព​វិន័យ​សិស្ស​-​និស្សិត​នៅ​គ្រប់​កម្រិត​-​ថ្នាក់ ជា​ពិសេស អវត្តមាន ព្រមទាំង​បង្កើន​ទំនាក់ទំនង​ល្អជា​មួយ​មាតាបិតា និង​អ្នក​អាណាព្យាបាល
៩- បើក​ថ្នាក់​បំប៉ន​ជូន​សិស្ស​ថ្នាក់​ទី​១២ ដើម្បី​ធ្វើ​យ៉ាងណា​ឱ្យ​ប្រឡង​ជាប់​បាក់​ឌុ​ប​ចាប់ពី ៩០% ឡើង​ទៅ និង​ទទួល​បាន​សិស្ស​និទ្ទេស A កាន់តែ​ច្រើន​បន្ថែម​ទៀត​។ ហើយ​សិស្ស​ភាសា​អង់គ្លេស​កម្រិត​១២ (Level 12) ត្រូវ​បាន​ពិន្ទុ​តេស្ត​អន្តរជាតិ​អាយ​អែ​ល (IELTS) យ៉ាងតិច ៥.០​ឡើង ចាប់ពី ៨០% ឡើង​ទៅ​ ។
១០- បន្ត​លើកទឹកចិត្ត​ជ្រើសរើស​សាស្ត្រាចារ្យ​-​គ្រូ​ពេញ​ម៉ោង (Full-Time) ដោយ​ផ្តល់​ឱកាស​ឱ្យ​បន្ត​ការ​សិក្សា​ជាមួយនឹង​អាហារូបករណ៍ និង​ដំឡើង​តួនាទី (Promote) តាម​លំដាប់ថ្នាក់​/​កម្រិត រហូត​ជា​សាស្ត្រាចារ្យ (Lecturer) ឬ​គណៈ​គ្រប់គ្រង​សាខា និង​ការិយាល័យ​ផ្សេង​ៗ
១១- បន្ត​កិច្ច​សហប្រតិបត្តិការ​ល្អជា​មួយ​ស្ថាប័ន​ជាតិ​-​អន្តរជាតិ​លើ កិច្ចការ​បណ្ដុះបណ្ដាល សិក្សា​ស្រាវជ្រាវ ការ​ចុះ​ហ្វឹកហាត់​ការងារ (Practical Training) ជា​ពិសេស​ឱកាស​ការងារ​សម្រាប់​និស្សិត​សាកលវិទ្យាល័យ
១២- ជំរុញ​ការ​ផ្សព្វផ្សាយ និង​ទទួល​ស្វាគមន៍​និស្សិត​ថ្មី​ឱ្យ​ចុះ​ឈ្មោះ​ចូល​រៀន​នៅ​សាកលវិទ្យាល័យ ប៊ែ​ល​ធី អន្តរជាតិ ដោយ​អាច​ជ្រើសរើស​ជំនាញ និង​មហាវិទ្យាល័យ​ដែល​ខ្លួន​ស្រឡាញ់​ពេញចិត្ត ដែល​មាន ១៣ មហាវិទ្យាល័យ និង ៤៥​មុខ​ជំនាញ
១៣- ពង្រឹងសមត្ថភាព​គណៈ​គ្រប់គ្រង និង​បុគ្គលិក​គ្រប់​ផ្នែក​ទាំងអស់ តាម​រយៈ​ការ​បើក​វគ្គ​បណ្តុះបណ្តាល (On the job training) ដើម្បី​ឱ្យ​ក្លាយ​ខ្លួន​ជា​អ្នក​អាជីព (Train to be professional)
១៤- បន្ត​បើក​ថ្នាក់​ភាសា​ចិន​ចាប់ពី​កម្រិត Preschool ដល់ Level 12 សម្រាប់​ផ្នែក​សាលា និង​ពង្រឹង​មហាវិទ្យាល័យ​ចិន​នៅ​សាកលវិទ្យាល័យ ឱ្យ​បាន​កាន់តែ​ល្អ​ប្រសើរ​បន្ថែម​ទៀត
១៥- ខិតខំ​ពង្រឹង ប៊ែ​ល​ធី ស្រាវជ្រាវ និង​បោះពុម្ព (BELTEI University Press) ឱ្យ​ដំណើរការ​កាន់តែ​ល្អ​បន្ថែម​ទៀត​ ។
ក្នុង​ឱកាស​នោះ​ដែរ ឯកឧត្តម​បណ្ឌិត លី ឆេ​ង បាន​ថ្លែង​កោតសរសើរ​ចំពោះ គណៈ​គ្រប់គ្រង បុគ្គលិក សាស្ត្រាចារ្យ និង​លោកគ្រូ​-​អ្នកគ្រូ គ្រប់​ផ្នែក​ទាំងអស់​នៃ​ប៊ែ​ល​ធី គ្រុប ដែល​បាន​ខិតខំ​ប្រឹងប្រែង​បំពេញភារកិច្ច​តាម​តួនាទី​រៀង​ៗ​ខ្លួន ដោយ​អនុវត្ត​បាន​តាម​គោលការណ៍ និង​សេចក្តីសម្រេច​នានា​របស់​ថ្នាក់លើ​ដែល​បាន​ដាក់ចុះ និង​អនុវត្ត​បាន​យ៉ាង​ហ្មត់ចត់​នូវ​បទបញ្ជាផ្ទៃក្នុង និង​លិខិត​បទដ្ឋាន​ផ្សេង​ៗ ព្រមទាំង​រក្សា​បាន​នូវ​វិន័យ និង​សេចក្តី​ថ្លៃថ្នូរ​គួរ​ជាទី​មោ​ទ​ន​ក្រៃ​លែង ​៕ អត្ថបទសហការ